Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε νέες κατηγορίες για τις αγγελίες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα πρότεινα στα φίλτρα αναζήτησης να μπορείς να βάλεις εύρος τιμών (χωρίς να ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο)

Για παράδειγμα θέλω να βρω ένα κινητό μεταξύ 100-200 ευρώ. Σε αυτή την περίπτωση για να βάλω εύρος τιμών θα πρέπει να γράψω και μοντέλο στην αναζήτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως ανέφερε και ο συνάδελφος Dimitris nikaia θα διευκολύνει αφάνταστα η δυνατότητα φίλτρων και αφού πατηθεί η κατηγορία αγγελίες όπως τιμή κλπ. Για παράδειγμα εάν επιλεχθεί η κατηγορία laptop έχεις επιλογή μόνο για μάρκα και μετά τέλος. Παρακαλώ τους αξιότιμους διαχειριστές να το διευρύνουν λίγο.

Επεξ/σία από sting76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα και η αναζητηση δεν ειναι και τοσο καλη.

Παραδειγμα κανω αναζητηση για Z790 θα μου βγαλει μονο οτι εχει σχεση με Z790 θα ηθελα να μου βγαλει και το Z790i δηλαδη οχι μονο λεξεις που γραφουν μονο το Z790 αλλα και λεξεις που περιεχουν το Z790 δηλαδη ενας που κανει αναζητηση για 14700 να του βγαζει και 14700k και i7-14700k i7-14700kf κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ "Μη πετατε τίποτε! Χαρίστε το!"

 

 

Ειδικα στην δύσκολη εποχή που βρισκόμαστε νομίζω ότι ειναι ενα αρκετα σημαντικό κομμάτι το θεμα "ΧΑΡΙΖΩ" απο πολλές πλευρες:

Πρώτο και σημαντικότερο ειναι μια βοήθεια σε ατομα τα οποία για οποιοδηποτε λόγο εχουν οικονομικές δυσκολίες.

Δευτερον βοηθάει στο να μειωθούν τα ηλεκτρονικά απόβλητα με την δυνατότητα χρήσης τους από αλλους

Τρίτον βοηθάει στην αφύπνιση ολων στην με οποιονδηποτε τρόπο αλληλοβοήθεια.

 

Νομίζω ότι το Forum του Insomnia θα επρεπε και πιστεύω ότι και η ομάδα του Insomnia θα ήθελε να βοηθήσει προς την παραπάνω κατευθυνση δίνοντας μεγαλύτερη προβολή και αναγνωσιμότητα στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Με την υπάρχουσα μορφή του και τοποθετηση του το θεμα αφενως χάνεται και απο τους παλιους αλλα και δεν έρχεται εις γνώση των νεων μελών αλλα επίσης και η ενιαία δομή του δεν επιτρέπει την εύρεση χρήσιμων αντικειμένων εκτός και εαν καποιος το παρακουλουθει σε καθημερινη βαση.

Στην ουσια ο λόγος της υπαρξής του ψιλο-αυτοκαταργείται.

 

Σε αυτη την κατεύθυνση η πρότασή μου εχει ως εξής:

1) Να δημιουργηθεί ξεχωριστή κατηγορία "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ" μέσα στις ΑΓΓΕΛΙΕΣ οπου ειναι και το πιο λογικο να ανηκει 

2) Να δημιουργηθούν υποκατηγοριες μεσα στο ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ οπου θα ειναι πιο ευκολο καποιος να ψαξει κατι που ψαχνει.

3) Να γινει PIN ωστε να ειναι εμφανες καθε φορα στη αρχη των Αγγελιων

 

Ελπίζω στην θετική αξιολογηση της προτασης μου και πιθανη εφαρμογή της.

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/2/2024 στις 12:55 ΜΜ, SeNNinhA είπε

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ "Μη πετατε τίποτε! Χαρίστε το!"

 

 

Ειδικα στην δύσκολη εποχή που βρισκόμαστε νομίζω ότι ειναι ενα αρκετα σημαντικό κομμάτι το θεμα "ΧΑΡΙΖΩ" απο πολλές πλευρες:

Πρώτο και σημαντικότερο ειναι μια βοήθεια σε ατομα τα οποία για οποιοδηποτε λόγο εχουν οικονομικές δυσκολίες.

Δευτερον βοηθάει στο να μειωθούν τα ηλεκτρονικά απόβλητα με την δυνατότητα χρήσης τους από αλλους

Τρίτον βοηθάει στην αφύπνιση ολων στην με οποιονδηποτε τρόπο αλληλοβοήθεια.

