Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, bill27 είπε

δλδ ποσο παραπανω πληρωνω τωρα χωρις νυχτερινο μετρητη?μπορεις να το υπολογισεις χοντρικα?

Με τον νυχτερινό μετρητή θα μηδενίζονται οι χρεώσεις διανομής στις νυχτερινές κιλοβατώρες. Αν δεις παρακάτω, πολλαπλασιάζονται μόνο με τις κιλοβατώρες της ημερήσιας χρέωσης. 

Οπότε όχι μόνο θα έχεις τη μικρότερη χρέωση σε τιμή κιλοβατώρας αλλά και λιγότερες ρυθμιζόμενες χρεώσεις.

IMG_20200930_140251.jpg.c8791ff47a643da568914a2a33c0f190.jpg

 

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, d300s είπε

Την πίστωση του παγίου και τυχών άλλων επιστροφών στον τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό της ΔΕΗ όταν αλλάζουμε πάροχο πώς την εισπράττουμε?

Πας σε ένα κατάστημα ΔΕΗ με ταυτότητα και IBAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, d300s είπε

Την πίστωση του παγίου και τυχών άλλων επιστροφών στον τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό της ΔΕΗ όταν αλλάζουμε πάροχο πώς την εισπράττουμε?

Γίνεται συμψηφισμός κι αν υπάρχει αρνητικό υπόλοιπο θα πρέπει να συνεννοηθείς με τον πάροχο. Αν είναι η ΔΕΗ, σου απάντησαν ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που ειναι συνδρομητης ηρων γιατι αργει η εκδοση λογαριασμου,η μονο εγω εχω αυτο το προβλημα;

Επισης εχει απενεργοποιηθει κ η υπηρεσια μετρα μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές έστειλα την αίτηση για την αλλαγή παρόχου απο ΔΕΗ στην ΕΛΙΝ. Στη ΔΕΗ έχω έναν έναντι λογαριασμό που λήγει 12/10 γύρω στα 80ευρώ. Να τον αφήσω απλήρωτο για να μου έρθει ο τελικός εκκαθαριστικός απο τη ΔΕΗ που θα πιστώνει και την εγγύηση (55ευρώ) προκειμένου να βγει χρεωστικός? Να τον πληρώσω online και να ξεμπερδεύω...γιατί αν βγει πιστωτικός θα πρέπει να πάω απο εκεί για να εισπράξω τη διαφορά και αυτό δεν είναι τόσο εύκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d300s είπε

Προχθές έστειλα την αίτηση για την αλλαγή παρόχου απο ΔΕΗ στην ΕΛΙΝ. Στη ΔΕΗ έχω έναν έναντι λογαριασμό που λήγει 12/10 γύρω στα 80ευρώ. Να τον αφήσω απλήρωτο για να μου έρθει ο τελικός εκκαθαριστικός απο τη ΔΕΗ που θα πιστώνει και την εγγύηση (55ευρώ) προκειμένου να βγει χρεωστικός?

nod yes GIF by Captain Obvious

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα φύγω επιτέλους από την κεν και θα πάω πάλη στην ΔΕΗ αλλά όλη μου λένε συνέχεια για την energy ότι είναι η ποιο καθαρή εταιρία αυτήν την στιγμή ξέρει κάνεις τίποτα; έχει τίποτα ψιλά γράμμα που πρέπει να ξέρουμε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AnestisMania είπε

Καλησπέρα θα φύγω επιτέλους από την κεν και θα πάω πάλη στην ΔΕΗ αλλά όλη μου λένε συνέχεια για την energy ότι είναι η ποιο καθαρή εταιρία αυτήν την στιγμή ξέρει κάνεις τίποτα; έχει τίποτα ψιλά γράμμα που πρέπει να ξέρουμε 

https://weenergy.gr/prasino-revma/we-free/

Μόλις βρήκες ακόμα ένα πάροχο που δεν έχει ΟΤΣ :)

ΔΙΟΡΘΩΣΗ "Διάρκεια προνομιακής τιμής δώδεκα (12) μήνες." ....μετά απο ένα χρόνο δηλαδή?

Καλύτερα Elin ή Elpedison με την υπηρεσία fixed 3,5€/μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια, θα ηθελα λιγο τα φωτα σας..Για οικια η οποια θα κατοικείται περιστασιακα με μαξιμουμ 50kwh καταναλωση το μηνα και στην οποια θα θελω να κανω διακοπη οποιαδηποτε στιγμη χωρις καποιο κοστος ποια εταιρεία θα μου προτείνατε να επιλεξω που θα μου προσφερει αυτην την ευελιξια και θα ειναι πιο συμφερουσα οικονομικα;;Προκειται για οικια που δεν εχει ρευμα αυτην την στιγμη και οταν βρεθει ατομο θα ενοικαστει.Καπου πηρε το ματι μου για ενα προγραμμα  liberty max της watt& volt.

