Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, fotoole90 είπε

πρεπει να κανεις πολλα λευτα για να μοιραζεις 20 $ ethereum .. στην επομενη κληρωση δωσε 2 καραμελες γαλακτος .. Παιδια εδω   ειναι οι πραγματικες κληρωσεις .. εκτος αν ειστε ψιλικατζιδες σαν τον mysql ..  Οπως θα δειτε φοραμε παντελονια και οπου σας προτεινουμε να μπειτε εχουμε βαλει ηδη εμεις λευτα .. 

Αν πιστευεις κατι τετοιο γιατι δεν παιζεις τζοκερ . Υπαρχουν καποια ico απο μεγαλες εταιριες που δεν νομιζω να θελουν αυτες να χασουν .. Επισης ειναι καλυτερο να ασχοληθεις με trending platform  απο το να αγοραζεις ενα  coin και να περιμενεις απο 0.04 να κανεις το μπαμ στο 1 ευρω για να πληρωθεις .. αυτο ειναι επενδυση μπακαλικης ...   https://www.youtube.com/channel/UCdov8_87LCxbSk3g7Qq5MTg

Μαθε τους μπαλιτσα δασκαλε, παντελονατα παντα, αντε και καλα κερδη μαγκες!!!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, gkasta είπε

Τελειώσαμε με τις βουτιές του Γενάρη ή ακόμα δεν έχει γίνει η μεγάλη βουτιά? Προσωπικά τείνω προς το δεύτερο. Εσείς τι πιστεύετε?

Πιστευω το μαρκετ καπ θα παραμείνει κάτω από 600 δις για αρκετούς μήνες. Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε μια περίοδο σταθερότητας εκτός από καλά coins που θα ανέβουν. Προς τον Μάιο-Ιούνιο πιστεύω θα είναι το επόμενο μεγάλο rise.

Επεξ/σία από Lelouch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Καλά τα νέα για τον ICON. Μεγάλη άνοδο με το Mainnet 1.0. Κρίμα γιατί πούλησα τα μισά με το τεράστιο volatility τις τελευταίες μέρες...

Δεν ειχα χρονο να δω αλλα παλι delay και γκρινια βλεπω reddit..

edit: nvm τωρα τα ειδα

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

@damienmaguire Ζήτηση θέλουμε για real world use cases, όχι κερδοσκοπική - μακροπρόθεσμα αυτό μετράει. Είδα λίγο το aelf, ευχολόγια και θα θα θα, με mining για τα μάτια του κόσμου (12%) και 51% σε devs/advisors/foundation, 25% private sale και 12% airdrops. Ευχαριστώ, δεν θα πάρω :P

Νταξ, όμως το ελφ απο το πουθενά μέσα σε 20 μέρες έχει φτάσει μαρκετ καπ σχεδόν 500m κ έχει απο πίσω μερικά απο τα μεγαλύτερα funds της αγοράς που έχουν βάλει λεφτά εκεί μέσα. 

https://www.crowdfundinsider.com/2017/12/126194-40-million-private-placement-ico-aelf-raises-55k-ether-private-token-sale/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zio10 είπε

Έλεγα να περιμένω μερικές μέρες και μετά να γράψω εντυπώσεις. Σίγουρα παίζει ρόλο και η τιμή του νομίσματος που κανείς mine. Referral δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω, αν ναι εννοείται ότι δεν έχω πρόβλημα, το αντίθετο:)

Η εταιρεία που ξεκίνησα είναι η crypterra. Είναι καινούργια, αλλά από αυτά που διάβασα κατέληξα ότι ίσως αξίζει το ρίσκο.

Ξεκίνησα με eth, έδωσα 300$ (κάπου 245€) και το πρώτο 24ωρο μου έδειξε ότι έβγαλα 5+€ με πεσμένη τιμή στο eth. Το συμβόλαιο είναι για δύο χρόνια και υποτίθεται ότι με τρέχουσες τιμές δίνει πάνω από 2000€. Αναλήψεις μπορείς να κάνεις από 10$ και πάνω και κάθε μέρα, οπότε σήμερα αύριο που θα τα φτάσω θα κάνω μια δοκιμαστική ανάληψη και θα ενημερώσω.

Επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για ρίσκο, τα λεφτά σας μπορεί να χαθούν! Ο καθένας το ψάχνει και γράφεται υπ'ευθύνη του! 

Μάλλον άσχημα τα νέα zio για το crypterra.:(

Σήμερα στο reddit λέγανε ότι έκανε το μπαμ.

Ίσως φάγανε πολλά λεφτά με το xmas promo και την έκαναν τώρα.

Με τι πλήρωσες;

Για κοίτα μήπως μπορείς να κάνεις κάτι με την τράπεζά σου. (chargeback κτλ)

9 ώρες πριν, GoS είπε

Έψαξα αρκετά για cloud mining τον τελευταίο μήνα μιας και δεν έχω μηχάνημα της προκοπής!

το Cryptera ακούγεται οτι ειναι εντελώς scam! Δεν απαντούν στα email, δεν έχουν ssl και οι πληρωμές ειναι παγωμένες τις τελευταίες ημέρες! Δεν θα την συνιστούσα με τίποτα αυτόν τον καιρό μεχρι αν τελειώσει το Xmas sale! Αν googlaρετε  cryptera scam θα δείτε τι εννοώ!

Νουμερο 1 απο την έρευνα μεχρι στιγμής ειναι το genesis-mining

Referral  αλλα προς το παρών ειναι sold out

Νούμερο 2 και αυτό που χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα ειναι το Hashflare 

Referral

Αγορασα 1 th/s όταν ηταν πιο φθηνά και στο τέλος του χρόνου με την δυσκολία να ανεβαίνει θα εχω περίπου 0.04 btc που ειναι σχετικά λίγο όποτε μάλλον θα κάνω reinvest με τα κέρδη!

Ένας mini οδηγός

Υγ. Αν υπάρχει θέμα με τα links ας διαγραφούν δεν παροτρύνω κανέναν!

Πάντως και για το hashflare που λες ακούγεται ότι δεν έχουν καν εγκαταστάσεις.

Γενικά απ όσο διάβασα, οι εταιρίες cloud mining είτε είναι ponzi, είτε τελικώς θα είσαι breakeven αν όχι χαμένος με το αρχικό κεφάλαιο που έδωσες.

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

από τον αρχικό δημιουργό του eth και dev του cardano

Ε τι περίμενες;

Στο να αξιολογούν κοπανιστό αέρα με ΑΑΑ καλοί είναι...

Στα comments:

I stopped reading this list when it gave doge a C. We all know doge deserves an A this list is bogus

:lol::lol::lol:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Μάλλον άσχημα τα νέα zio για το crypterra.:(

Σήμερα στο reddit λέγανε ότι έκανε το μπαμ.

Ίσως φάγανε πολλά λεφτά με το xmas promo και την έκαναν τώρα.

Με τι πλήρωσες;

Για κοίτα μήπως μπορείς να κάνεις κάτι με την τράπεζά σου. (chargeback κτλ)

Πάντως και για το hashflare που λες ακούγεται ότι δεν έχουν καν εγκαταστάσεις.

Γενικά απ όσο διάβασα, οι εταιρίες cloud mining είτε είναι ponzi, είτε τελικώς θα είσαι breakeven αν όχι χαμένος με το αρχικό κεφάλαιο που έδωσες.

Ε τι περίμενες;

Στο να αξιολογούν κοπανιστό αέρα με ΑΑΑ καλοί είναι...

Στα comments:

I stopped reading this list when it gave doge a C. We all know doge deserves an A this list is bogus

:lol::lol::lol:

Ναι ε; Αν είναι έτσι μεγάλη γκαντεμιά, με το που γράφτηκα! 

Πριν πάντως μπήκα και όλα φαίνονται κανονικά, δεν ξέρω. 