 

Νομίζω ότι το Forum του Insomnia θα επρεπε και πιστεύω ότι και η ομάδα του Insomnia θα ήθελε να βοηθήσει προς την παραπάνω κατευθυνση δίνοντας μεγαλύτερη προβολή και αναγνωσιμότητα στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Με την υπάρχουσα μορφή του και τοποθετηση του το θεμα αφενως χάνεται και απο τους παλιους αλλα και δεν έρχεται εις γνώση των νεων μελών αλλα επίσης και η ενιαία δομή του δεν επιτρέπει την εύρεση χρήσιμων αντικειμένων εκτός και εαν καποιος το παρακουλουθει σε καθημερινη βαση.

Στην ουσια ο λόγος της υπαρξής του ψιλο-αυτοκαταργείται.

 

Σε αυτη την κατεύθυνση η πρότασή μου εχει ως εξής:

1) Να δημιουργηθεί ξεχωριστή κατηγορία "ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ" μέσα στις ΑΓΓΕΛΙΕΣ οπου ειναι και το πιο λογικο να ανηκει 

2) Να δημιουργηθούν υποκατηγοριες μεσα στο ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ οπου θα ειναι πιο ευκολο καποιος να ψαξει κατι που ψαχνει.

3) Να γινει PIN ωστε να ειναι εμφανες καθε φορα στη αρχη των Αγγελιων

 

Ελπίζω στην θετική αξιολογηση της προτασης μου και πιθανη εφαρμογή της.

Ευχαριστω

 

Γνωρίζω πως είμαι ακόμα πολύ νέος στο forum, αλλά αν δεν είναι πρόβλημα θα ήθελα να πω τη γνώμη μου σχετικά με την πρόσφατη εμπειρία μου.

Το να υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία "Χαρίζεται" στις αγγελίες ακούγεται καλό στη θεωρία. Αλλά για μία τέτοιου είδους αγγελία νομίζω πως δε θα έπρεπε να ισχύει ο περιορισμός των 2 αγγελιών τη βδομάδα.

Προσωπικά έχω αρκετά πράματα που θέλω να διώξω και αν μία αγγελία για να χαρίσω κάτι μου έτρωγε ένα από τα 2 slots που έχω ανά βδομάδα, θα το σκεπτόμουν πάρα πολύ να δώσω προτεραιότητα σε κάτι που θέλω να χαρίσω σε σχέση με κάτι που θέλω να πουλήσω. Το thread στο forum από την άλλη πλευρά δεν έχει αυτό τον περιορισμό. Οπότε παράλληλα με το ποστάρισμα των αγγελιών για ότι θέλω να πουλήσω, μπορώ ταυτόχρονα να χαρίσω και κάποια άλλα πράματα που θέλω χωρίς αυτό να μου δημιουργεί θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, crispy_mummy είπε

Γνωρίζω πως είμαι ακόμα πολύ νέος στο forum, αλλά αν δεν είναι πρόβλημα θα ήθελα να πω τη γνώμη μου σχετικά με την πρόσφατη εμπειρία μου.

Το να υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία "Χαρίζεται" στις αγγελίες ακούγεται καλό στη θεωρία. Αλλά για μία τέτοιου είδους αγγελία νομίζω πως δε θα έπρεπε να ισχύει ο περιορισμός των 2 αγγελιών τη βδομάδα.

Προσωπικά έχω αρκετά πράματα που θέλω να διώξω και αν μία αγγελία για να χαρίσω κάτι μου έτρωγε ένα από τα 2 slots που έχω ανά βδομάδα, θα το σκεπτόμουν πάρα πολύ να δώσω προτεραιότητα σε κάτι που θέλω να χαρίσω σε σχέση με κάτι που θέλω να πουλήσω. Το thread στο forum από την άλλη πλευρά δεν έχει αυτό τον περιορισμό. Οπότε παράλληλα με το ποστάρισμα των αγγελιών για ότι θέλω να πουλήσω, μπορώ ταυτόχρονα να χαρίσω και κάποια άλλα πράματα που θέλω χωρίς αυτό να μου δημιουργεί θέμα.

Ναι. Συμφωνω. Πιθανα το ΑΓΓΕΛΙΕΣ να μην ειναι το σωστο μερος.

Αλλα το να υπαρξει καποιος επιμερους διαχωρισμος σε κατηγοριες στο ΖΑΡΙΖΟΝΤΑΙ θα βοηθουσε στον εντοπισμο απο τους ενδιαφερομενους. 

Τωρα μονο εαν τις παρακολουθεις σε μονιμη βαση μπορει καποιος να πετυχει κατι.

Γνωμες μονο λεμε. Αλλοι αποφασιζουν

Ειναι ενα θεμα αγκαθι απ όσο μου ειπαν που βελτιστη λυση δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

να ειναι "αναγκαστικο" η εμφανιση της περιοχης της καθε αγγελιας, ωστε να γλιτωνουμε χρονο με το να στελνουμε καθε φορα απο ποια περιοχη ειναι ο καθε ενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...