Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο Xbox One


iznotak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει παίξει κανείς το νέο Tetris Connected που δίνει το Ultimate Game Pass;

Είναι ιδέα μου ή αυτό το game μπορεί να σε οδηγήσει στα καλά καθούμενα σε κρίση επιληψίας;

Επίσης, είναι πάλι ιδέα μου ότι όσο περνάνε τα χρόνια τα games γίνονται πιο πολύπλοκα χωρίς λόγο; Ένα απλό και κλασικό game όπως το Tetris το γεμίσανε διαστημικά εφέ και άβαταρς... γιατί;

Ή ίσως απλά έχω γεράσει. 😁

Ένα μεγάλο thumbs down πάντως από μένα για το συγκεκριμένο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Erevus είπε

Έχει παίξει κανείς το νέο Tetris Connected που δίνει το Ultimate Game Pass;

Είναι ιδέα μου ή αυτό το game μπορεί να σε οδηγήσει στα καλά καθούμενα σε κρίση επιληψίας;

Επίσης, είναι πάλι ιδέα μου ότι όσο περνάνε τα χρόνια τα games γίνονται πιο πολύπλοκα χωρίς λόγο; Ένα απλό και κλασικό game όπως το Tetris το γεμίσανε διαστημικά εφέ και άβαταρς... γιατί;

Ή ίσως απλά έχω γεράσει. 😁

Ένα μεγάλο thumbs down πάντως από μένα για το συγκεκριμένο game.

ναι φίλε μου θα συμφωνήσω, απλά το παλιό καλό tetris το εμπλούτισαν με περίεργα γραφικά και ωραίο θα έλεγα ήχο. Εγώ προσωπικά το έβαλα απο περιέργεια και έχω αφιερώσει αρκετό απο τον χρόνο μου. Ορισμένες φορές οι εικόνες και ο ήχος με ενθουσιάζουν και θέλω να δω τι θα ακολουθήσει. Θα έλεγα ότι είναι ένα παιχνίδι που αξίζει να το δει κανείς, ίσως το multiplayer (δεν έχω παίξει ακόμη) να αξίζει ακόμη περισσότερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Erevus είπε

Έχει παίξει κανείς το νέο Tetris Connected που δίνει το Ultimate Game Pass;

Είναι ιδέα μου ή αυτό το game μπορεί να σε οδηγήσει στα καλά καθούμενα σε κρίση επιληψίας;

Επίσης, είναι πάλι ιδέα μου ότι όσο περνάνε τα χρόνια τα games γίνονται πιο πολύπλοκα χωρίς λόγο; Ένα απλό και κλασικό game όπως το Tetris το γεμίσανε διαστημικά εφέ και άβαταρς... γιατί;

Ή ίσως απλά έχω γεράσει. 😁

Ένα μεγάλο thumbs down πάντως από μένα για το συγκεκριμένο game.

 

Το παιχνίδι είναι απίστευτο. Μάλλον γέρασες. Αν κάτσεις και το παίξεις με ακουστικά και σε σκοτεινό δωμάτιο είναι χάσιμο. Όλα αυτά τα εφέ και τα σχέδια είναι μέρος της ιστορίας του παιχνιδού και αλλάζουν ανάλογα με τον ρυθμό και την εξέλιξη. Αν δεν υπήρχαν αυτά θα ήταν αδιάφορο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aeljim είπε

Αν κάτσεις και το παίξεις με ακουστικά και σε σκοτεινό δωμάτιο είναι χάσιμο.

Για ακουστικά οκ. Αλλά σε σκοτεινό δωμάτιο ΠΟΤΕ. Οι ίδιες οι εταιρείες δίνουν συμβουλές "always play in a well lit room".

Θα σε ακούσω και θα του δώσω ωστόσο μια δεύτερη ευκαιρία. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Erevus είπε

Για ακουστικά οκ. Αλλά σε σκοτεινό δωμάτιο ΠΟΤΕ. Οι ίδιες οι εταιρείες δίνουν συμβουλές "always play in a well lit room".

Θα σε ακούσω και θα του δώσω ωστόσο μια δεύτερη ευκαιρία. 😀

να δεις και το multiplayer....έχει αξιόλογα πραγματάκια όπως πχ εκεί που παίζουν 3 μαζί σε ένα ταμπλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Erevus είπε

Για ακουστικά οκ. Αλλά σε σκοτεινό δωμάτιο ΠΟΤΕ. Οι ίδιες οι εταιρείες δίνουν συμβουλές "always play in a well lit room".

