Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, skantsos είπε

Xapo?

Το είχα φτιάξει πριν κανα 2 χρόνια και φέτος που πήγα να το τσεκάρω μου το έχουν κλειδώσει χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι.

Αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ να το ξεμπλοκάρω;

Επίσης μόνο btc έχει και συναλλαγματικά αξίζει ή σε κλέβει;

Άσχετο έχει γνώμη κάποιος γιαυτό είναι αξιόπιστο ή ίδιο σκηνικό με bitconnect;

https://www.saltlending.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Απο τα $20.000 στα $11.000 μεσα σε σχεδον μια εβδομαδα.

Αραγε θα αποτελεσει μαθημα προς ορισμενους οτι ευκολο κερδος ανευ τεραστιου ρισκου δεν υπαρχει;

Θεωρω οτι επεται και συνεχεια.

Τετοιες κινησεις εκανε παντα το btc και ολοι ξερουμε οτι τα cryptos γενικα ειναι extremely volatile, επισης μπορεις να πεις απο 900$ στην αρχη του χρονου στα 11k ειναι και θεμα τι timeframe κοιτας..

3 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Αφ'ενος μεν αυτοι ηταν ελαχιστοι γιατι δεν ειχε αρχισει το hype καθως δεν υπηρχε ανοδος και η αξια του κινουταν στα συνηθισμενα επιπεδα.

Αφ'εταιρου δε, ακομα κι αυτοι κερδισαν μονο αν εχουν κανει cash out ή αν σκοπευουν να κανουν πριν (αν) πεσει κι αλλο.

Οι περισσοτεροι ομως που ειδαν ανοιγμα για ευκαιριακο κερδος ριξαν χρηματα στην περιοδο που ηταν ηδη ψηλα και υπηρχε ηδη hype. Αυτοι λοιπον με την σημερινη αξια του bitcoin ειτε ειναι στα λεφτα τους, ειναι ειναι χαμενοι αν δεν κανανε cash out πιο νωρις.

Δεν λεω τιποτε περισσοτερο απο το οτι οπου διαφαινεται ευκολο και μεγαλο κερδος, υπαρχει και τεραστιο ρισκο. Καθως τον τελευταιο καιρο ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι κερδιζεις αν κανεις τα λεφτα σου bitcoin οτι και να γινει.

Σωστα για αυτο λεμε take profits συχνα, στα υπολοιπα συμφωνω.

2 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Συμφωνω, παρ'ολα αυτα η μεχρι τωρα πορεια του δεν εξασφαλιζει και την μετεπειτα πορεια του.

Σωστα τιποτα δεν μπορει να προβλεψει το μελλον, και αν εχουμε να μαθουμε κατι απο past results ειναι οτι το btc μπορει να κρασαρει για αρκετο χρονικό διάστημα. Και αν δουμε την πορεια του btc απο λιγο πιο παλια οχι το 2017 που δειχνουν ολοι θα δεις..

KY3jJzTR

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Πάντως και εγώ συμφωνώ ΤΖΟΓΟΣ είναι αυτό που κάνουμε.

Τώρα αν δεν σας αρέσει η λέξη και θέλετε να λεγόμαστε ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ αντί για ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΙ αυτό είναι άλλο θέμα.

Υπάρχουν και άλλες ωραίες λέξεις αν θέλετε,π.χ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟΙ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΚΡΥΠΤΟ.... στην πράξη ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΙ είμαστε όμως, μην ξεγελιέστε.

Εγώ λέω να κάνουμε μια start up, να την πούμε crypto-crypto (κάτι σαν το mati-mati), να πουλάμε πακέτα cryptos τύπου στα 2 το 1 δώρο (στο 1 ΕΤΗ δώρο ένα 1 DOGE πχ) και να το παίζουμε επενδυτές με βούλα (αν πάει καλά το trading την κάνουμε και ΑΕ, να ξεχωρίζουμε απ'τον συρμό, δεν είμαστε και χτεσινοί). Lambo κ γκομενάκια σίγουρα, αρκεί να την κάνουμε για Cayman πριν μας την πέσει η εφορία ή αρχίσουν οι "επενδυτές"-πελάτες να ψάχνουν τα λεφτά τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

XMR target για εμενα

4bXNfV37

Και ενα αλλο ICO, δεν εχω ιδεα τι κανει, αν εχουν working product, ουτε προκειται να μπω απλα το ποσταρω μπας και θελει να το αναλυσει κανεις που ασχολειται με ICOs.

https://medicalchain.com/en/

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Απο τα $20.000 στα $11.000 μεσα σε σχεδον μια εβδομαδα.

