Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Δεν ξέρω ακόμα! Υποτίθεται ότι όσο πιο πολλά δίνεις, τόση περισσότερη ισχύ αγοράζεις και έχεις μεγαλύτερο κέρδος. 

Δηλαδή στο περίπου μηνιαίως  πόσο πιστεύεις θα βγάλεις σε σχέση με αυτά που έδωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, paoad είπε

Ενημέρωσε μας λίγο αν θέλεις? Αξίζει? έχεις κάποιο λινκ, ακόμα και με ρεφεραλ ακόμα καλύτερα ;)

 

5 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Δηλαδή στο περίπου μηνιαίως  πόσο πιστεύεις θα βγάλεις σε σχέση με αυτά που έδωσες;

Έλεγα να περιμένω μερικές μέρες και μετά να γράψω εντυπώσεις. Σίγουρα παίζει ρόλο και η τιμή του νομίσματος που κανείς mine. Referral δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω, αν ναι εννοείται ότι δεν έχω πρόβλημα, το αντίθετο:)

Η εταιρεία που ξεκίνησα είναι η crypterra. Είναι καινούργια, αλλά από αυτά που διάβασα κατέληξα ότι ίσως αξίζει το ρίσκο.

Ξεκίνησα με eth, έδωσα 300$ (κάπου 245€) και το πρώτο 24ωρο μου έδειξε ότι έβγαλα 5+€ με πεσμένη τιμή στο eth. Το συμβόλαιο είναι για δύο χρόνια και υποτίθεται ότι με τρέχουσες τιμές δίνει πάνω από 2000€. Αναλήψεις μπορείς να κάνεις από 10$ και πάνω και κάθε μέρα, οπότε σήμερα αύριο που θα τα φτάσω θα κάνω μια δοκιμαστική ανάληψη και θα ενημερώσω.

Επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για ρίσκο, τα λεφτά σας μπορεί να χαθούν! Ο καθένας το ψάχνει και γράφεται υπ'ευθύνη του! 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δώσω κ εγώ ένα κρύπτο που πιστεύω πάρα πολύ κ νομίζω θα πετάξει το 2018.

DeepOnion

Το προτζεκτ στηρίζεται στην ανωνυμία και στις μη ανιχνέυσιμες πληρωμές με τη χρήση Τορ. Οι ντεβελοπερς το έχουν δουλέψει πάρα πολύ καλά και έχει πολύ δυνατό community. 

Έχει max supply μόνο 25 000 000 και αυτή τη στιγμή η τιμή είναι 8.8$. Δεν θέλω να κάνω προβλέψεις αλλά με τέτοιο supply και τέτοιο project αναμένω μεγάλη άνοδος το '18. 

Τα μέλη που έχουν πάνω απο 50ονιονσ και είναι τζουνιορ ρανκ στο μπιτκοιν ταλκ συμμετέχουν στα εβδομαδιαία airdrops κ έτσι μπορούν να πολλαπλασιάσουν τα όνιον χώρις να κάνουν σχεδόν τίποτα. 

Με άλλα λόγια αν κάποιος μπει σήμερα με 50 ονιονσ, μέσω των airdorps μπορεί σχεδόν να τριπλασίασει τα ονιονσ του μέσα  στις 11 εβδομάδες που διαρκούν τα airdrops.  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, paoad είπε

Ας δώσω κ εγώ ένα κρύπτο που πιστεύω πάρα πολύ κ νομίζω θα πετάξει το 2018.

DeepOnion

Το προτζεκτ στηρίζεται στην ανωνυμία και στις μη ανιχνέυσιμες πληρωμές με τη χρήση Τορ. Οι ντεβελοπερς το έχουν δουλέψει πάρα πολύ καλά και έχει πολύ δυνατό community. 

Έχει max supply μόνο 25 000 000 και αυτή τη στιγμή η τιμή είναι 8.8$. Δεν θέλω να κάνω προβλέψεις αλλά με τέτοιο supply και τέτοιο project αναμένω μεγάλη άνοδος το '18. 