Θα σε ακούσω και θα του δώσω ωστόσο μια δεύτερη ευκαιρία. 😀

δεν ... 
απλα δεν  ... 
επαιξα χθες το βραδυ ... 
δεν .... μεγαλυτερη ζαλαζα ever ... 
δεν εχει νοημα ... ειναι σαν να παιζεις τετρις και καποιος να θελει να σου προκαλεσει κριση επιληψιας 

23 ώρες πριν, aeljim είπε

Το παιχνίδι είναι απίστευτο. Μάλλον γέρασες. Αν κάτσεις και το παίξεις με ακουστικά και σε σκοτεινό δωμάτιο είναι χάσιμο. Όλα αυτά τα εφέ και τα σχέδια είναι μέρος της ιστορίας του παιχνιδού και αλλάζουν ανάλογα με τον ρυθμό και την εξέλιξη. Αν δεν υπήρχαν αυτά θα ήταν αδιάφορο. 

 

43 λεπτά πριν, tempo είπε

να δεις και το multiplayer....έχει αξιόλογα πραγματάκια όπως πχ εκεί που παίζουν 3 μαζί σε ένα ταμπλό.

Σιγουρα ΓΕΡΑΣΑ ... 
αλλα αυτο δεν ειναι τετρις ... 
ειναι οργανομενη προσπαθεια επιληπτικου σοκ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dskoul @Erevus εντάξει γούστα είναι αυτά δεν μπορώ να πω κάτι. Εμένα με ενθουσίασε το παιχνίδι γιατί πήραν κάτι απλό όπως το Τέτρις που  το παίζαμε παιδιά και του έδωσαν άλλη διάσταση. Χωρίς αυτά δεν θα είχε και πολύ μεγάλο νόημα ύπαρξης το παιχνιδι. Γι' αυτο και είναι τόσο γαμάτο το Game Pass γιατί το δοκιμάζεις δωρεάν αν σου αρέσει όπως εμένα καλώς το παίζεις χωρίς να έχεις δώσει ούτε ένα ευρώ. Αν δεν σου αρέσει όπως εσάς προχωράς στο επόμενο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dskoul είπε

ειναι οργανομενη προσπαθεια επιληπτικου σοκ 

Κι εμένα αυτό ήταν που με ξενέρωσε τρομερά, το ίδιο είπε και η φίλη μου με την οποία κάτσαμε να παίξουμε προχτές και το παρατήσαμε πάνω στα 15 λεπτά. Κουράζουν τα υπερβολικά εφέ. Κι έχω παίξει (και συνεχίζω και παίζω) δεκάδες games όλα αυτά τα χρόνια, δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τετρις πανω κατω εχει μεινει ιδιο 36 χρόνια. Εδω για πρωτη φορα προσπάθησαν ενα πολυ μεγαλο φρεσκαρισμα, ειναι λογικο να μην αρεσει/κανει σε ολους.

προσωπικα και εμενα με κουραζει λιγο ο χαμος, αλλα το παιχνιδι ειναι τεραστιο success, το εχει λατρεψει πολυς κοσμος. Και μετα το αρχικο σοκ, οταν αρχισα να παιζω πιο συχνα, εγινε πολυ εθιστικο. αλλα στη βαση του, ειναι ακομα κ τωρα τετρις :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω το rayman απ το store. 

Απ οτι βλέπω έχει 2 εκδοσεις για το legends. Μια για το one και η αλλη για το 360. 

Έχουν ουσιαστική διάφορα μεταξύ τους; Στην τιμή έχουν πάντως.  Σε one θα παίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Θα πάρω το rayman απ το store. 

Απ οτι βλέπω έχει 2 εκδοσεις για το legends. Μια για το one και η αλλη για το 360. 

Έχουν ουσιαστική διάφορα μεταξύ τους; Στην τιμή έχουν πάντως.  Σε one θα παίζω. 

Του One θα πάρεις ρε φίλε, εκτός αν θες να το παίζεις με χειρότερα γραφικά. Εν τω μεταξύ στο us store η one έκδοση είναι πιο φθηνή από του 360. Θέλω και εγώ να το πάρω αλλά σκέφτομαι να το πάρω στο Switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, lebron15 said:

Του One θα πάρεις ρε φίλε, εκτός αν θες να το παίζεις με χειρότερα γραφικά. Εν τω μεταξύ στο us store η one έκδοση είναι πιο φθηνή από του 360. Θέλω και εγώ να το πάρω αλλά σκέφτομαι να το πάρω στο Switch 

Μπορω να παρω us ή uk code (απο cd keys) και να το κάνω redeem στον ελληνικό λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπορω να παρω us ή uk code (απο cd keys) και να το κάνω redeem στον ελληνικό λογαριασμό;

Ναι, για us να κατεβάσεις το holavpn και να μπεις μέσω του browser της εφαρμογής στο ms store για να κάνεις redeem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...