Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως μια πολύ στρωτή και ευχάριστη σειρά που την είδα παρα πολύ ευχάριστα. Και άντε εγώ έχω δει τις ταινιες οποτε το δικαιολογείς. Το σημαντικό άρεσε πολύ και στην κοπέλα μου(με μερικές επεξηγήσεις από εμένα κι αυτές που έδειχνε η σειρά στις αναδρομές) σε βαθμό να την περιμένει πως και πως.

Και εγώ πιστεύω ότι η επόμενη θα έχει συνεργασία Τζονυ-Ντανιελ μαζί με γιο και κόρη και προσπάθεια να επαναφέρουν Μιγκέλ που ίσως παρασυρθεί από τον παλιό σενσει. Είδωμεν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΗν κινεζουλα απο το 2 να μας δειξουν τι απεγινε 😁

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Τέλος, σε ένα βιντεο που έβλεπα της προάλες, κάποιος εκανε μια αναφορά για το κρυφό χαρτί της παραγωγής που έχει ως ονομα "Τζούλι".  Σας αφήνω να το σκεφτείτε λιγο  (πολλόι κακοί μαζεύονται, κάπου πρέπει να εμφανισθεί και ένας καλός :P )

μαλλον για clickbait θα το ειπε. η Hilary Swank παραειναι ακριβη για να την φερουν σε ενα streaming show, ενω ποσοι φανς να εχει το KK4 για να δικαιολογει την εμφανιση της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, KilliK είπε

μαλλον για clickbait θα το ειπε. η Hilary Swank παραειναι ακριβη για να την φερουν σε ενα streaming show, ενω ποσοι φανς να εχει το KK4 για να δικαιολογει την εμφανιση της?

Πιθανον. Αν και δε θα μου κάνει εντυπωση κάποια guest εμφάνιση, τιμης ένεκεν προς τον Πατ Μορίτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τελείωσα και γω σήμερα, τα σπασε! οτι πρέπει για "ανάλαφρη" σειρά με σωστή διάρκεια και "χτυπήματα" right in the feels 🤩

αναμένουμε την 2η σεζόν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Λέτε να γύρισε ο παλιός sensei Johnny για να ζητήσει πνευματικά δικαιώματα για το όνομα cobra kai? 😄

Μου δίνει την εντύπωση ότι προχωράει πολύ γρήγορα η σειρά. ηδη φτάσαμε από την 1η σεζόν στην τελική μονομαχία. Επίσης χάλασε λίγο στο τέλος η πιο συμπαθής εικόνα που είχαμε για τον Johnny.

Λίγο χαζό το σκηνικό με την κόρη Λαρούσο στο τέλος. Πήγαν να κάνουν κάτι παρόμοιο σαν αυτό που είχαν κάνει με την "ιεροτελεστία" προετοιμασίας του Τζόνι και του Ντανιελ. Μάλλον θα εγγραφεί και αυτή στην σχολή του Λαρούσο και θα μονομαχήσουν πάλι με τους Κομπρα Και.

Πολύ σπαστικός ο γιος του Τζόνι.. και πολύ ξαφνική η μεταμόρφωση του Ντιαζ! 

 

YΓ: Μου αρέσει η σειρά αν και δεν ήμουν μεγάλος φαν του karate kid, αλλά θα κατεβάσω το ΙΙ και το III. Δεν θα θυμάμαι καθόλου. ισως και να μην έχω δει καν το ΙΙΙ...

Ημουν από αυτούς που όταν έβλεπα την 1η ταινία ήθελα να χάσει ο Ντανιελ Σαν χαχα... Ο Μιγιάγκι μου ήταν συμπαθής.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GenesisX είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Λέτε να γύρισε ο παλιός sensei Johnny για να ζητήσει πνευματικά δικαιώματα για το όνομα cobra kai? 😄

Μου δίνει την εντύπωση ότι προχωράει πολύ γρήγορα η σειρά. ηδη φτάσαμε από την 1η σεζόν στην τελική μονομαχία. Επίσης χάλασε λίγο στο τέλος η πιο συμπαθής εικόνα που είχαμε για τον Johnny.

