Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, korakios είπε

και γιατί να πάει εκεί αν δεν το συμφέρει ? Εδώ λέμε για "Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?"

Για home/enter υπάρχει το αντίστοιχο νήμα

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Εδώ άλλαξα του πατέρα μου από elpedison στην Solar και μέχρι να του δώσω να καταλάβει γιατί αλλάξαμε (είδε αλλαγή κιλοβατώρας από 0,06390 στο 0,0895 της Solar και τον έπιασε αμόκ 😁) είδα και έπαθα!!!

Εξελίσσεσαι σε Solar Preacher...:lol:

giphy.gif?cid=ecf05e47nniiig7ku9mccn7qck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλυτερα ρωτα στο αλλο θεμα.

Αλλωστε αυτους που εχουν enter δεν τους ακουμπαει κανεις.:ph34r:

Αυτούς που έχουν ΗΔΗ.

Λέω, για κάποιον που θα πάει ΤΩΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Αυτούς που έχουν ΗΔΗ.

Λέω, για κάποιον που θα πάει ΤΩΡΑ!

Καλυτερα ΡΩΤΑ στο αλλο θεμα.

Κι ΑΥΤΟΙ που θα πανε ΤΩΡΑ θα ειναι σαν κι αυτους που ειναι ΗΔΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση απο εμένα, είμαι στο Γ1Ν της ΔΕΗ και δε βρισκω στους λογαριασμούς να χωρίζει μέρα και νύχτα, υπάρχει περίπτωση να μην έχω νυχτερινό μετρητή δε το είχα ψάξει ποτέ απλά το είχα ενεργοποιήσει κάποτε (τόσο άσχετος).

Να το βάλω όλο στης ημέρας?

Βγαίνουν σύνολο 5300 kw το χρόνο κατανάλωση και τώρα προσέχω ότι οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι αρκετά μεγάλο ποσό.

Προφανώς και πρέπει να αλλάξω πάροχο έτσι? Θα δοκιμάσω τώρα ξανά το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DeareN είπε

είμαι στο Γ1Ν της ΔΕΗ και δε βρισκω στους λογαριασμούς να χωρίζει μέρα και νύχτα, υπάρχει περίπτωση να μην έχω νυχτερινό μετρητή

Εφόσον είσαι στο Γ1Ν έχεις νυχτερινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Εφόσον είσαι στο Γ1Ν έχεις νυχτερινό.

Συγγνώμη δικό μου λάθος, έχει 2 σελίδες το pdf και επειδή απο τη πρώτη σελίδα ξεκινούν οι διαφημίσεις νόμιζα και η 2η σελιδα είναι διαφήμιση.

Είμαι περίπου στο 15-18% χρήσης νυχτερινού ρεύματος απο οτι είδα στους τελευταίους 2 εκκαθαριστικούς.

Θερμανση εχω πετρέλαιο δεν εχει ερθει ακόμη το αεριο στην περιοχή μου

Και πάλι κάθε βοήθεια δεκτή

EDIT, εντάξει έβγαλα άκρη με το excel, σας ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από DeareN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DeareN είπε

Είμαι περίπου στο 15-18% χρήσης νυχτερινού ρεύματος απο οτι είδα στους τελευταίους 2 εκκαθαριστικούς.

Προσπάθησε να αυξήσεις λίγο το ποσοστό χρήσης του νυχτερινού αν είναι εφικτό. Κάποιοι το φτάνουν και στο 30-35%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Προσπάθησε να αυξήσεις λίγο το ποσοστό χρήσης του νυχτερινού αν είναι εφικτό. Κάποιοι το φτάνουν και στο 30-35%.

Μονο ο liak με κατι διαστημικα που εχει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Προσπάθησε να αυξήσεις λίγο το ποσοστό χρήσης του νυχτερινού αν είναι εφικτό. Κάποιοι το φτάνουν και στο 30-35%.

Τον χειμώνα είναι πιο εύκολο νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ναι γιατι εχεις και το μεσημερι απο τις 3 η ωρα εως τις 5 η ωρα.

Είναι θέμα ωραρίου του καθενός βέβαια, εγώ πχ κάνω μπάνιο το πρωί κατά τις επτάμιση, οπότε ξυπνάω εφτά παρά και ανάβω θερμοσίφωνα 

Το καλοκαίρι κατά κανόνα δε χρειάζεται, αλλά αν έχει κάνει καμία καταδρομική η σύζυγος το βράδυ, το πρωί που ξυπνάω το έχω χάσει το νυχτερινό 

Βεβαια οκ δε χρειάζεται τόση ώρα, απλά έχω παρατηρήσει ότι στο χειμερινό πάω πάνω από 30% νυχτερινό, τώρα το καλοκαίρι είμαι κάτω από 20%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Είναι θέμα ωραρίου του καθενός βέβαια, εγώ πχ κάνω μπάνιο το πρωί κατά τις επτάμιση, οπότε ξυπνάω εφτά παρά και ανάβω θερμοσίφωνα 

Το καλοκαίρι κατά κανόνα δε χρειάζεται, αλλά αν έχει κάνει καμία καταδρομική η σύζυγος το βράδυ, το πρωί που ξυπνάω το έχω χάσει το νυχτερινό 

Βεβαια οκ δε χρειάζεται τόση ώρα, απλά έχω παρατηρήσει ότι στο χειμερινό πάω πάνω από 30% νυχτερινό, τώρα το καλοκαίρι είμαι κάτω από 20%

Άμα ανάβεις κλιματιστικό το βράδυ γιατί ζεσταίνεσαι ισοφαρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά χίλια ευχαριστώ στα παιδιά που δημιουργήσαν και συντηρούν τοσο νήμα όσο και τα συγκεντρωτικά αρχεία. Κάτι χάνω στο excel sheets και συγκεκριμένα στο ΠάροχοιΧωρίςΟΤΣ_Νυχτερινό, στον υπολογισμό του παγίου για το "elpedison 24 Ώρες νυχτερινό fixed". Στον τύπο "=(4,4+9)*0,85", το 9 από που προκύπτει; Άνοιξα να διαβάσω τους όρους χρήσης και δεν το πετυχαίνω πουθενά. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

 Βεβαια οκ δε χρειάζεται τόση ώρα, απλά έχω παρατηρήσει ότι στο χειμερινό πάω πάνω από 30% νυχτερινό, τώρα το καλοκαίρι είμαι κάτω από 20%

Εγω δεν το εχω ψαξει τοσο πολυ να σου πω την αληθεια για το ποιες διαφορες εχω χειμωνα και καλοκαιρι αλλα γενικοτερα ολη τη χρονια ειμαι στο 20%.

Παραπανω απο το 20% δεν νομιζω να μπορεσω να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...