Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σκεψη μου για το btc αυτη τη στιγμη, πρεπει να καλυψει το move που το εφτασε σε αυτα τα επιπεδα, κανει gain levels σιγα σιγα αλλα δεν θα γινει σε μια μερα.

Επισης το XMR μπορει να εχει επικο breakout, κριμα που δεν πηρα και αλλα σε discount.. :/ 

q8AmTi1Z

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, glix είπε

Δεν ξερω τι σου ειπαν οι γνωστες  που λες εδω,  αλλα εγω σου λεω οτι το xrp δεν εχει 0.2euro :P 

Δες τον Νοέμβριο όταν αγόρασα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα $20.000 στα $11.000 μεσα σε σχεδον μια εβδομαδα.

Αραγε θα αποτελεσει μαθημα προς ορισμενους οτι ευκολο κερδος ανευ τεραστιου ρισκου δεν υπαρχει;

Θεωρω οτι επεται και συνεχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Lelouch said:

Γενικά όσοι αγόρασαν τον Νοέμβριο έβγαλαν πολλά λεφτά στα περισσότερα legit coins.

Αφ'ενος μεν αυτοι ηταν ελαχιστοι γιατι δεν ειχε αρχισει το hype καθως δεν υπηρχε ανοδος και η αξια του κινουταν στα συνηθισμενα επιπεδα.

Αφ'εταιρου δε, ακομα κι αυτοι κερδισαν μονο αν εχουν κανει cash out ή αν σκοπευουν να κανουν πριν (αν) πεσει κι αλλο.

Οι περισσοτεροι ομως που ειδαν ανοιγμα για ευκαιριακο κερδος ριξαν χρηματα στην περιοδο που ηταν ηδη ψηλα και υπηρχε ηδη hype. Αυτοι λοιπον με την σημερινη αξια του bitcoin ειτε ειναι στα λεφτα τους, ειναι ειναι χαμενοι αν δεν κανανε cash out πιο νωρις.

 

Δεν λεω τιποτε περισσοτερο απο το οτι οπου διαφαινεται ευκολο και μεγαλο κερδος, υπαρχει και τεραστιο ρισκο. Καθως τον τελευταιο καιρο ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι κερδιζεις αν κανεις τα λεφτα σου bitcoin οτι και να γινει.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Αφ'ενος μεν αυτοι ηταν ελαχιστοι γιατι δεν ειχε αρχισει το hype καθως δεν υπηρχε ανοδος και η αξια του κινουταν στα συνηθισμενα επιπεδα.

Αφ'εταιρου δε, ακομα κι αυτοι κερδισαν μονο αν εχουν κανει cash out ή αν σκοπευουν να κανουν πριν (αν) πεσει κι αλλο.

Οι περισσοτεροι ομως που ειδαν ανοιγμα για ευκαιριακο κερδος ριξαν χρηματα στην περιοδο που ηταν ηδη ψηλα και υπηρχε ηδη hype. Αυτοι λοιπον με την σημερινη αξια του bitcoin ειτε ειναι στα λεφτα τους, ειναι ειναι χαμενοι αν δεν κανανε cash out πιο νωρις.

Δεν λεω τιποτε περισσοτερο απο το οτι οπου διαφαινεται ευκολο και μεγαλο κερδος, υπαρχει και τεραστιο ρισκο. Καθως τον τελευταιο καιρο ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι κερδιζεις αν κανεις τα λεφτα σου bitcoin οτι και να γινει.

Έρχεσαι από το μέλλον;

Για πες ο Τσίπρας είναι αντιπολίτευση ή κυβέρνηση το Νοέμβρη του 18;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, thomasG4 said:

Έρχεσαι από το μέλλον;

Για πες ο Τσίπρας είναι αντιπολίτευση ή κυβέρνηση το Νοέμβρη του 18;

Παντα μου αρεσε το επιπεδο επιχειρηματολογιας των τζογαδορωνG4/G13/G7.

Παντως αν δυσκολευεσαι να καταλαβεις τι γραφω, θα στο κανω πενηνταρακια. Δεν εκανα καμια προβλεψη σε καποιο απο τα ποστ μου. Μιλησα για οτι εχει συμβει μεχρι σημερα. Insert coin (εχεις και πολλα) και ξαναπροσπαθησε.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλεπω να χαλαει καπως το θεμα με αυτα που εγραψα παραπανω. Αλλος μπηκε κι εγραψε τρολλιες με Τσιπρες και μελλον.

Εν τελει απο το παραπανω σου ποστ βλεπουμε οτι αυτος που κανει προβλεψεις για το μελλον εισαι μονο εσυ, ητοι μας λες οτι οποιος βαλει λεφτα δυσκολα θα βγει χαμενος. Πες μας τωρα και ποιος θα ειναι πρωθυπουργος το 2018.

