Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ppanos7 είπε

Αρα ακολουθώ τις οδηγίες σου στην 1η σελίδα για το unroot?

Thnx Saruman

(θα ενημερώσω αν όλα πάνε καλά)

Όχι εσύ από ότι βλέπω είναι πιο εύκολο.

Σε ένα OEM X96  S905X TV Box 2G+16G Amlogic 4K (όχι plus) η διαδικασία έγινε έτσι:

"Κατέβασε το SuperSU από το Play store και μετά μέσα από τις ρυθμίσεις την επίλογη Full Unroot"

Αφού γίνει κάνε μια επανεκκίνηση.

Αυτο το έχει ένα παιδί στις πρώτες σελίδες.

Θέλω να πιστεύω ότι και στο δικό σου θα δουλέψει αφού στην ουσία είναι το ίδιο με την διαφορά που εσύ έχεις το Plus.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το SuperSU, έκανα το unroot και επανεκκίνηση.

Κόλλησε η συσκευή στο άνοιγμα πριν μπει στο menu.

Εκανα restore system για να την επαναφέρω , μετά το reboot ξανά τα ίδια, η συσκευή μένει κολλημένη στο logo X966

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2018 στις 9:00 ΜΜ, saruman123 είπε

Από το browser του tv box θα το κατεβάσεις και θα του κάνεις εγκατάσταση όπως μια εφαρμογή.

Φορμάτ πρώτη φορά το ακούω.

Screenshot_20181112-210427__01.jpg.ecec27d43464374f083b27321826a7c7.jpg

Καλημέρα και συγγνώμη που άργησα τόσο να απαντήσω, αλλά μου έτυχαν διάφορα οικογενειακής φύσεως...

Τελικά τα κατάφερα! Βέβαια η cosmote θεωρεί πως είναι επιπλέον συσκευή και περιμένω από τον αδερφό μου να δει τι κωδικούς χρειάζονται μια και είναι στο όνομα του η σύνδεση...

Όμως τα κατάφερα και έφταιγε μάλλον το στικάκι μου. Όταν μετά από πολλά έβαλα ένα άλλο, όλα δουλεψαν κανονικά.  Βέβαια χρειάστηκε να βάλω και έναν file manager ή όπως στο καλό λέγεται και επίσης να πω πως μέσα από το  aurora store δεν κατάφερα να βρω την εφαρμογή  cosmote οπότε την κατέβασα με στικάκι και αυτήν. Αυτά.

Πάντως ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και βοήθεια. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Μπορειτε να μου πειτε ποια εκδοση novago πρεπει να βαλω για να παιξει; Εχω nvidia shield tv box και δεν ειναι ρουταρισμενο. Το otego μου παιζει κανονικα αλλα δεν μπορω να βρω το novago. Εχετε κανενα λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Καλησπερα. Μπορειτε να μου πειτε ποια εκδοση novago πρεπει να βαλω για να παιξει; Εχω nvidia shield tv box και δεν ειναι ρουταρισμενο. Το otego μου παιζει κανονικα αλλα δεν μπορω να βρω το novago. Εχετε κανενα λινκ;

Από το play store!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να κάνω unroot τη συσευή h96 max.Με το supersu ενώ όταν πατάω στο πλήρης κατάργηση root,ενώ δεν κολλάει κάπου,η συσκευή παραμένει rooted.

Με τον άλλο τρόπο,δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το magisk,γιατί όταν πατάω απυθείας εγκκατάσταση αποτυγχάνει,ενώ όταν πάω να το κάνω μέσω recovery mode,δε μπορώ να βρω πως γίνεται η εγκατάσταση του zip που κατέβασα(δεν μου βγάζει την επιλογή εγκατάσταση).

Έχω δοκιμάσει κι άλλους τρόπους σβήνοντας πχ με es explorer τα αρχεία su και προσπαθώντας να σβήσω και το superuser.apk αλλά δεν γίνεται κάτι.

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δε βλέπω να βγάζω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην recovery δεν έχει την επιλογή update frome sd card.

Καλό είναι να δεις πως χρησιμοποιείται το Magisk για να μην γίνει καμία πατάτα.

https://www.doctorandroid.gr/2017/04/magisk-root.html?m=1

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, saruman123 είπε

Στην recovery δεν έχει την επιλογή update frome sd card.

Καλό είναι να δεις πως χρησιμοποιείται το Magisk για να μην γίνει καμία πατάτα.

https://www.doctorandroid.gr/2017/04/magisk-root.html?m=1

Πως κάνω twrp flash?Στο playstore δεν μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή,και όταν την κατέβασα απο το site δεν έχει τη συσκευή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Πως κάνω twrp flash?Στο playstore δεν μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή,και όταν την κατέβασα απο το site δεν έχει τη συσκευή μου.

Προφανώς με κάποιο flash tools όπως γίνεται με τις rom για Rockchip επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα παράξενο θέμα σήμερα....... χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις το otego μου βγάζει τα εξής μηνύματα......τι μπορεί να φταίει ? Δεν είμαι με vpn 

 

IMG_20181125_151419__03.jpg

IMG_20181125_152250__01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Μήπως το tv box δεν είναι ευρωπαϊκό και είναι κανένα κινέζικο?

τι είπες τώρα ? 

Ποιο δεν είναι κινέζικο ? Μέχρι τώρα μία χαρά έβλεπα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...