Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Bitcoin cash έχει χάσει το 55%+- της αξίας του σε σχέση με 1 μήνα πριν.

Σχεδόν το ίδιο και το litecoin.

Καλά το δε ριπλ που είσαι στο 33% της αξίας του σε σχέση με 20 μέρες πριν ακόμα χειρότερα.

Σπουδαίες ευκαιρίες για μακροπρόθεσμα θεωρώ σαν πρότζεκτ.

Ειδικά τα δύο τελευταία. Προσωπική εκτίμηση λόγω Τιμ και πρότζεκτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Είναι πολύ ακριβά άλλος τρόπος?

Περιμένεις μέχρι να καταρρεύσει το Bitfinex και τότε αγοράζεις.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Είναι πολύ ακριβά άλλος τρόπος?

Δεν χρειάζεται να αγοράζεις ολόκληρα bitcoins πάντως, παίρνεις όσο πόσο θέλεις.

 

 

Η crypterra έδωσε σημάδια ζωής, για να δούμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Περιμένεις μέχρι να καταρρεύσει το Bitfinex και τότε αγοράζεις.

Τι είναι φίλε μου το bitfinex ? Έχω 50 ευρώ σε bitcoin στο πορτοφόλι να τα αφήσω η να τα βγάλω?

44 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν χρειάζεται να αγοράζεις ολόκληρα bitcoins πάντως, παίρνεις όσο πόσο θέλεις.

Η crypterra έδωσε σημάδια ζωής, για να δούμε!

Δεν τα εμπιστεύομαι αυτά τα καινουργια νομίζω μόνο το bit coin και etheriium θα επικρατήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Τι είναι φίλε μου το bitfinex ? Έχω 50 ευρώ σε bitcoin στο πορτοφόλι να τα αφήσω η να τα βγάλω?

Δεν τα εμπιστεύομαι αυτά τα καινουργια νομίζω μόνο το bit coin και etheriium θα επικρατήσουν

Δεν εννοούσα κάποιο άλλο νόμισμα, bitcoin εννοούσα ότι μπορείς να πάρεις όσο θέλεις σε περίπτωση που δεν το ήξερες, αλλά αφού έχεις 50€ το ξέρεις ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Περιμένεις μέχρι να καταρρεύσει το Bitfinex και τότε αγοράζεις.

Είχα στο bitfinex ripple Και κατι αλλα μικρά. Τα μικρά ήταν κανενα 100αρικο. Ότan τα εκανα litecoin για να τα μεταφέρω σε αλλο exchange εφαγα ακυρο γιατί ελεγε μπορω να στέιλω ποσά από 250$ και πανω. Τα πήρα όλα και εφυγα.

 

Να φανταστώ ότι όταν σκασει το bitfinex θα καταποντηστουν τα παντα. Όχι μόνο το bitcoin. Έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Είχα στο bitfinex ripple Και κατι αλλα μικρά. Τα μικρά ήταν κανενα 100αρικο. Ότan τα εκανα litecoin για να τα μεταφέρω σε αλλο exchange εφαγα ακυρο γιατί ελεγε μπορω να στέιλω ποσά από 250$ και πανω. Τα πήρα όλα και εφυγα.

Να φανταστώ ότι όταν σκασει το bitfinex θα καταποντηστουν τα παντα. Όχι μόνο το bitcoin. Έτσι;

Το πιο πιθανό είναι να πέσουν όλα. Τώρα πόσο μεγάλη θα είναι η πτώση κανένας δεν ξέρει. Πάντως σίγουρα θα επηρεαστεί η αγορά, γιατί μιλάμε για τεράστια ποσά σε USDT που εισρέουν σε όλο αυτό το οικοδόμημα και είναι απλά αδύνατο να μην έχει επίδραση όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τόσο στάνταρ είναι για το bitfinex , δηλαδή; Για πότε περιμένουμε το μπαμ;

Άμα ψάξεις στο internet θα δεις ότι υπάρχει πολύ συζήτηση για αυτό. Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά που λένε. Δεν γίνεται να δρουν έτσι ανεξέλεγκτα και να κάνουν ότι τους καπνίσει. Μπορεί το μπαμ να μην είναι ξαφνικό, αλλά σταδιακό. Όταν η τιμή του Bitcoin θα έχει πέσει χαμηλά και δεν θα μπορούν εξυπηρετούν τις δουλειές τους πια με αυτό τότε μπορεί να δούμε τη τελική κατάρρευση. Βέβαια μπορεί στο ενδιάμεσο να αρχίσουν να κάνουν pump κανένα άλλο νόμισμα που έχει hype και που έχουν στη κατοχή τους σε μεγάλες ποσότητες για να καλύψουν τις ζημιές τους. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς θα καταρρεύσει το οικοδόμημα.

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να σταματήσει να τους εξυπηρετεί η τράπεζα που συνεργάζεται μαζί τους, όπως είχε γίνει πέρσι το Μάιο όταν η Wells Fargo σταμάτησε να συνεργάζεται μαζί τους. Τώρα δεν ξέρουμε ποια τράπεζα χρησιμοποιούν (ποτέ δεν είπαν) αλλά άμα δεν πάει καλά η μπίζνα τους τότε δεν είναι απίθανο σενάριο και η καινούρια τράπεζα να τους απορρίψει.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν εννοούσα κάποιο άλλο νόμισμα, bitcoin εννοούσα ότι μπορείς να πάρεις όσο θέλεις σε περίπτωση που δεν το ήξερες, αλλά αφού έχεις 50€ το ξέρεις ήδη.

Αυτά τα έβγαλα μετά βίας από χρηματιστήριο πολύ χασούρα εκεί μέσα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Αυτά τα έβγαλα μετά βίας από χρηματιστήριο πολύ χασούρα εκεί μέσα 

Άλλοι χάνουν πολλά, άλλοι κερδίζουν πολλά. Εγω, απο κει είμαι στο συν απο tradings κατά το αστρονομικό ποσό των 0.012967 ΕΤΗ. Τώρα υπολογίζω σε πόσα χρόνια θα αγοράσω το lambo μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε

Εννοω οτι για αυτο πλεον δεν δεχεται τις χρεωστικες μας απο Eurobank το Coinbase. Για να εχουμε το οριο των εμβασματων πλεον. Εξυπνακια.

υπάρχει κάτι που λέγεται capital control εδώ και αρκετό διάστημα απο οτι πληροφορούμε και δε μπορούμε να στείλουμε τα μύρια μας εκτός Ελλάδος με τη μια

φήμες λένε μαλιστα  ότι ηταν κάπου 500 το οριο  κ πήγε 1000 πριν κάτι μηνες μετα από μάχες με τους ετέρους  

ρε παιδιά (και απευθύνομαι γενικά ) αλήθεια τώρα κάποιοι  δε γνωρίζεται τα βασικά  κ αγοράζεται coins? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...