Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ναι αλλά βάλε και τις υπόλοιπες κρυφές χρεώσεις (μηνιαία πάγια κ.λ.π.) οπότε έρχεσαι σχεδόν μία η άλλη και σου μένει η φασαρία και η χαρτούρα.

Όταν λες βάλε και τις υπόλοιπες κρυφές χρεώσεις τι εννοείς;

Γιατί από όσα ξέρω οι χρεώσεις είναι όλες ίδιες με τη ΔΕΗ εκτός από το πάγιο του προγράμματος που θα διαλέξεις και την ρήτρα οτσ η οποία την γλυτώνεις με 1.5 ευρώ πάγιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, supermarioarv είπε

Επειδή το σκέφτονται στην αλλαγή παρόχου και ψάχνομαι να ενημερώσω πως τρέχει με την elpedison μια προσφορά έως τέλος του μήνα 60 ευρώ για double energy και έξτρα 50 ευρώ επιστροφή από την κάρτα EuroBank σύνολο 110 και έξτρα 3% έκπτωση στο σύνολο του λογαριασμού με πληρωμή EuroBank.

Υπολογίζοντας όλα αυτά πιστεύω είναι μια καλή προσφορά.

Εχεις κάποιο link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fabricated είπε

Εχεις κάποιο link;

Όταν λες κάποιο λινκ τι εννοείς;

Μπες στην εφαρμογή επιστροφή της EuroBank και το γράφει για τα 50 ευρώ και το 3%

Όσον αφορά τα 60 ευρώ το γράφει στο site της elpedison

Screenshot_20200127-214110.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, supermarioarv είπε

Επειδή το σκέφτονται στην αλλαγή παρόχου και ψάχνομαι να ενημερώσω πως τρέχει με την elpedison μια προσφορά έως τέλος του μήνα 60 ευρώ για double energy και έξτρα 50 ευρώ επιστροφή από την κάρτα EuroBank σύνολο 110 και έξτρα 3% έκπτωση στο σύνολο του λογαριασμού με πληρωμή EuroBank.

Υπολογίζοντας όλα αυτά πιστεύω είναι μια καλή προσφορά.

- ) Σε ταλαιπωρούν αμα θες να πληρώσεις με μετρητά 2) έχω λάβει 4 λογαριασμούς και όλοι είναι έναντι, αναρωτιέμαι ο εκκαθαριστικός θα έρθει ποτέ του. 3) είχα πάρει μέρος στην προσφορά με την Eurobank που δίνανε, και αφού κάθε μήνα ο κάθε (διαφορετικός) υπάλληλος μου έλεγε και μια διαφορετική θεωρία για το πως θα πάρω το δώρο απο την Eurobank, εν τέλη απο την ίδια την Eurobank έμαθα οτι οτι μου είχαν πει απο την elpedison δεν ίσχυε τελικά, και έπρεπε να ακολουθήσω άλλον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

- ) Σε ταλαιπωρούν αμα θες να πληρώσεις με μετρητά 2) έχω λάβει 4 λογαριασμούς και όλοι είναι έναντι, αναρωτιέμαι ο εκκαθαριστικός θα έρθει ποτέ του. 3) είχα πάρει μέρος στην προσφορά με την Eurobank που δίνανε, και αφού κάθε μήνα ο κάθε (διαφορετικός) υπάλληλος μου έλεγε και μια διαφορετική θεωρία για το πως θα πάρω το δώρο απο την Eurobank, εν τέλη απο την ίδια την Eurobank έμαθα οτι οτι μου είχαν πει απο την elpedison δεν ίσχυε τελικά, και έπρεπε να ακολουθήσω άλλον τρόπο.

Τελικά είσαι ELPEDISON ή ΔΕΗ? Μπερδεύτηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

Όταν λες βάλε και τις υπόλοιπες κρυφές χρεώσεις τι εννοείς;

Γιατί από όσα ξέρω οι χρεώσεις είναι όλες ίδιες με τη ΔΕΗ εκτός από το πάγιο του προγράμματος που θα διαλέξεις και την ρήτρα οτσ η οποία την γλυτώνεις με 1.5 ευρώ πάγιο 

Έκπτωση συνέπειας μήπως;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, supermarioarv είπε

Όταν λες βάλε και τις υπόλοιπες κρυφές χρεώσεις τι εννοείς;

Γιατί από όσα ξέρω οι χρεώσεις είναι όλες ίδιες με τη ΔΕΗ εκτός από το πάγιο του προγράμματος που θα διαλέξεις και την ρήτρα οτσ η οποία την γλυτώνεις με 1.5 ευρώ πάγιο 

Αν διαβάσεις λίγο προηγούμενα ποστ, στην protergia πληρώνουν γύρω στα 2 λεπτά την κιλοβατώρα επιπλέον χωρίς να καταλαβαίνουν το λόγο. 
Σε εμένα στη volterra μου εμφάνισαν στο άσχετο μια "λοιπή" χρέωση που τελικά ήταν απώλειες δικτύου, για την οποία δεν είχα συμφωνήσει ποτέ ούτε αναφέρονταν στο συμβόλαιο.
Πιο παλιά που ήμουν στην ΗΡΩΝ μου έκαναν λάθος υπολογισμούς.
Γενικά είμαι υπέρ του ανοίγματος της αγοράς και η ΔΕΗ έχει ακριβύνει πολύ τελευταία, αλλά χρειάζεται να τους παρακολουθείς τους νέους παρόχους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Μολις με πηραν απο την elpedison και μου δινει ημερησια 0,076 κ νυχτας 0,056. Ακομα μου ειπε για το 1.5ευρω/μηνα για να μην εχω θεμα με εξτρα χρεωσεις..