Αραγε θα αποτελεσει μαθημα προς ορισμενους οτι ευκολο κερδος ανευ τεραστιου ρισκου δεν υπαρχει;

Θεωρω οτι επεται και συνεχεια.

Καλά ας είχαν βγει στην ώρα τους... Η απληστία είναι το πρόβλημα όχι το εύκολο κέρδος . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δε το ξερουν υπάρχει αναστολή λειτουργίας στην Αμερική (προβλήματα εσωτερικά).

Λογικά θα υπάρξει μια πτωση (για να ενωθεί με το γεγονός) σε prices. Ειδικά στα αγαπημένα της Αμερικής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xanou96 είπε

Υπαρχουν fees αν κανεις withdraw binance--->coinbase?

Ναι, υπάρχουν fees οταν κανεις withdraw απο binance. Υπαρχει λινκ στο binance που σου λεει τι fees πληρωνεις για καθε νομισμα ξεχωριστά

 

2 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Για όσους δε το ξερουν υπάρχει αναστολή λειτουργίας στην Αμερική (προβλήματα εσωτερικά).

Λογικά θα υπάρξει μια πτωση (για να ενωθεί με το γεγονός) σε prices. Ειδικά στα αγαπημένα της Αμερικής.

Δεν το ηξερα αυτο. Πάνω που ανεβαιναν οι τιμες. Ποια ειναι τα αγαπημενα της Αμερικης να προλαβουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Ναι, υπάρχουν fees οταν κανεις withdraw απο binance. Υπαρχει λινκ στο binance που σου λεει τι fees πληρωνεις για καθε νομισμα ξεχωριστά

Πχ,οταν λεει 0.001 BTC το transaction fee.Εννοει οτι το fee ειναι τοσο επι το ποσο bitcoin που κανεις withdraw?θελω να υπολογισω να κανω trade shitcoins--->bitcoin/eth/ltc και μετα withdraw σε coinbase.Πως θα τα υπολογισω ολα αυτα?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xanou96 είπε

Πχ,οταν λεει 0.001 BTC το transaction fee.Εννοει οτι το fee ειναι τοσο επι το ποσο bitcoin που κανεις withdraw?θελω να υπολογισω να κανω trade shitcoins--->bitcoin/eth/ltc και μετα withdraw σε coinbase.Πως θα τα υπολογισω ολα αυτα?

 

Δεν το χω κάνει, αλλά καταλαβαίνω οτι ειναι fix τιμη. Αρα σε συμφέρει να έχεις μαζεψει πραμα πριν κανεις. Σου απέδωσαν τα shitcoins κιολας; Ελα ρε θηριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βάλει σε περασμένη σελίδα φίλος τα google trends αλλά κάντε και καμιά ακόμα ανίχνευση ρε σεις.

https://trends.google.com/trends/explore?geo=US&q=%2Fm%2F0vpj4_b

Δε το δένω κόμπο αλλά για εμένα λογικό είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Δεν το χω κάνει, αλλά καταλαβαίνω οτι ειναι fix τιμη. Αρα σε συμφέρει να έχεις μαζεψει πραμα πριν κανεις. Σου απέδωσαν τα shitcoins κιολας; Ελα ρε θηριο...

Δεν μου απεδωσαν κιολας,απλα το θεμα ειναι οτι θελω να χρησιμοποιησω μια συγκεκριμενη τακτικη ωστε να μεγιστοποιησω τα κερδη,αλλα θελω να υπολογισω πρωτα ολα τα fees απο binance+gdax(coinbase)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xanou96 είπε

Δεν μου απεδωσαν κιολας,απλα το θεμα ειναι οτι θελω να χρησιμοποιησω μια συγκεκριμενη τακτικη ωστε να μεγιστοποιησω τα κερδη,αλλα θελω να υπολογισω πρωτα ολα τα fees απο binance+gdax(coinbase)

Καταλαβα. Η δικιά μου τακτική πάντως μπάζει. 3-4 μέρες προσπαθώ να κάνω trade στο binance (να εξοικιωθω σε crypto pairs αντι crypto/ευρω), μήπως και αυγατίσω τα coins και έχω κέρδος μόνο 5 ευρώ. Κι αυτο, γιατι μάλλον ανεβηκε το eth που είναι το κυριο μου νομισμα. Μαυτο τον ρυθμο αστα βραστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...