Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Relaxx είπε

Μπήκα αλλά μου χρέωσαν αναλογικα με τις ημέρες 35€ ρήτρα και στον επόμενο (τα οποία και δεν μου επιστρέφουν)

πίεσέ τους κιαλλο αφού μπήκες κιόλας στο Fixed 😁 , κάνε και μια καταγγελία αν έχεις χρόνο και όρεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι παροχοι ( προγραμματα ) χωρις ΟΤΣ ειναι στο excel του sticky ;

Και πραγματικα δεν εχουν ΟΤΣ, δηλ. δεν υπαρχουν συμπληρωματικες χρεωσεις στο 4μηνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Οι παροχοι ( προγραμματα ) χωρις ΟΤΣ ειναι στο excel του sticky ;

ναι αλλά πάντα να βλέπετε τους όρους πριν υπογράψετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

αυτό είναι γνωστό οτι δε δουλεύει απο την αρχή του προγράμματος

πηρα τηλ τελικα στο Κλήση από κινητό: +30 210 3448500

και μου ειπαν οκ να στειλω με email τα στοιχεια μου για το συμβολαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που τα εξετάζω όλα μίλησα με την Protergia σήμερα.

Δεν μπορώ να καταλάβω την τακτική τους με το Οικιακό Fixed. Το έχουν στο site αλλά δεν μπορείς να το επιλέξεις αν κάνεις αίτηση online. Τι τρέλα είναι αυτή να θέλουν να μιλήσεις με το Sales τους; Υπάρχουμε και εμείς που δεν μας αρέσει να μιλάμε στο τηλέφωνο! 😁

Το κάνουν έτσι για κάποιο λόγο που ξέρει κανείς ή το κρύβουν για να μην πουλάνε πολλά; Η κοπέλα δήθεν δεν ήξερε πως δεν επιλέγεται το πρόγραμμα στο site τους... Αλλά πέρα από τις ευλογίες που έριξε στην εταιρεία της (πόσο καλοί είναι, πόσο ευτυχισμένοι είναι οι πελάτες του κα) είναι υπέρ τους που δεν προσπάθησαν να με οδηγήσουν αλλού.

Αντίθετα προσπάθησε να κάνει και την πώληση επιτόπου, κάτι που αρνήθηκα.

Κάτι άλλο περίεργο, το ότι δεν μπορούνε λέει να μου στείλουν με email μια προσφορά, αλλά μπορώ να διαβάσω τα πάντα online. Βέβαια το Συμβόλαιο με τους Ειδικούς Όρους του Οικιακό Fixed ακόμη το ψάχνω. Από site είναι λίγο κλάμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

offtopic αν είναι να το συνεχίσουμε ανοίγουμε άλλο θέμα

42€ με το ΦΠΑ. Απλά μπορεί να πει ο ιδιοκτήτης όταν το είδες δεν είχε νυχτερινό , αν θες πλήρωσέ το εσύ . Επίσης αν τυχών σκάσει και για ΥΔΕ που οφείλει να το πληρώσει ο ιδιοκτήτης φυσικά , μπορεί να υπάρχουν παρεξηγήσεις .

οfftopic αν είναι να το συνεχίσουμε ανοίγουμε άλλο θέμα

 

ναι, σίγουρα δε βγάζει τη volterra . Έχεις πρόσφατη έκδοση ? (αλλά και πριν δεν άλλαξε κάτι με το 360πρόγραμμα), έχω απορία ...

Δεν έχω καινούρια έκδοση. Σίγουρα κάτι έχω κάνει λάθος και δεν είναι το 360 το καλύτερο για την κατανάλωση μου.

Γενικά για τέτοιες καταναλώσεις (~4500kw/έτος) και χωρίς ΟΤΣ  ποιό πρόγραμμα θα μου πρότεινες. Γιατί βλέπω οτι έχεις κάνει διατριβή στο θέμα!😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, skritikos είπε

Κάτι άλλο περίεργο, το ότι δεν μπορούνε λέει να μου στείλουν με email μια προσφορά

θα σου στείλουν το συμβόλαιο , πως αλλιώς θα υπογράψεις ? Πριν το υπογράψεις το διαβάζεις ...

