Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε νέες κατηγορίες για τις αγγελίες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ωραίες οι νέες κατηγορίες των αγγελιών. 

 

Μια πρόταση από μένα , να αυξηθεί το Όριο από 2 σε 3 ή 4 ή τουλάχιστον να πηγαίνει μηνιαίως και όχι ανά βδομάδα ένας Χ αριθμός αγγελιων μας .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλυτερη αλλαγη που πρεπει  να γινει ειναι αναλογα τις αξιολογησεις στου τοσες αγγελιες να εχεις δεν γινεται να εχω 250 αξιολογησεις κ να εχω 2 αγγελιες κ ο αλλος με 10 παλι 2...ανα 50 αξιολογησεις να μας δινεται +1 αγγελια κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οριο των 2 αγγελιων ειναι ελαχιστο.Τουλαχιστον 5 αγγελίες πρέπει να μπορείς να βαλεις.Ολα τα σαιτ και σελιδες σε αφηνουν εν έτη 2021.

Οπως επισης θεωρω σωστο μολις κλειδωσεις μια αγγελια η πουλήσεις,να διαγραφεί απο το προφιλ σου και εκεινη τη στιγμή αν γίνεται!

Ευχαριστώ!🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, risingsun είπε

Το οριο των 2 αγγελιων ειναι ελαχιστο.Τουλαχιστον 5 αγγελίες πρέπει να μπορείς να βαλεις.Ολα τα σαιτ και σελιδες σε αφηνουν εν έτη 2021.

Οπως επισης θεωρω σωστο μολις κλειδωσεις μια αγγελια η πουλήσεις,να διαγραφεί απο το προφιλ σου και εκεινη τη στιγμή αν γίνεται!

Ευχαριστώ!🙂

Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Havik είπε

Γιατί;

Για να ποσταρεις κατευθειαν καινουργια και μην μαζευεις ολες τις παλιες.Αλλου πατας μια διαγραφη και εφυγε απλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Σήμερα

Το είδα, μια χαρά, but θα γίνει μάλλον μπέρδεμα με την κατηγορία "ηχοσυστήματα", ίσως θα έπρεπε να είναι:

1. Ηχεία ( τεμάχια - ηχεια μόνα τους , 2.0 στέρεο,  2.1)

2. Ηχοσυστήματα ( 7.1 , 5.1 , σετ ηχεια με ενισχυτή)

3. Ενισχυτές, πικ απ

4. Soundbars

5. Καλώδια κτλ αξεσουάρ.

Έπρεπε να είμαι πιο σαφής, συγνώμη για αυτό! 😅

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Σ
ο διαχωρισμός στα Φωτογραφικά σε Φωτογραφικές Μηχανές και Φακούς. Οι λόγοι είναι πολλοί με τους παρακάτω δύο πιο σημαντικούς:

1) Αφαιρείται το δικαίωμα απο κάποιον να βλέπει τι δημοσιεύεται στα φωτογραφικά άμεσα αφού πρέπει να ψάχνει δύο τώρα κατηγορίες

2) Συνήθως κάποιος που ψάχνει για φακούς ενδιαφέρεται και για συναλλαγές φωτ. μηχανών και το αντίστροφο.

Μετά την εξαφάνιση της ημερομηνίας δημοσίευσης της αγγελίας από τη βασική σελίδα των αγγελιών τώρα έρχεται αυτό.

Το μήνυμα το βάζω εδώ αφού δεν υπάρχει topic  για συγχώνευση υπο-υπο-κατηγοριών αγγελιών και παράλληλα εκφράζω τη διαμαρτυρία μου στη διαχείριση του insomnia.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα προτεινω κι εγω την κατηγορια ηχοσυστηματα μιας και ασχολουμαι αρκετα χρονια με το αθλημα.

Ενισχυτες (ενισχυτες δικαναλοι,προενισχυτες δικαναλοι,ολοκληρωμενοι δικαναλοι,τελικοι δικαναλοι)

Ηχεια (ηχεια 2.0)

Πηγες (cd,dvd,dac,πικαπ,κασετοφωνο,μαγνητοφωνο,universal player κοκ)

Διαφορα (αξεσουαρ,παρελκομενα,καλωδια,βυσματα,βασεις ηχειων,κλπ)

Ηοme cinema (πολυκαναλοι ενισχυτες,πολυκαναλοι προενισχυτες,πολυκαναλοι τελικοι ενισχυτες,πολυκαναλα συστηματα,soundbar,subwoofers,ηχεια 5.1-.7.1-7.2-8.2 κοκ )

 

Πολυ ωραια η νεα κατηγορια ups,και εαν ειναι ευκολο να διαχωρισετε την κατηγορια

ψυκτρες-τροφοδοτικα ακομα καλυτερα.

Ευχαριστουμε για τις οποιοδηποτε αλλαγες-τροποποιησεις-αναβαθμισεις ουτως η αλλως 👍

 

Επεξ/σία από JDROGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 1:59 ΜΜ, risingsun είπε

Οπως επισης θεωρω σωστο μολις κλειδωσεις μια αγγελια η πουλήσεις,να διαγραφεί απο το προφιλ σου και εκεινη τη στιγμή αν γίνεται!

 

Πολυ λαθος.

