Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω την εξης απορια/προβλημα.

ΗΜΟΥΝ πελατης της Volton απο την οποια εφυγα νυχτα (και με πολλα νευρα) εξαιτιας του υπερβολικα υψηλου λογαριασμου που μου ηρθε (μετα απο σχεδον 1 χρονο "κανονικων" λογαριασμων) λογω ΟΤΣ.

ΕΙΜΑΙ πλεον πελατης NRG. 

Πριν λιγο ελαβα μηνυμα μεσω viber απο τη Volton οτι αν δεν εξοφληθει το ποσο σε 2 ΗΜΕΡΕΣ θα γινει διακοπη της παροχης ενεργειας στον μετρητη μου.

Μπορει η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ εταιρια που ημουν να κανει κατι τετοιο?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panosmgr είπε

Εχω την εξης απορια/προβλημα.

ΗΜΟΥΝ πελατης της Volton απο την οποια εφυγα νυχτα (και με πολλα νευρα) εξαιτιας του υπερβολικα υψηλου λογαριασμου που μου ηρθε (μετα απο σχεδον 1 χρονο "κανονικων" λογαριασμων) λογω ΟΤΣ.

ΕΙΜΑΙ πλεον πελατης NRG. 

Πριν λιγο ελαβα μηνυμα μεσω viber απο τη Volton οτι αν δεν εξοφληθει το ποσο σε 2 ΗΜΕΡΕΣ θα γινει διακοπη της παροχης ενεργειας στον μετρητη μου.

Μπορει η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ εταιρια που ημουν να κανει κατι τετοιο?

 

 

 

Φυσικά και μπορεί..."εντολή απενεργοποίησης μετρητή φορτίου λόγω χρέους σε προηγούμενο προμηθευτή"

Εγώ θα έλεγα να πληρώσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Φυσικά και μπορεί..."εντολή απενεργοποίησης μετρητή φορτίου λόγω χρέους σε προηγούμενο προμηθευτή"

Εγώ θα έλεγα να πληρώσεις :)

Και αυτο θα κανω... 😒

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, panosmgr είπε

Και αυτο θα κανω... 😒

Απλά αν δε μπορείς να πληρώσεις το ποσό εφάπαξ, ζήτα ρύθμιση. Μόνο με αλλαγή ΑΦΜ (άρα και ονόματος) στην αλλαγή εταιρίας δεν μπορεί να γίνει διακοπή κάτι το οποίο θεωρώ ανήθικο και δεν συστήνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω την προσφορά της NRG όπως ακριβώς μου την έστειλαν με τα νέα δεδομένα.

Διαπιστώνω μετά από τις διευκρινήσεις που έγιναν - με το τσιγκέλι τους τάβγαλα !!- ότι το πάγιο διαμορφωνεται στα 2,50 + 9,90 = 12,40 ΕΥΡΩ με την συνδρομή FIXED και το δώρο είναι  20 ΕΥΡΩ κι όχι 25.

ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ !!!

Πάλι θα φτιάχνει το EXCEL ο ΚΟΡΑΞ...

Την πρώτη παράγραφο δεν την κατάλαβα και ξέχασα να ρωτήσω.

Νέο Οικιακό Πρόγραμμα nrg SAVE

 

Ενέργεια, με ποσόστωση έως 25% επί των συνολικών μηνιαίων πωλήσεων, ως εξής:

 

  1. Σταθερό και χαμηλό μηνιαίο πάγιο για όλους τους οικιακούς καταναλωτές, ανεξαρτήτως κατανάλωσης, με προϋπόθεση εγγραφής στο e-bill, στα 2,50 €/μήνα
  2. Χωρίς e-bill: Σταθερό Πάγιο στα 2,95 €/μήνα
  3. Αρχική Τιμή ενέργειας: 0,10442 ευρώ/kWh
  4. Τιμή Προσφοράς ενέργειας, χωρίς προϋποθέσεις: 62,65 €/MWh (διαφορά: 40%)
  5. Δώρο 20,00€ στον πρώτο λογαριασμό του νέου  οικιακού πελάτη
  6. Διάρκεια Σύμβασης: 24 μήνες
  7. Ρήτρα πρόωρης αποχώρησης: τα υπολειπόμενα πάγια έως τη λήξη της σύμβασης 

Αναφορικά με την εγγραφή στο e-bill: Το πάγιο ξεκινά να τιμολογείται στα 2,50 €/μήνα. Παρέχεται η δυνατότητα ενεργοποίησης του e-bill σε κάθε νέο οικιακό πελάτη του παρόντος προγράμματος εντός ενός (1) μήνα από την ημερομηνία έναρξης εκπροσώπησης της παροχής. Η επιλογή ενεργοποίησης του e-bill παρέχεται με απλό τρόπο, μέσα από την εφαρμογή www.mynrg.gr.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Πάλι θα φτιάχνει το EXCEL ο ΚΟΡΑΞ...