Δεν υπαρχει παγιο,δεσμευση ουτε χρεωση για το εντυπο-αλληλογραφια..

Εγω τωρα ειμαι στην ΔΕΗ και τον χειμωνα ειμαι 800-1000κιλ.το 4μηνο

Διαβαζω αρκετα αρνητικα σχολια στο maps  https://goo.gl/maps/HwftCENwYw4Tx66w7

Οι χρεώσεις αυτές είναι με συνέπεια και άρα έκπτωση 15%.

Με πάγια εντολή επιστρέφουν την εγγύηση.

Το 1.5€ πάει στο 2ο εξάμηνο για μηδενικό ΟΤΣ.

Αυτή έχω και εγώ.

Προς το παρόν φαίνεται να είναι οκ . Έχω λάβει έναν λογαριασμό μόνο οπότε δεν έχω άποψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2020 στις 3:55 ΜΜ, korakios είπε

Για το εξοχικό σίγουρα γλυτώνεις το πάγιο της ΔΕΗ και φυσικά τη χαμηλότερη κιλοβατώρα . Και 50€ το χρόνο να γλυτώσεις γιατί να μη το κάνεις ?

Η ζενίθ που έχω (double energy) ,συμφέρει για >400 κιλοβατώρες το μήνα σε σχέση με ΔΕΗ .Δεν συμφέρει πλέον σε σχέση με υπόλοιπους εναλλακτικούς. Αν αμφισβητείς κάνοντας τις πράξεις να σου ανεβάσω ένα λογαριασμό .

Αναλογα την κατανάλωση είναι υπέρ σπάνιες οι περιπτώσεις που εναλλακτικός δε θα σου δώσει κέρδος 

ΚΟΤ υποχρεούνται όλοι να δώσουν και ας κάνουν την πάπια . 

Καλησπέρα, επειδή είμαι σε ΚΟΤ στη ΔΕΗ και σκέφτομαι να αλλάξω, ισχύει όντως ότι ΚΟΤ είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν όλοι οι πάροχοι;

Πήγα σε 4-5 διαφορετικούς σήμερα, να ρωτήσω, και μόνο η  WATT + VOLT μου μίλησε για ΚΟΤ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gulik είπε

Καλησπέρα, επειδή είμαι σε ΚΟΤ στη ΔΕΗ και σκέφτομαι να αλλάξω, ισχύει όντως ότι ΚΟΤ είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν όλοι οι πάροχοι;

Πήγα σε 4-5 διαφορετικούς σήμερα, να ρωτήσω, και μόνο η  WATT + VOLT μου μίλησε για ΚΟΤ... 

Καλησπερα... Οι παροχοι δεν θελουν ΚΟΤ... Δεν τους συμφερει να το κανουν αυτο.. Υ.Γ.. Λεμε τωρα τωρα οτι εσυ αν δεν πληρωνεις δεν μπορουν να στο κοψουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Gulik είπε

Καλησπέρα, επειδή είμαι σε ΚΟΤ στη ΔΕΗ και σκέφτομαι να αλλάξω, ισχύει όντως ότι ΚΟΤ είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν όλοι οι πάροχοι;

Πήγα σε 4-5 διαφορετικούς σήμερα, να ρωτήσω, και μόνο η  WATT + VOLT μου μίλησε για ΚΟΤ... 

Μίλησα και εγω με την Watt & Volt  συνδυάζει ΚΟΤ αλλά σε συγκεκριμένο πρόγραμμα  . Στο πρόγραμμα LIberty που ηταν το πιο οικονομικό δεν το συνδυάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/1/2020 στις 11:59 ΠΜ, vmaria είπε

Καλησπέρα,

Θα νοικιάσω σπίτι τώρα και θα πρέπει να μπει το ρεύμα στο όνομα μου.

Ποια εταιρία είναι πιο αξιόπιστη θεωρείτε;

Προτείνω ανεπιφυλάκτα αυτούς https://energeia.shop/

Τους κάλεσα εγώ, επειδή αντίστοιχα μου τους σύστησαν και το θέμα είναι πως μου απάντησαν ξεκάθαρα ότι και αν τους ρώτησα και τελικά με κατεύθυναν στο σωστό πρόγραμμα όπου και τελικώς επέλεξα

Το λέω αυτό γιατί ήδη είχα μιλήσει με διάφορες εταιρείες που με βρήκαν με τηλεφωνικές πωλήσεις και με λίγα λόγια είναι άσχετοι! 

Σε οτιδήποτε λίγο πιο ειδικό τους ρωτήσεις δεν μπορούν να απαντήσουν τίποτα με σιγουριά, όπως πχ το ΟΤΣ

Επεξ/σία από Evakka
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...