Επαναλαμβανω, στα ποστ μου αναφερομαι σε αυτους που ψαξαν ευκαιριακο κερδος, παντα βασιζομενος στην μεχρι σημερα πορεια του bitcoin. Τις προβλεψεις τις αφηνω σε αυτους που ερχονται απο το μελλον, καλη ωρα εσενα που προδικαζεις οτι οποιος ριξει τωρα λεφτα σε 1 χρονο κατα πασα πιθανοτητα θα εχει βγαλει κερδος.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Δεν βλεπω να χαλαει καπως το θεμα με αυτα που εγραψα παραπανω. Αλλος μπηκε κι εγραψε τρολλιες με Τσιπρες και μελλον.

Εν τελει απο το παραπανω σου ποστ βλεπουμε οτι αυτος που κανει προβλεψεις για το μελλον εισαι μονο εσυ, ητοι μας λες οτι οποιος βαλει λεφτα δυσκολα θα βγει χαμενος. Πες μας τωρα και ποιος θα ειναι πρωθυπουργος το 2018.

Επαναλαμβανω, στα ποστ μου αναφερομαι σε αυτους που ψαξαν ευκαιριακο κερδος, παντα βασιζομενος στην μεχρι σημερα πορεια του bitcoin. Τις προβλεψεις τις αφηνω σε αυτους που ερχονται απο το μελλον, καλη ωρα εσενα που προδικαζεις οτι οποιος ριξει τωρα λεφτα σε 1 χρονο κατα πασα πιθανοτητα θα εχει βγαλει κερδος.

Ειδικά για το btc πάντως η πορεία του αυτά τα χρόνια δείχνει ότι δεν μπορεί κάποιος να είναι χαμένος, εκτός αν πούλησε με την πρώτη πτώση. Με τη στοιχειώδη υπομονή κάποιος είναι από κερδισμένος εώς πολύ κερδισμένος. 

Επαναλαμβάνω με βάση την πορεία που είχε μέχρι τώρα, τι θα γίνει αύριο δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, zio10 said:

Ειδικά για το btc πάντως η πορεία του αυτά τα χρόνια δείχνει ότι δεν μπορεί κάποιος να είναι χαμένος, εκτός αν πούλησε με την πρώτη πτώση. Με τη στοιχειώδη υπομονή κάποιος είναι από κερδισμένος εώς πολύ κερδισμένος. 

Επαναλαμβάνω με βάση την πορεία που είχε μέχρι τώρα, τι θα γίνει αύριο δεν το ξέρω.

Συμφωνω, παρ'ολα αυτα η μεχρι τωρα πορεια του δεν εξασφαλιζει και την μετεπειτα πορεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YourTrueLegend είπε

Συμφωνω, παρ'ολα αυτα η μεχρι τωρα πορεια του δεν εξασφαλιζει και την μετεπειτα πορεια του.

Εννοείται! Γι'αυτό καλά κάνεις και αναφέρεις το ρίσκο, όπως το αναφέρουμε και όλοι εδώ. Αν διαβάσεις θα δεις ότι η γενική γραμμή είναι ότι βάζουμε λεφτά που περισσεύουν και θεωρούμε ότι μπορεί να χαθούν την άλλη μέρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ συμφωνώ ΤΖΟΓΟΣ είναι αυτό που κάνουμε.

Τώρα αν δεν σας αρέσει η λέξη και θέλετε να λεγόμαστε ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ αντί για ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΙ αυτό είναι άλλο θέμα.

Υπάρχουν και άλλες ωραίες λέξεις αν θέλετε,π.χ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟΙ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΚΡΥΠΤΟ.... στην πράξη ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΙ είμαστε όμως, μην ξεγελιέστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/17/2018 στις 1:22 ΠΜ, mech35 είπε

δικιά μου πρόβλεψη, pump μέχρι τα 13K όπου θα κριθεί αν πάμε για 8k ή 20k. αυτή τη στιγμή τείνω προς το δεύτερο

φτάσαμε στο  πρώτο μεγάλο resistance, την ema που δεν σπάσαμε 4 φορές στα 14Κ με 15Κ. Αν την ξεπεράσουμε ακολουθεί μεγαλύτερο εμπόδιο στα 13200. Αν φύγει και αυτό μετά το moon είναι θέμα χρόνου.

 

btcres.png

Επεξ/σία από mech35
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, MySql είπε

Παιδιά  ψάχνω μια λύση σαν και αυτή https://paycent.com/ 

Δηλαδή ένα online πορτοφόλι που να στέλνω τα χρήματα από τα ανταλακτήρια και να μπορώ να τα κάνω ανάληψη ή πληρωμή με κάρτα σε fiat άμεσα...

Πάνω σε αυτό έχεις να προτείνεις κάτι;

Xapo?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...