Με cryptos πλήρωσα, δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι. Ήξερα ότι είναι ρίσκο αλλά όχι κι από τη δευτέρη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ναι ε; Αν είναι έτσι μεγάλη γκαντεμιά, με το που γράφτηκα! 

Πριν πάντως μπήκα και όλα φαίνονται κανονικά, δεν ξέρω. 

Με cryptos πλήρωσα, δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι. Ήξερα ότι είναι ρίσκο αλλά όχι κι από τη δευτέρη μέρα!

Μπήκες;

Λένε ότι έχει πέσει το site.

Περισσότερα εδώ.

Και γώ που δοκίμασα "Unable to connect".

Χωρίς να είμαι ειδικός εδώ δείχνει 200BTC (ο λογαριασμός της crypterra ?) να έκαναν φτερά...

https://twitter.com/beppealbanese/status/956234638422405120?ref_src=twcamp^share|twsrc^ios|twgr^com.apple.UIKit.activity.Message

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με  λιγο ψαξιμο, διαβασα πως αναβαθμιζουν το site τους, για την ακριβεια μεταφερονται κατι τετοιο. Μην απελπιζεστε, κατσε να περασουν μερικες μερες, μπορει να μην ειναι απατη... Μπορει να ειναι :D 

 

Προσωπικα δε νομιζω , θα δειξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που έψαχνα βρήκα αυτό το video. Το κοίταγα και εγώ για cloud mining αλλά η σύγκριση που έκανε αυτός με έπεισε να μην το επιχειρήσω. Στα σχόλια βέβαια λέγανε ότι διάλεξε επίτηδες αυτό το νόμισμα για να δείξει την διαφορά, αλλά οι περισσότεροι συμφωνούσαν ότι αυτές οι πλατφόρμες είτε δεν αξίζουν είτε είναι ponzi/απάτες και τα σχετικά.. Επικίνδυνοι καιροί για νεοεισερχόμενους στον χώρο (σαν και εμένα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Με  λιγο ψαξιμο, διαβασα πως αναβαθμιζουν το site τους, για την ακριβεια μεταφερονται κατι τετοιο. Μην απελπιζεστε, κατσε να περασουν μερικες μερες, μπορει να μην ειναι απατη... Μπορει να ειναι :D 

Προσωπικα δε νομιζω , θα δειξει.

Ε καλά αυτό μπορεί να το λένε για να κερδίσουν χρόνο...

Δεν νομίζεις ότι είναι απάτη ή το αντίθετο;

Πως ξέρουμε ότι το wallet ανήκει στην crypterra;

https://blockchain.info/address/1BwpytQQK53Yr7vU4XJz89WFuuKgfq8kFt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Μπήκες;

Λένε ότι έχει πέσει το site.

Περισσότερα εδώ.

Και γώ που δοκίμασα "Unable to connect".

Χωρίς να είμαι ειδικός εδώ δείχνει 200BTC (ο λογαριασμός της crypterra ?) να έκαναν φτερά...

https://twitter.com/beppealbanese/status/956234638422405120?ref_src=twcamp^share|twsrc^ios|twgr^com.apple.UIKit.activity.Message

Νωρίτερα μπήκα, τώρα όντως δεν μπαίνει. Τι να πω δεν ξέρω, περιμένω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξηγηστε μου πως βγαζουν λεφτα με "cloud mining" γιατι να παρουν τα 300ε σου και να επιστρεψουν 2k ενω μπορουσαν να χρησιμοποιησουν το mining για τον εαυτό τους?? Δεν το εχω ψαξει αλλα δεν πρόκειται να εβαζα ποτε λεφτά σε κατι τετοιο, σαν τα lending scams μου μοιαζει(τα αλλα φαση bitconnect οχι αυτα που μας παει ταμειο ο θεος krupto koniasssss). Ισχυει παντα "If it Sounds Too Good to Be True, it Probably Is"

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...