Τα μέλη που έχουν πάνω απο 50ονιονσ και είναι τζουνιορ ρανκ στο μπιτκοιν ταλκ συμμετέχουν στα εβδομαδιαία airdrops κ έτσι μπορούν να πολλαπλασιάσουν τα όνιον χώρις να κάνουν σχεδόν τίποτα. 

Με άλλα λόγια αν κάποιος μπει σήμερα με 50 ονιονσ, μέσω των airdorps μπορεί σχεδόν να τριπλασίασει τα ονιονσ του μέσα  στις 11 εβδομάδες που διαρκούν τα airdrops.  

DeepOnion ... με κάθε σεβασμό στην ομάδα των παιδιών αλλά με αυτό το όνομα πως να σκεφτείς κάτι σοβαρά ?  ΒαθύΚρεμμύδι ? 

Δε βλέπω κάπου το whitepaper υπάρχει έστω και draft? Επίσης να πω ότι είναι λίγο παράξενο που δεν έχουν σχόλια σε twitter με 50k followers. Επίσης στο github για ένα προτζεκτ που ξεκίνησε από Ιούλιο δεν έχει και τπτ σπουδαίο. 

Για ποιο λόγο νομίζεις ότι θα πετάξει ? λόγω max supply και airdrops ? Βοήθησε με λίγο και δεν ειρωνεύομαι , καθαρά με φιλική διάθεση

edit: άκυρο για το whitepaper το βρήκα

 

Επεξ/σία από atonioz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, atonioz είπε

DeepOnion ... με κάθε σεβασμό στην ομάδα των παιδιών αλλά με αυτό το όνομα πως να σκεφτείς κάτι σοβαρά ?  ΒαθύΚρεμμύδι ? 

Δε βλέπω κάπου το whitepaper υπάρχει έστω και draft? Επίσης να πω ότι είναι λίγο παράξενο που δεν έχουν σχόλια σε twitter με 50k followers. Επίσης στο github για ένα προτζεκτ που ξεκίνησε από Ιούλιο δεν έχει και τπτ σπουδαίο. 

Για ποιο λόγο νομίζεις ότι θα πετάξει ? λόγω max supply και airdrops ? Βοήθησε με λίγο και δεν ειρωνεύομαι , καθαρά με φιλική διάθεση

edit: άκυρο για το whitepaper το βρήκα

Διαβασε για το tor project και θα σου ληθεί η απορία για το όνομα

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το whitepaper -> https://deeponion.org/White-Paper.pdf

Για το προζεκτ -> https://steemit.com/deeponion/@cryptocoinpro/deeponion-the-hidden-cryptocurrency-goldmine

Δυστυχώς απο άποψη κώδικα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, οι γνώσεις μου σταματάνε στην απλή έρευνα που έκανα :)

Είναι μια καθαρά προσωπική εκτίμηση, δεν παροτρύνω κανέναν να επενδυσει εκεί. 

Επεξ/σία από paoad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα αρκετά για cloud mining τον τελευταίο μήνα μιας και δεν έχω μηχάνημα της προκοπής!

το Cryptera ακούγεται οτι ειναι εντελώς scam! Δεν απαντούν στα email, δεν έχουν ssl και οι πληρωμές ειναι παγωμένες τις τελευταίες ημέρες! Δεν θα την συνιστούσα με τίποτα αυτόν τον καιρό μεχρι αν τελειώσει το Xmas sale! Αν googlaρετε  cryptera scam θα δείτε τι εννοώ!

Νουμερο 1 απο την έρευνα μεχρι στιγμής ειναι το genesis-mining

Referral  αλλα προς το παρών ειναι sold out

Νούμερο 2 και αυτό που χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα ειναι το Hashflare 

Referral

Αγορασα 1 th/s όταν ηταν πιο φθηνά και στο τέλος του χρόνου με την δυσκολία να ανεβαίνει θα εχω περίπου 0.04 btc που ειναι σχετικά λίγο όποτε μάλλον θα κάνω reinvest με τα κέρδη!

