Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εξηγηστε μου πως βγαζουν λεφτα με "cloud mining" γιατι να παρουν τα 300ε σου και να επιστρεψουν 2k ενω μπορουσαν να χρησιμοποιησουν το mining για τον εαυτό τους?? Δεν το εχω ψαξει αλλα δεν πρόκειται να εβαζα ποτε λεφτά σε κατι τετοιο, σαν τα lending scams μου μοιαζει(τα αλλα φαση bitconnect οχι αυτα που μας παει ταμειο ο θεος krupto koniasssss). Ισχυει παντα "If it Sounds Too Good to Be True, it Probably Is"

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και γώ όταν έψαχνα για infos για το cloud mining μιας και είμαι άσχετος.

Γιατί να μην κάνουν εξαρχής το mining μόνοι τους αφού έχουν το εξοπλισμό...;

Βέβαια οι λέξεις "cloud" και "mining" είναι πολύ hot τελευταία και όλο και και κάποιος θα τσιμπήσει.

Με το xmas promotion μάλλον θα προσέλκυσαν τον αριθμό που είχαν σχεδιάσει και πάνω στον μήνα "έσκασε".

200 BTC ή περίπου 2,000,000$ δεν τους χάλασε...

Κρίμα στον zio που έχασε λεφτά.:(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Cloud mining κάνει ένας φίλος σε btc έχει βγάλει 500 ευρώ καθαρά σε 1 χρόνο κοντά. Μην βιάζεστε με το θέμα του zio10 μπορεί όντως να φτιάχνουν το site δεν είναι όλα scam. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Cloud mining κάνει ένας φίλος σε btc έχει βγάλει 500 ευρώ καθαρά σε 1 χρόνο κοντά. Μην βιάζεστε με το θέμα του zio10 μπορεί όντως να φτιάχνουν το site δεν είναι όλα scam. 

Μακάρι να βρεί άκρη τελικά και να μην βγεί χαμένος απο την όλη ιστορία. Ας περιμένουμε.

Εννοείται ότι δεν είναι όλα scam.

Η genesis ας πούμε φαίνεται legit.

Αλλά δες και τι χρεώσεις έχει.

Για αυτό είπα πρίν είτε θα είσαι breakeven είτε θα έχεις πέσει σε ponzi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίσκο είναι όλα τα crypto. Ο καθένας έχει ελεύθερη βούληση να κάνει ότι θέλει έχοντας επίγνωση πάντα. Αν κάτσει καλώς αν όχι δεν πειράζει υγεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εξηγηστε μου πως βγαζουν λεφτα με "cloud mining" γιατι να παρουν τα 300ε σου και να επιστρεψουν 2k ενω μπορουσαν να χρησιμοποιησουν το mining για τον εαυτό τους?? Δεν το εχω ψαξει αλλα δεν πρόκειται να εβαζα ποτε λεφτά σε κατι τετοιο, σαν τα lending scams μου μοιαζει(τα αλλα φαση bitconnect οχι αυτα που μας παει ταμειο ο θεος krupto koniasssss). Ισχυει παντα "If it Sounds Too Good to Be True, it Probably Is"

Δεν ξέρω ρε συ, γενικά δεν ξέρω τι γίνεται. Πολύ χρήμα βλέπω να κινείται, δοκιμάζω, ρισκάρω, αφού μπήκα στο χορό θα χορέψω που λένε! :lol:

Εντάξει θα χαλαστώ αν είναι scam και ειδικά αμέσως μετά που γράφτηκα αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Ήθελα και τα ρίσκαρα, λεφτά είναι θα βρούμε κι άλλα, υγεία να έχουμε που λέει και ο heybro!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ειχα πει και πολυ πιο πριν, οκ θελεις να δοκιμασεις τα παντα δεν σε πειραζει να χασεις λεφτα οκ δεκτο. Εγω προσωπικα θα το κρατουσα πολυ απλο, καλα projects, καλα entries, καλα exits, hodl καποια long term και αυτο ειναι ολο και ας χασεις το 1000000000% που κυνηγάς. Εσυ πας τωρα να μπλεξεις σε οτι περίεργο υπάρχει στο χώρο, αν θες να ρισκάρεις τοσο υπαρχει και η παρνηθα θα πιεις και κανα ποτακι δωρεαν τουλάχιστον.. :P

Η αποψη μου απλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pantelikas είπε

Έχει κάποιος εμπειρία από bitpanda.com?