Το πάγιο το έχω ήδη αλλάξει ,στην επόμενη ευκαιρία θα διορθώσω τα 25Ε σε 20Ε

4 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Παραθέτω την προσφορά της NRG όπως ακριβώς μου την έστειλαν με τα νέα δεδομένα.

Μόνο προσφορά δεν είναι με τόσο που πήγαν το fixed ! Το smart έχει ελαφρώς χαμηλότερη κιλοβατώρα, το save μάλλον θα το βγάλω , δεν έχει πλέον νόημα, αφού δεν υπάρχει στο site και το smart είναι καλύτερο....

Πάντως ειδικά με την "απόσυρση" του fixed στην elpedison είναι το μοναδικό πρόγραμμα για >8000Kw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

Μόνο προσφορά δεν είναι με τόσο που πήγαν το fixed ! Το smart έχει ελαφρώς χαμηλότερη κιλοβατώρα, το save μάλλον θα το βγάλω , δεν έχει πλέον νόημα, αφού δεν υπάρχει στο site και το smart είναι καλύτερο....

Πάντως ειδικά με την "απόσυρση" του fixed στην elpedison είναι το μοναδικό πρόγραμμα για >8000Kw

Eτσι ακριβως ειναι οπως τα λες κι αυτο ηθελα να σημειωσω κι εγω τωρα αλλα με προλαβες.

Ακομη και με την αυξηση του fixed παλι για εμενα που ειμαι πανω 8000 κιλοβατωρες τον χρονο με συμφερει το Save.Το Smart μου βγαινει φθηνοτερο ομως και για 8000 και πανω ειναι το καλυτερο προγραμμα μεχρι σημερα για οποιον θελει ν'αλλαξει παροχο.

Θεωρω οτι πρεπει να τα αφησεις και τα δυο προγραμματα γιατι στο ενα Save αποδεδειγμενα μπορει να παει καποιος που εχει Κοινωνικο Τιμολογιο ενω στο Smart οπως αναφερει στην σελιδα δεν μπορει να παει.

edit: Για 8000 κιλοβατωρες και πανω συμφερει πολυ και της Solar οπου ερχεται στα ιδια και λιγο καλυτερο απο το NRG Smart.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Θεωρω οτι πρεπει να τα αφησεις και τα δυο προγραμματα γιατι στο ενα Save αποδεδειγμενα μπορει να παει καποιος που εχει Κοινωνικο Τιμολογιο ενω στο Smart οπως αναφερει στην σελιδα δεν μπορει να παει.

Υποθέτω οτι πλέον δε θα παίρνει ΚΟΤ μιας και το πέταξε απο όλα τα προγράμματα :(

..πλην του Basic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Υποθέτω οτι πλέον δε θα παίρνει ΚΟΤ μιας και το πέταξε απο όλα τα προγράμματα :(

..πλην του Basic

Ναι μπορει να ισχυει απλα επειδη δεν το εχει στο site το Save μπορει και να μην το εχουν πειραξει.

Αν ρωτησει κανεις ας μας πει να ξερουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, doll είπε

παίδες αν βάλω fix σε πρόγραμμα save σήμερα τι θα πληρώσω?

Θα σου ζητήσουν 9,90Ε όχι 4Ε. Είσαι για ΣτΚ και εσύ

Τώρα που το σκέφτομαι και αναφέρθηκε , για 6 μήνες δε θα χρειαζόταν το fixed , όχι για 4

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Τωρα παει περασε.

+ 8Ε ? όχι φίλος 😛

  

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Ναι μπορει να ισχυει απλα επειδη δεν το εχει στο site το Save μπορει και να μην το εχουν πειραξει.

Αν ρωτησει κανεις ας μας πει να ξερουμε.

Αν είναι θα το βγάλω και θα δουλέψω το ΚΟΤ excel μιας και έχουν αλλάξει πολλά

Στα κλασσικά excel θα βάλω σύνδεσμο για του ΚΟΤ (εκτός αν μπορώ να αντιγράψω φύλλο απο excel σε excel )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

+ 8Ε ? όχι φίλος 😛

 

Δεν καταλαβες τι εννοω.....εννοω περασε οτι δεν υπαρχει νοημα το αν ηταν 4μηνο η 6μηνο.

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν είναι θα το βγάλω και θα δουλέψω το ΚΟΤ excel μιας και έχουν αλλάξει πολλά

Στα κλασσικά excel θα βάλω σύνδεσμο για του ΚΟΤ (εκτός αν μπορώ να αντιγράψω φύλλο απο excel σε excel )

Ναι ισως να ειναι και καλυτερα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...