Ένας mini οδηγός

 

Υγ. Αν υπάρχει θέμα με τα links ας διαγραφούν δεν παροτρύνω κανέναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, paoad είπε

Το προτζεκτ στηρίζεται στην ανωνυμία και στις μη ανιχνέυσιμες πληρωμές με τη χρήση Τορ.

Μια παρενθεση, υπαρχουν παρα πολλα νομισματα που ειναι "ανωνυμα" με τη χρηση TOR, οπως το Verge, θεωρητικα μπορει και το Bitcoin.

Το μονο εκ κατασκευης μη ανιχνευσιμο και ανωνυμο νομισμα που γνωριζω ειναι το Monero στο οποιο δουλευουν και αρκετοι γνωστοι κρυπτογραφοι.

Αν δηλαδη το selling point καποιου νομισματος ειναι το "anonymised through TOR" δεν ειναι ουτε unique, ουτε revolutionary.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ανεβει η τιμη του, οπως ανεβηκε ανεξηγητα και του Verge.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Διαβασε για το tor network και θα σου ληθεί η απορία για το όνομα

ευχαριστώ για την επεξήγηση δε πήγε το μυαλό μου εκεί .... γιατί να μη το πούνε όμως DeepTor ? 

8 λεπτά πριν, paoad είπε

Για το whitepaper -> https://deeponion.org/White-Paper.pdf

Για το προζεκτ -> https://steemit.com/deeponion/@cryptocoinpro/deeponion-the-hidden-cryptocurrency-goldmine

Δυστυχώς απο άποψη κώδικα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, οι γνώσεις μου σταματάνε στην απλή έρευνα που έκανα :)

Είναι μια καθαρά προσωπική εκτίμηση, δεν παροτρύνω κανέναν να επενδυσει εκεί. 

ευχαριστώ σου εύχομαι καλή τύχη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Lelouch είπε

INB4 καλύτερο coin το Ripple.

Καλά δεν χρειάζεται να δούμε τα ratings για να ξέρουμε ότι είναι το καλύτερο coin B)

Στα σοβαρά τώρα. Τα ratings καλό είναι τα βλέπουμε πιο απομακρυσμένα, γιατί μπορεί να παίζονται πολλά παιχνίδια. Άμα όντως είναι αντικειμενικά (λίγο δύσκολο), τότε θα είναι καλό εργαλείο για κάποιους που δεν έχουν το χρόνο για να ψάξουν που θα επενδύσουν. Αν και για μένα πάντα είναι καλύτερο το DYOR (Do Your Own Research) από κάθε rating τρίτου.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, GoS είπε

Έψαξα αρκετά για cloud mining τον τελευταίο μήνα μιας και δεν έχω μηχάνημα της προκοπής!

το Cryptera ακούγεται οτι ειναι εντελώς scam! Δεν απαντούν στα email, δεν έχουν ssl και οι πληρωμές ειναι παγωμένες τις τελευταίες ημέρες! Δεν θα την συνιστούσα με τίποτα αυτόν τον καιρό μεχρι αν τελειώσει το Xmas sale! Αν googlaρετε  cryptera scam θα δείτε τι εννοώ!

Νουμερο 1 απο την έρευνα μεχρι στιγμής ειναι το genesis-mining

Referral  αλλα προς το παρών ειναι sold out

Νούμερο 2 και αυτό που χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα ειναι το Hashflare 

Referral

Αγορασα 1 th/s όταν ηταν πιο φθηνά και στο τέλος του χρόνου με την δυσκολία να ανεβαίνει θα εχω περίπου 0.04 btc που ειναι σχετικά λίγο όποτε μάλλον θα κάνω reinvest με τα κέρδη!

Ένας mini οδηγός

Υγ. Αν υπάρχει θέμα με τα links ας διαγραφούν δεν παροτρύνω κανέναν!

Δεν το έγραψες λίγο νωρίτερα;! :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...