Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο Xbox One


iznotak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα με το Χ019 όλο και κάποια προσφορά Game Pass θα παίξει, οπότε μην χάσεις ευκαιρία αν βγάλουν πάλι προσφορά με 1€/μήνα. Το λέω γιατί το H4 είναι στο Game Pass (μεταξύ άλλων τίτλων).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ξέρω ότι είναι στο gamepass το είχα δει λίγο το 4 όταν είχα  συνδρομή.

Απλά δεν μπορώ να το έχω με συνδρομή λόγω έλειψης χρόνου.

Δηλαδή σε ένα μήνα που δίνει το pass εγώ μπορεί να το παίξω 3 φορές.Για αυτό σκέφτομαι να το αγοράσω μια και καλή να τελειώνω.Τώρα έχω βάλει να κατεβάζει τα demo να δω ποιό με τραβάει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα με το FH4 και όπως ήταν αναμενόμενο ενθουσιάστηκα. Αλλά με αυτά που διαβάζω στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ότι θα πάρω και το FH3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Ξεκίνησα με το FH4 και όπως ήταν αναμενόμενο ενθουσιάστηκα. Αλλά με αυτά που διαβάζω στην προηγούμενη σελίδα νομίζω ότι θα πάρω και το FH3.

Το FH4 είναι μεγάλη εξέλιξη, σε σχέση με το 3, εκτός και αν σε ενδιαφέρει κάποιο DLC από τα "παιδικά". Δεν είναι φάση Motorsport 6 με 7 δηλαδή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το demo και στα δυο και.... μπερδεύτηκα ακόμη περισσότερο!!😄

Μιλαμε πολύ ωραία παιχνίδια. Οκ το 4 έχεις σαφώς καλύτερα γραφικά + μου αρέσει ο κόσμος. Αλλά και το 3 δεν πάει πίσω στον κόσμο. Σε ήχο αυτοκινήτων πιστεύω υπερτερεί το 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις, αν εστω κ λιγο σου αρεσουν τα πιο arcade racing games, δε θα βρεις τιποτα καλύτερο αποτι τα FH3-4 για αυτη τη γενιά. παιζουν χωρις αντίπαλο, ή μαλλον απλά παιζουν σε αλλο επιπεδο.

απο εκει κ περα, αν δε σου αρεσουν τα racing games καθολου, ε οκ, το ανταλλάζεις με κατι αλλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

X box one Games (Προτάσεις)

Αρχικά καλησπέρα σε όλους.

Με τις προσφορές που υπάρχουν τώρα λέω να πάρω 2 παιχνίδια να έχω να ασχολούμαι. Τα μόνα που έχω αυτή τη στιγμή ειναι τα: pes2020, Forza, και Crash (με έφαγε η γυναίκα για το τελευταίο 😁) και θέλω τώρα κάποια Open world games που θα έχουν ψωμί και δεν θα βαρεθώ γρήγορα. 

Το ένα θέλω να είναι κοντά στο Uncharted 4 για xbox πάντα. Βλέπω με καλό μάτι το Rise of the Tomb Raider που είναι και σε πολύ καλή τιμή, αλλά φοβάμαι που είναι κάπως παλιό και ίσως σε γραφικά υστερεί σε σχέση με κάποιο πιο φρέσκο. Κριτικές και YouTube που είδα όμως τα πάει πολύ καλά. Για το Shadow of  the Tomb Raider δεν διάβασα καλές κριτικές. (πολύ λιγότερη δράση κλπ) 

Rise of the Tomb Raider: 20 year Celebration στα 9€ ευράκια αυτή τη στιγμή. Και το Shadow of the Tomb Raider στα 20€

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο αν όχι κάποιο απ αυτά; Γι αυτά ποια είναι η γνώμη σας; 

Το δεύτερο θα είναι ενα απο τα Assassin’s Creed (δεν έχω παίξει κανένα btw) βλέπω οι περισσότεροι προτιμούν Origins και το βρίσκω και σε καλύτερη τιμή απο το Odyssey τώρα. Επίσης διάβασα πολύ θετικά σχόλια και για το Black Flag που έχει μόνο 8 ευρώ τώρα κ αυτό αλλά ίσως το πάρω αργότερα αυτό. Ξέρω οι περισσότεροι θα που αξίζουν όλα. Αν έπρεπε να επιλέξετε ένα απ όλα ποιο θα ήταν; Να μην το κάψουμε κιόλας τώρα με τον κορονοϊο ε .. 😜

Για πιο μελλοντικά έχω αφήσει επίσης και το Red Dead Redemption 2 που μάλλον θα παιχτεί πιο δύσκολα λόγω τύπου Western φάση (ποτέ δεν ήμουν φαν) αν και αυτό επίσης έχει καλή τιμουλα τώρα που το βλέπω και απο κριτικές σκίζει. 

Αυτά 😀 ευχαριστώ προκαταβολικά και μια γραμμή να αφήσει ο καθένας !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, d3v4st4tor είπε

Fallout 4, Far Cry 5, The witcher 3. Και φυσικά το (φτηνό και τεράστιο) Elder Scrolls V Skyrim. 

Το The Witcher 3 μελλοντικά και αυτο σίγουρα. Σε Assassin κανένα; 

 

12 λεπτά πριν, firepc είπε

το Rise και το Shadow δεν ειναι open world

Πιασε τα Far Cry, γενικα πανε κατα ubi μερια

Λάθος διατύπωση δικιά μου Sorry, ένα λοιπόν που θέλω να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο Uncharted και ένα απο τα Assassin’s Creed (ένα όμως) σαν Open world. 

Το far cry και γενικά fps games έχω να παίξω πολλά χρόνια σε υπολογιστή με ποντίκι, τώρα με το controller δεν ξέρω κατα πόσο θα με βολέψουν αυτού του είδους. 

Επίσης δεν σας είπα οτι δεν μ ενδιαφέρει σε κανένα απ αυτά το multiplayer. 

Επεξ/σία από talentscout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, talentscout είπε

Το The Witcher 3 μελλοντικά και αυτο σίγουρα. Σε Assassin κανένα; 

Λάθος διατύπωση δικιά μου Sorry, ένα λοιπόν που θέλω να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο Uncharted και ένα απο τα Assassin’s Creed (ένα όμως) σαν Open world. 

Το far cry και γενικά fps games έχω να παίξω πολλά χρόνια σε υπολογιστή με ποντίκι, τώρα με το controller δεν ξέρω κατα πόσο θα με βολέψουν αυτού του είδους. 

ok got you 👍

Δες το Far Cry Primal, παιζεται ανετα με χειριστηριο γτ δεν εχει πυροβολα οπλα και σαν game ειναι πολυ φιλικο προς τον νεο παικτη. Ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι, εγω το γουσταρα πολυ.

Οντως η νεοτερη τριλογια των Tomb Raider ειναι οτι πιο κοντινο στο uncharted

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...