Επεξ/σία από artinosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, artinosss είπε

Γεια σας παιδια, θα ηθελα λιγο τα φωτα σας..Για οικια η οποια θα κατοικείται περιστασιακα με μαξιμουμ 50kwh καταναλωση το μηνα και στην οποια θα θελω να κανω διακοπη οποιαδηποτε στιγμη χωρις καποιο κοστος ποια εταιρεία θα μου προτείνατε να επιλεξω που θα μου προσφερει αυτην την ευελιξια και θα ειναι πιο συμφερουσα οικονομικα;;Προκειται για οικια που δεν εχει ρευμα αυτην την στιγμη και οταν βρεθει ατομο θα ενοικαστει.Καπου πηρε το ματι μου για ενα προγραμμα  liberty max της watt& volt.

Μακριά από watt&volt εχω πληρώσει κάνα 50αρι σε ΟΤΣ μαζί με τα πάγια βγάζει κοντά στις τιμές της ΔΕΗ την kw/h

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σε ολους. θελουμε να αλαξουμε παροχο στο σπιτι γιατι ειχαμε κοινωνικο τιμολογιο δεη και πλεον δεν το δικαιουμαστε.

λοιπον η καταναλωση που μετρισα χοντρικα ειναι 4000kw απο 1-1-20 εως 3-9-20. 

μου καναν μια προσφορα απο φυσικο αεριο.     χρεωσεις-    0.05885 ημερα    0.04316 νυχτα.     παγιο 2,60

τι λετε? ο πωλητης ειπε οτι δεν υπαρχει χαμηλωτερη χρεωση στην αγορα.....

διαβασα για την ρητρα οτς που δεν ξερω ακριβως τι ειναι,αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα αυτο στην προσφορα.

τα φωτα σας παιδια!!!!!!

Επεξ/σία από vagouras42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, vagouras42 είπε

καλησπερα σε ολους. θελουμε να αλαξουμε παροχο στο σπιτι γιατι ειχαμε κοινωνικο τιμολογιο δεη και πλεον δεν το δικαιουμαστε.

λοιπον η καταναλωση που μετρισα χοντρικα ειναι 4000kw απο 1-1-20 εως 3-9-20. 

μου καναν μια προσφορα απο φυσικο αεριο.     χρεωσεις-    0.05885 ημερα    0.04316 νυχτα.     παγιο 2,60

τι λετε? ο πωλητης ειπε οτι δεν υπαρχει χαμηλωτερη χρεωση στην αγορα.....

διαβασα για την ρητρα οτς που δεν ξερω ακριβως τι ειναι,αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα αυτο στην προσφορα.

τα φωτα σας παιδια!!!!!!

Στην θεση σου θα διαλεγα καποιον παροχο χωρις ΟΤΣ ,τωρα μπορει να ειναι χαμηλη λογο covid αλλα μετα απο καποιο διαστημα δεν γνωριζεις τι μπορει να γινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill27 είπε

Στην θεση σου θα διαλεγα καποιον παροχο χωρις ΟΤΣ ,τωρα μπορει να ειναι χαμηλη λογο covid αλλα μετα απο καποιο διαστημα δεν γνωριζεις τι μπορει να γινει...

Η Zenith την ξεκίνησε ήδη....

59 λεπτά πριν, vagouras42 είπε

διαβασα για την ρητρα οτς που δεν ξερω ακριβως τι ειναι,αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα αυτο στην προσφορα.

τα φωτα σας παιδια!!!!!!

Είναι επιπλέον χρέωση που αντί να την αφομοιώνει η εταιρία ,την περνάνε σε εμάς . Επειδή μεταβάλλεται και λόγω του οτι κάθε εταιρία έχει δικά της όρια είναι δύσκολο να υπολογίσεις πόσο σε ζημιώνει . Τώρα μπορεί να σου βγει απο 0.05885 στα 0.07 ή και παραπάνω , πχ στη ζενιθ που είμαι ακόμα υπήρχαν μήνες που απο 0,06 μου έβγαινε 0,085 ...
Βέβαια φαντάζομαι οτι κάνουν και κάποια έκπτωση παραπάνω στο αέριο αν πας και ρεύμα μαζι

2 ώρες πριν, artinosss είπε

Προκειται για οικια που δεν εχει ρευμα αυτην την στιγμη και οταν βρεθει ατομο θα ενοικαστει

Τότε άσε τον ενοικιαστή να επιλέξει .

Spoiler

Και στο όνομά σου να είναι πάλι δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα ,απλά να βλέπεις αν χρωστά, μέχρι εκεί. Για οποιαδήποτε διαφωνία πάνω σε αυτό άνοιξε καινούριο θέμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...