8 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Δεν έχω καινούρια έκδοση. Σίγουρα κάτι έχω κάνει λάθος και δεν είναι το 360 το καλύτερο για την κατανάλωση μου.

δεν μπορείς να το κατεβάσεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, skritikos είπε

Μια που τα εξετάζω όλα μίλησα με την Protergia σήμερα.

Δεν μπορώ να καταλάβω την τακτική τους με το Οικιακό Fixed. Το έχουν στο site αλλά δεν μπορείς να το επιλέξεις αν κάνεις αίτηση online. Τι τρέλα είναι αυτή να θέλουν να μιλήσεις με το Sales τους; Υπάρχουμε και εμείς που δεν μας αρέσει να μιλάμε στο τηλέφωνο! 😁

Το κάνουν έτσι για κάποιο λόγο που ξέρει κανείς ή το κρύβουν για να μην πουλάνε πολλά; Η κοπέλα δήθεν δεν ήξερε πως δεν επιλέγεται το πρόγραμμα στο site τους... Αλλά πέρα από τις ευλογίες που έριξε στην εταιρεία της (πόσο καλοί είναι, πόσο ευτυχισμένοι είναι οι πελάτες του κα) είναι υπέρ τους που δεν προσπάθησαν να με οδηγήσουν αλλού.

Αντίθετα προσπάθησε να κάνει και την πώληση επιτόπου, κάτι που αρνήθηκα.

Κάτι άλλο περίεργο, το ότι δεν μπορούνε λέει να μου στείλουν με email μια προσφορά, αλλά μπορώ να διαβάσω τα πάντα online. Βέβαια το Συμβόλαιο με τους Ειδικούς Όρους του Οικιακό Fixed ακόμη το ψάχνω. Από site είναι λίγο κλάμα.

Μολις μιλησα με καταστημα και μπορεις να στειλεις τα δικαιολογητικα με email στο καταστημα η αν σε βολευει να τα πας και να γινει η διαδικασια

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

ποιό πρόγραμμα θα μου πρότεινες

μετά απο αυτά που γίνανε με ένα παλιό πρόγραμμα (save40%) ,δεν προτείνω τίποτα . θα με πάρουν με τις πέτρες 😂

Κέρδος , online παροχές & μικρή δέσμευση κοιτάω προσωπικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

θα σου στείλουν το συμβόλαιο , πως αλλιώς θα υπογράψεις ? Πριν το υπογράψεις το διαβάζεις ...

δεν μπορείς να το κατεβάσεις ?

Εννοώ το να στείλουν αναλυτικά τιμοκατάλογο, γενικό συμβόλαιο και ειδικό συμβόλαιο για να τα εξετάσω. Δεν θέλω να κάνω αίτηση αν δεν τα δω πρώτα.

Δεν την ξαναπατάω όπως την Elpedison. Κόσκινο θα περάσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Κόσκινο θα περάσουν.

ότι και να σου στείλουν , το συμβόλαιο έχει και τη μεγαλύτερη σημασία μιας και αυτό θα υπογράψεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Μολις μιλησα με καταστημα και μπορεις να στειλεις τα δικαιολογητικα με email στο καταστημα η αν σε βολευει να τα πας και να γινει η διαδικασια

Είναι αστείο το ότι κατάντησε η ΔΕΗ να έχει καλύτερο online service από όλους αυτούς! Αλλάζουν οι καιροί;!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Είναι αστείο το ότι κατάντησε η ΔΕΗ να έχει καλύτερο online service από όλους αυτούς! Αλλάζουν οι καιροί;!

μπα, τα ίδια και χειρότερα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

  

μπα, τα ίδια και χειρότερα

 

Στη φόρμα αίτησης του Online έστω μου επιτρέπει να βάλω τα πάντα σαν attachments, κάτι που δεν περίμενα.

Παλιά (2015) για μια ενεργοποίηση σε νέο σπίτι θυμάμαι είχα περάσει 3 ώρες σε μια ουρά 🥴

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...