Προς το περιεχόμενο

Το thread της Tesla


Fubar.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε βρε ποιος να το περίμενε, χαζομάρες τα περί brake failure στην Κίνα, φέρτε μου ένα σύννεφο να πέσω.

Εντωμεταξύ δεν καταλαβαίνουν, ότι οι περισσότερες πωλήσεις των τεσλα έρχονται από τους ίδιους τους ιδιοκτήτες που είναι ενθουσιασμένοι και το διαδίδουν στον περίγυρό τους. ΟΤΙ fud και να διασπείρουν θα πάρουν απλώς το τρίτο το μακρύτερο γιατί ο ιδιοκτήτης ξέρει τι αυτοκίνητο έχει και θα το διαφημίσει από στόμα σε στόμα.

1802817015_.png.a61c45d4adf6c57f01a88c06d7455be3.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, ctasis είπε

Αυτό πάλι ότι το Bitcoin είναι πολύ ενεργοβόρο και κανει κακό στον πλανήτη, χτες το έμαθε ο Ελον; 
Ακόμα και άσχετοι με το αντικείμενο το έχουν ακούσει , αυτός τίποτα; Και όχι απλώς τίποτα αλλά το αντίθετο μάλιστα, πριν λίγο καιρό είχε βγει και είχε δηλώσει ότι θα το δέχεται και σαν νόμισμα για αγορά των αυτοκινήτων του.

Όταν λεω ότι είναι σαν τον Τραμπ , παρεξηγείστε όμως….

εισαι πολυ μικρος ενα τιποτα μπροστα στον πανμεγιστο θεο ΕΛΟΝ ωστε να τον κρινεις . Δεν εχεις καταλαβει καν τι ειπε οχι μονο εσυ αλλα ολα τα υπολοιπα ζωαδια εδω μεσα . Δεν ειναι θεμα περιβαλλοντος αλλα θεμα ενεργειας στο blockchain γιατι μια συνναλαγη με μπιτκοιν περναει απο πολλα χερια. Το μπιτκοιν ειναι σα τον χρυσο , δεν ηταν και δεν ειναι ιδανικο για συνναλαγες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theodi είπε

εισαι πολυ μικρος ενα τιποτα μπροστα στον πανμεγιστο θεο ΕΛΟΝ ωστε να τον κρινεις . Δεν εχεις καταλαβει καν τι ειπε οχι μονο εσυ αλλα ολα τα υπολοιπα ζωαδια εδω μεσα . Δεν ειναι θεμα περιβαλλοντος αλλα θεμα ενεργειας στο blockchain γιατι μια συνναλαγη με μπιτκοιν περναει απο πολλα χερια. Το μπιτκοιν ειναι σα τον χρυσο , δεν ηταν και δεν ειναι ιδανικο για συνναλαγες .

Προσπαθώ να καταλάβω αν τα λες στα σοβαρά αυτά ή απλώς τρολαρεις…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Droulas13 είπε

Φίλος πολύ φορτσάτος μπήκες, οκ στηρίζουμε έλον μερικοί εδώ μέσα αλλά πιο σεμνά.

Εντάξει μην τα παραλές και συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Droulas13 είπε

Τώρα εσύ κάποιο αστείο πρέπει να έκανες που δεν το έπιασα.

έλα μωρέ πείραγμα ήταν.😇 Ήταν να γράψω 2-3 αλλά από την άλλη δεν παρακολουθώ συχνά το θέμα (περάσματα κάνω) οπότε δεν ξέρω πραγματικό αριθμό φαν του τύπου που προσωπικά δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Για μένα είναι ένας ακόμη διςεκατομυριούχος των ΗΠΑ που λέει πολλά αλλά κάνει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η toyota πλήρωσε για χορηγία, η tesla διαφημίστηκε τσάμπα.

Ο τρελός μόλις είχε νικήσει τον αγώνα και φώναζε "έλον που είναι το αυτοκίνητο της γυναίκας μου"😂🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια είναι η γνώμη των υποστηρικτών του Ίλον Μάσκ κ των αυτοκινήτων του, για τον σχεδιασμό του tesla model 3 και για το γεγονός πως όλες οι ενέργειες γίνονται με την χρήση του ταμπλό ;

 

Καινοτόμο κ προοδευτικό ή υπερβολικά απλουστευμένο και δύσχρηστο ?Φαίνεται σαν να θυσιάζεται η πρακτικότητα κ ευκολία του αυτοκινήτου και των χειρισμών του εις βάρος της απλότητας, του μινιμαλισμού και του futuristic design 

Πχ άνοιγμα υαλοκαθαριστήρων κ φώτων από το ταμπλό με οθόνη αφής 

Δεν σκέφτομαι και πολλούς λόγους για τους οποίους αυτό μπορεί να θεωρηθεί πιο εύκολο και χρηστικό για τον οδηγό , ειδικά σε στροφές, λακούβες, επιταχύνσεις κ προσπεράσεις όπου πρέπει να έχεις τα μάτια σου στο τιμόνι 

Οπότε δεν θα το χαρακτήριζα ακριβώς καινοτόμο αφού δεν συμβαδίζει με τον όρο "εργονομία"

Παραπέμπει σε ένα πολύ γνωστό meme του διαδικτύου με τον αγαπητό κύριο PewDipie : It's evolving, just backwards.

Δεν είμαι λάτρης των αυτοκινήτων ούτε έχω κάποιο ιδιαίτερο  πάθος με την αυτοκίνηση.Δεν είμαι car guy κοινώς και δεν έχω καμία συμπάθεια για καμία μάρκα και κατασκευαστική εταιρία , αλλά θεωρώ πως σαν τον σχεδιασμό της porsche taycan δεν υπάρχει άλλος 

ΑΥΤΟ είναι το αυτοκίνητο του μέλλοντος εάν θα έπρεπε να το φανταστώ μέσα στο μυαλό μ στο αισθητικό κομμάτι 

Ο σχεδιασμός του model 3 είναι απλά ... άσχημος .(Όπως κ της πλειοψηφίας των ηλεκτρικών αυτοκινήτων της αγοράς πρέπει να ομολογήσω πχ bolt)

Αυτή ήταν η γνώμη μου σε αυτά τα δύο θέματα.Ταπεινη πολύ δε τη λες αλλά από την άλλη το κομμάτι της αισθητικής και της προσωπικής αρεσκείας είναι καθαρά ...προσωπικό 

 

 

 

 

Επεξ/σία από CT99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...