Verification πρίν τα Χριστούγεννα μέσα σε 3 μέρες μέσω video chat, το support μου απάντησε μέσα σε 1 ώρα όταν τους είχα ρωτήσει κατι! Έκανα withdraw ενα μικρό ποσό και σε 2 εργάσιμες μέρες τα είχα (Εθνική) Deposit δεν εχω κάνει ακόμα γιατί είχα αγοράσει BTC απο localbitcoins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, fotoole90 είπε

πρεπει να κανεις πολλα λευτα για να μοιραζεις 20 $ ethereum .. στην επομενη κληρωση δωσε 2 καραμελες γαλακτος .. Παιδια εδω   ειναι οι πραγματικες κληρωσεις .. εκτος αν ειστε ψιλικατζιδες σαν τον mysql ..  Οπως θα δειτε φοραμε παντελονια και οπου σας προτεινουμε να μπειτε εχουμε βαλει ηδη εμεις λευτα .. 

Αν πιστευεις κατι τετοιο γιατι δεν παιζεις τζοκερ . Υπαρχουν καποια ico απο μεγαλες εταιριες που δεν νομιζω να θελουν αυτες να χασουν .. Επισης ειναι καλυτερο να ασχοληθεις με trending platform  απο το να αγοραζεις ενα  coin και να περιμενεις απο 0.04 να κανεις το μπαμ στο 1 ευρω για να πληρωθεις .. αυτο ειναι επενδυση μπακαλικης ...   https://www.youtube.com/channel/UCdov8_87LCxbSk3g7Qq5MTg

Εγώ διαφήμιση σου έκανα μπας και μου δώσεις κανα chry$os token που δεν προλαβαίνω να αγοράσω από την μεγάλη ζήτηση αλλά... 

11 ώρες πριν, ADHD είπε

Εξηγηστε μου πως βγαζουν λεφτα με "cloud mining" γιατι να παρουν τα 300ε σου και να επιστρεψουν 2k ενω μπορουσαν να χρησιμοποιησουν το mining για τον εαυτό τους?? 

Γιατί δεν είναι απαραίτητο το νόμισμα που έχεις "επενδύσει" για mining να ανέβει και τα περισσότερα cloud mining σου δίνουν ψίχουλα ανταποδοτικά σε σχέση με αυτό που θα έπρεπε

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gamer73 είπε

Ξέρεις κανείς πως στέλνουμε bit coin σε ευρώ στο PayPal?

Δεν μπορείς να στείλεις σε paypal. Νομίζω κανένα exchange δεν το υποστηρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα cloud mining δεν ξερω αν ειναι scam, αλλα με τις τιμες που βλεπω δεν ειναι και ιδιαιτερα επικερδη. Checkara το hashflare καποια στιγμη, και με 600$ μου διναν το hash power μιας 10603gb για 1 χρονο.  Μια 1060 3gb μαζι με το ετησιο ρευμα αντε να μου παει στα 350. Καλυτερα δηλαδη να παρω καρτες παρα να τα δωσω για cloud mining.

Επεξ/σία από strawman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, paoad είπε

Νταξ, όμως το ελφ απο το πουθενά μέσα σε 20 μέρες έχει φτάσει μαρκετ καπ σχεδόν 500m κ έχει απο πίσω μερικά απο τα μεγαλύτερα funds της αγοράς που έχουν βάλει λεφτά εκεί μέσα. 

https://www.crowdfundinsider.com/2017/12/126194-40-million-private-placement-ico-aelf-raises-55k-ether-private-token-sale/

Και δεν σε πονηρεύει ότι από ~25εκ που πήραν με private sale (55Κ ΕΤΗ με το ΕΤΗ @ $470), έχουν τώρα το 51% αυτού το market cap, δλδ ~250εκ, χωρίς να κάνουν τίποτα; Και τα funds έχουν το 25% δλδ ~125εκ με επένδυση ~25εκ... Κι όλο αυτό μέσα σε 1 μήνα.

Δεν έχω κάτι με το ελφ και μακάρι να σου πάει καλά, αλλά να ξέρεις ότι ενσωματώνει κατά 94% προσδοκίες και κατά 6% πραγματική αξία (είχαν πάρει χρηματοδότηση ~5εκ για software development πριν απ'το private sale, άρα έχουν επενδυθεί 30εκ σε πραγματικά λεφτά)

Για το cloud mining, προφανώς και δεν συμφέρει, ειδικά όταν μετράνε returns με σταθερή δυσκολία (το ΕΤΗ πχ από το καλοκαίρι έχει πάει ~x2.5). Και η δυσκολία επηρεάζει φυσικά και το GPU mining, αλλά εκεί σου μένει το HW και έχεις πολύ γρηγορότερη απόσβεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Δεν μπορείς να στείλεις σε paypal. Νομίζω κανένα exchange δεν το υποστηρίζει. 

Ευχαριστώ. Άρα μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα έρθει το τελικό correction μέχρι να ξεκινήσουν τα παιδάκια στην Ανατολή να βαράνε τα νταούλια και να φτάσουμε στο 1 τρις MC πριν το καλοκαιράκι(97%+). Από διακοπές που τελειώνου, από διάφορα νέα, από από από.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...