Δε "μαζευεις" αγγελιες,δε σε εμποδιζουν σε κατι,ισα ισα μπορω να δω και εγω τι εχεις πουλησει,και να με βοηθησει στο να σε "αξιολογησω",για να καταληξω αν θελω να συνεργαστω μαζι σου.

Βλεπω καποιους που διαγραφουν τα παντα απο τις αγγελιες τους,οταν τις κλεισουν,και ετσι δε μπορω να σχηματισω γνωμη.

@Hal9000 Υπαρχει δυνατοτητα για ουδετερη αξιολογηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Πολυ λαθος.

Δε "μαζευεις" αγγελιες,δε σε εμποδιζουν σε κατι,ισα ισα μπορω να δω και εγω τι εχεις πουλησει,και να με βοηθησει στο να σε "αξιολογησω",για να καταληξω αν θελω να συνεργαστω μαζι σου.

Βλεπω καποιους που διαγραφουν τα παντα απο τις αγγελιες τους,οταν τις κλεισουν,και ετσι δε μπορω να σχηματισω γνωμη.

Συμφωνω αν και βλεπεις γενικως τις αξιολογήσεις που εχω,οποτε δεν χρειάζεται να δεις και τα αντικείμενα που πουλαω.Θελω να πω οτι οι αξιολογήσεις ειναι πιο σημαντικές και απο εκει κρινεις αν θες να συνεργαστείς.Προσωπικη μου αποψη εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, risingsun είπε

Συμφωνω αν και βλεπεις γενικως τις αξιολογήσεις που εχω,οποτε δεν χρειάζεται να δεις και τα αντικείμενα που πουλαω.Θελω να πω οτι οι αξιολογήσεις ειναι πιο σημαντικές και απο εκει κρινεις αν θες να συνεργαστείς.Προσωπικη μου αποψη εννοείται.

Ειναι συνδιασμος των 2,σιγουρα βοηθαει να εχεις και μια εικονα του αντικειμενου.

Πολλα παιζουν ρολο,εγω οταν θελω να αγορασω κατι ακριβο,ψαχνω ακομα και τα προφιλ που εχουν κανει τις αξιολογησεις στο χρηστη,για να δω ποσο αξιοπιστα ειναι και εκεινα.
Επισης,ψαχνω και τις 2 πλευρες μιας αρνητικης αξιολογησης,για να δω ποιος λεει τι,και για τι πραμα.

Ολα αυτα συνθετουν μια πιο σφαιρικη αποψη για τον χρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενική συμβουλή, πάντοτε να κοιτάζετε, εκτός από τον αριθμό των αξιολογήσεων, και το πώς/γιατί έχουν μπει.

Λ.χ. πρόσφατα είχαμε διαμαρτυρία γιατί "μέλος με πολλές αξιολογήσεις" φέρεται να ήταν ασυνεπές σε συναλλαγή. Πράγμα το οποίο μπορεί να συμβεί, προφανώς, ο αριθμός των αξιολογήσεων είναι ένας δείκτης, από μόνος του δεν εγγυάται τίποτε. Προσωπικά, ασφαλέστερο δείκτη (προσοχή, ασφαλέστερο, όχι απόλυτη εγγύηση) θεωρώ τη συμμετοχή του μέλους στην κοινότητα, εκτός των αγγελιών. 

Τέλος πάντων, σε έλεγχο που πραγματοποιήθηκε διαπιστώθηκε πως, από τις "πολλές αξιολογήσεις" (που δεν ήταν και τόσο πολλές, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία) ποσοστό άνω του 10% ήταν "θετικές αξιολογήσεις" του στυλ "φίλε δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα" ή "το αφήνεις x ποσό παρακάτω να το αγοράσω;"

Στο σύνολο προσμετρώνταν στις θετικές, μεν, όμως δεν αφορούσαν καν συναλλαγή. Προφανώς, διαγράφηκαν. Και κακώς τα μέλη που δέχονται τέτοιες "αξιολογήσεις" δεν μας ενημερώνουν να τις αφαιρέσουμε.

Γι' αυτό και όσοι συμμετέχουν στις αγγελίες πρέπει να αξιολογούν την πληροφορία που προσφέρει ο κάθε δείκτης. 

Αυτός είναι και ο λόγος, άλλωστε, που προτείνουμε στα μέλη να προσέχουν πώς και τι γράφουν στις αξιολογήσεις που αφήνουν: Το "τέλειος, άψογος, τον προτείνω ανεπιφύλακτα", λυπάμαι που το λέω, είναι μια πολύ φτωχή αξιολόγηση.

Πρώτον, με ρέγουλα τα "ανεπιφύλακτα", γιατί όπως λέει και ο σοφός λαός, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις. 

Δεύτερον, πολύ χρησιμότερη είναι η περιγραφή του τι πήγε καλά στη συγκεκριμένη αγγελία, και όχι αόριστοι έπαινοι. Παράδειγμα, "σωστή συσκευασία, διαρκής επικοινωνία, το αντικείμενο απόλυτα αντίστοιχο με την περιγραφή". 

Τρίτον, μη βιάζεστε να αφήσετε αξιολόγηση. Προφανώς μην αφήνετε ποτέ αξιολόγηση πριν παραλάβετε και όχι πριν βεβαιωθείτε πως λειτουργεί σωστά το αντικείμενο. Πολύ χρησιμότερη είναι η αξιολόγηση που μπαίνει μετά τη δοκιμή και τη βεβαίωση σωστής λειτουργίας. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...