Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο Xbox One


iznotak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω και άλλη μία ερώτηση, ελπίζω να μην σας ζαλίζω. Αυτό το "κόλπο" με τις gift cards, είναι μόνο για το brazilian ή γίνεται και με τα άλλα stores? γιατί πχ είδα το resident evil3 στα 9 ευρώ στο τούρκικο. Ή παίζει φόβος να μας... τσακώσει η Microsoft αν δει κινήσεις από Βραζιλία και Τουρκία μέσα σε 1-2 μέρες; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, touristen είπε

Να κάνω και άλλη μία ερώτηση, ελπίζω να μην σας ζαλίζω. Αυτό το "κόλπο" με τις gift cards, είναι μόνο για το brazilian ή γίνεται και με τα άλλα stores? γιατί πχ είδα το resident evil3 στα 9 ευρώ στο τούρκικο. Ή παίζει φόβος να μας... τσακώσει η Microsoft αν δει κινήσεις από Βραζιλία και Τουρκία μέσα σε 1-2 μέρες; :P 

Καλή τύχη να βρεις τουρκικές gift cards 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leo066 είπε

Καλή τύχη να βρεις τουρκικές gift cards 

Έχεις δίκιο... ενώ στο MTC είχε section για τουρκικές κάρτες, μόλις μπήκα είδα πως είναι για gold ή για game pass.... Κρίμα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από εμένα σχετικά με το MTCGame.. Έχει το fifa 21 35.64 ευρώ για Ευρώπη.. Δεν χρειάζεται vpn κόλπο..?Αγοράζω κανονικά με την PayPal..?Γενικά είναι έμπιστο σαν site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Μια ερώτηση και από εμένα σχετικά με το MTCGame.. Έχει το fifa 21 35.64 ευρώ για Ευρώπη.. Δεν χρειάζεται vpn κόλπο..?Αγοράζω κανονικά με την PayPal..?Γενικά είναι έμπιστο σαν site?

Όσες φορές αγόρασα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δεν έχει PayPal όμως, μόνο με κάρτα.

στο βραζιλιάνικο πάντως το έχει 28 ευρώ το fifa 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, leo066 είπε

Πας να κανείς αγορά πχ εδώ https://www.microsoft.com/pt-br/p/wa...ot:overviewtab
Θα σου ζητήσει μέθοδο πληρωμής, βάζεις μια κάρτα ακόμη και ελληνική αλλά βάζεις διεύθυνση κάποια από Βραζιλία, αφού περάσεις την κάρτα δεν προχωράς σε πληρωμή αφού δεν γίνεται κιόλας αλλά πας πίσω και επιλέγεις resgatar um cartao-presente (με chrome μπορείς να κανείς μετάφραση) βάζεις την gift card που αγόρασες από εδώ https://www.mtcgame.com/el-GR/micros...e-gift-card-br και προχωράς στην πληρωμή. Αν υπάρξει υπόλοιπο από την κάρτα μένει στον λογαριασμό σου

Έκανα τα παραπάνω βήματα αλλά μου βγάζει ότι η δωροκάρτα προορίζεται για άλλη περιοχή. Έχω αλλάξει διεύθυνση χρέωσης,χώρα κτλ. (Βέβαια όταν πάω να κάνω την εξαργύρωση στο email δίπλα μου βγάζει σε παρένθεση τη χώρα Ελλάδα) 

Έχω κάνει πόσες αποσυνδέσεις αλλά τίποτα..

Που κάνω λάθος;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darklordvader77 είπε

Έκανα τα παραπάνω βήματα αλλά μου βγάζει ότι η δωροκάρτα προορίζεται για άλλη περιοχή. Έχω αλλάξει διεύθυνση χρέωσης,χώρα κτλ. (Βέβαια όταν πάω να κάνω την εξαργύρωση στο email δίπλα μου βγάζει σε παρένθεση τη χώρα Ελλάδα) 

Έχω κάνει πόσες αποσυνδέσεις αλλά τίποτα..

Που κάνω λάθος;;

 

 

Δεν κανείς redeem στο redeem.Microsoft 

πας να αγοράσεις το παιχνίδι από το βραζιλιάνικο store και εκεί βάζεις τον κωδικό της gift card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/11/2020 at 16:20, leo066 said:

Δεν κανείς redeem στο redeem.Microsoft 

πας να αγοράσεις το παιχνίδι από το βραζιλιάνικο store και εκεί βάζεις τον κωδικό της gift card

μολις αγορασα 100br. δεν ηρθε κάποιο email ομως. αργεί γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, d_gkal είπε

μολις αγορασα 100br. δεν ηρθε κάποιο email ομως. αργεί γενικά;

Εμένα έκανε κανα μισάωρο. Μπορείς να τους βρεις και στο chat να στο κάνουν γρηγορότερα ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάω μαζί τους αλλα δε βλεπω φως....

 

για κακη μου τυχη δεν εκανα λογαριασμό στο mtc. προχώρησα απευθειας σε αγορα. 

ζητανε screenshot απ την παραγγελία, το οποιο δε μπορω να βρω καθως δεν εκανα ποτε log in 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να κάνεις forgot password βάζοντας το email που δήλωσες για την παραλαβή των κωδικών. Έτσι θα σετάρεις password και όταν κάνεις login  θα έχει την παραγγελία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Σας δουλεύει ακόμα αυτό το κόλπο? Το δοκίμασα και (αν δεν έκανα κάτι λάθος) δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι για άλλη αγορά (Βραζιλία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, yiorta είπε

Σας δουλεύει ακόμα αυτό το κόλπο? Το δοκίμασα και (αν δεν έκανα κάτι λάθος) δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι για άλλη αγορά (Βραζιλία).

Ποιο κόλπο? Αγορά παιχνιδιών από άλλο store με gift card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, yiorta said:

Σας δουλεύει ακόμα αυτό το κόλπο? Το δοκίμασα και (αν δεν έκανα κάτι λάθος) δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι για άλλη αγορά (Βραζιλία).

Έχω μέρες να αγοράσω.

Στο λογαριασμό σου φαίνεται αγορασμενο; Στο store (κονσόλα) τι εμφανίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...