Λίγο χαζό το σκηνικό με την κόρη Λαρούσο στο τέλος. Πήγαν να κάνουν κάτι παρόμοιο σαν αυτό που είχαν κάνει με την "ιεροτελεστία" προετοιμασίας του Τζόνι και του Ντανιελ. Μάλλον θα εγγραφεί και αυτή στην σχολή του Λαρούσο και θα μονομαχήσουν πάλι με τους Κομπρα Και.

Πολύ σπαστικός ο γιος του Τζόνι.. και πολύ ξαφνική η μεταμόρφωση του Ντιαζ! 

YΓ: Μου αρέσει η σειρά αν και δεν ήμουν μεγάλος φαν του karate kid, αλλά θα κατεβάσω το ΙΙ και το III. Δεν θα θυμάμαι καθόλου. ισως και να μην έχω δει καν το ΙΙΙ...

Ημουν από αυτούς που όταν έβλεπα την 1η ταινία ήθελα να χάσει ο Ντανιελ Σαν χαχα... Ο Μιγιάγκι μου ήταν συμπαθής.

Spoiler

Μπα, απλώς ειδε προφανως τον τρόπο που νικησε ο Ντίαζ τον γιό του Τζόνι και θεωρεί οτι επέστρεψε το παλιο καλό cobra kai. 

Δε θεωρω αυτο που ειδαμε τελική μονομαχία. Θα ήταν άλλωστε πολύ κουτό απο μέρους τους, να βάλουν ως νικητή τον γιο του Τζόνι και καλά για να νικήσουν οι "καλοί".

Οσο για την κορη, ξέρουμε οτι την προπονουσε απο μικρή ο Λαρούσο. Φυσιολογικά, ειναι ανώτερη απ όλους εκει, οι οποίοι προπονούνται μικρό χρονικο διάστημα. Συμφωνω οτι θα παίξει σπουδαίο ρόλο.

Οσο για τον ηθοποιό που κάνει τον γιο του Τζονι, θα ηταν καλυτερος ως Ντιαζ και ο Ντιαζ ως γιος του Τζονι 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2018 στις 11:33 ΠΜ, Captain Falafel είπε

ΤΗν κινεζουλα απο το 2 να μας δειξουν τι απεγινε 😁

Η κινεζουλα έγινε και είναι απο τις πιο ωραίες γυναίκες που έχω δει ποτέ.

Η σειρά είναι απλά φανταστική, νοσταλγική και ένας zabka απίστευτα καλός.Ωραίες σκηνές,έξυπνοι διάλογοι,πολύ καλογυρισμενη σειρα.

Στη δεύτερη σεζόν έρχεται ο Kreese,ο Mike Barnes,ελπίζω και ο Terry silver,απιστευτος για να παίζει τον κακό,ο οποίος μάλιστα είναι και αριστος γνωστης Karate και tae Kwon do,με μαύρες ζώνες και στα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jmmys είπε

Στη δεύτερη σεζόν έρχεται ο Kreese,ο Mike Barnes,ελπίζω και ο Terry silver,απιστευτος για να παίζει τον κακό,ο οποίος μάλιστα είναι και αριστος γνωστης Karate και tae Kwon do,με μαύρες ζώνες και στα δυο.

Θα τις φάνε τα γατάκια απο τον Λαρούσο. Η απλά θα τον στησουν στον τοιχο και θα έρθει η Χιλαρι Σουονγκ ως απο μηχανης Θεός και θα τους δειρει :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Edel είπε

Παιδιά τα σχόλια για αυτή τη σειρά είναι παντού θετικά και ενθουσιώδη! Ξεκινάω άμεσα :D

Δεν είναι τίποτα.... 5 ώρες σερί γιατί θα κολλήσεις άγρια 😀😀😀😀😀😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...