Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, korakios είπε

λογαριασμός δεν του ήρθε ακόμα να πάει στο online ?

Είχα κάνει λάθος (βέβαια δεν αλλάζει και τίποτα), ήταν στον Ήρωνα και πήγε στην Ζενίθ.  Του έγραψα να μου πει ποιο πακέτο έχει διαλέξει αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

To αέριο εκείνη τη περίοδο ήταν σε φάση επικίνδυνης ανηφόρας. Στην ίδια ακριβώς σελίδα 4 μέρες αργότερα ξεκινήσαμε τη συζήτηση να πάμε σε σταθερά προγράμματα αερίου.

Όσο για το ρεύμα που είναι το θέμα μας εδώ πέρα, σου είχαμε πει αν υπογράψεις στον ΗΡΩΝ... να βάλεις το Only Home που δεν είχε ΟΤΣ. Ή το Fix της Protergia που ήταν τότε επίσης φτηνό και αέριο στη ΔΕΗ σταθερό. Πώς κατέληξες και υπέγραψες το UP που έχει ρήτρα προσαρμογής;

Κι η τελευταία φάση της γκαντεμιάς σου είναι ότι προχτές τελείωσαν όλα τα καλά προγράμματα και σε ρεύμα και σε αέριο. Τώρα όλοι έχουν τιμές Πολυμενέα.

Το κριτήριο επιλογής ήταν η μη δέσμευση. Επειδή είχα nova energy και πλήρωνα μαλλιοκεφαλα, προέκυψε μετακόμιση και βρήκα ευκαιρία να αλλάξω προμηθευτή. Τώρα θα δείξει η νεκροψία 😔

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

σε λίγο καιρό αφού θα έχουν ανεβεί οι υπόλοιποι θα αρχίσει να ανεβάζει γερά η ΔΕΗ και τότε έχει να πέσει κεραμιδα

θα υπάρχει συμβόλαιο 2ετιας...για 2 χρόνια θα είμαστε εξασφαλισμένοι....μετά βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, george1994 είπε

ήταν στον Ήρωνα και πήγε στην Ζενίθ

κρίμα το παιδί

7 λεπτά πριν, Had9s είπε

Το κριτήριο επιλογής ήταν η μη δέσμευση. Επειδή είχα nova energy και πλήρωνα μαλλιοκεφαλα, προέκυψε μετακόμιση και βρήκα ευκαιρία να αλλάξω προμηθευτή. Τώρα θα δείξει η νεκροψία 😔

το up δεν έχει δέσμευση ,

πήγαινε τώρα στο online τουλάχιστον (στο άλλο θέμα)

8 λεπτά πριν, kokos198 είπε

θα υπάρχει συμβόλαιο 2ετιας...για 2 χρόνια θα είμαστε εξασφαλισμένοι....μετά βλέπουμε!

αν ψάξεις πιο πίσω θα δεις οτι για 6μήνες είσαι καλυμμένος σε οποιοδήποτε πρόγραμμα (έχει υπεραναλυθεί)

8 ώρες πριν, ekrepali είπε

Κοράκιε ανανέωσε το excel. Και σημείωσε ότι είναι μέχρι 31/10, όποιος προλάβει. 💣

μιλάμε για προσφορά 😁 , το άλλαξα , 420€ μείον το χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

σε λίγο καιρό αφού θα έχουν ανεβεί οι υπόλοιποι θα αρχίσει να ανεβάζει γερά η ΔΕΗ και τότε έχει να πέσει κεραμιδα

Μαζί με Φωτόπουλο, Σπίρτζη και Σκουρλέτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα για να γελάσουμε και λίγο, είναι σοβαρός;;;;;

https://www.newsit.gr/politikh/adonis-georgiadis-ta-metra-gia-energeia-isos-paratathoun-den-tha-afisoume-adynamous-na-pagosoun/3376288/

 

Που τις είδε τις αυξήσεις 1-2€?????

Επίσης:  «μέχρι σήμερα δεν υπάρχουν γενικευμένα φαινόμενα αισχροκέρδειας». Σημείωσε, δε, ότι γίνονται συστηματικοί έλεγχοι.

Να γελάσω τώρα, ή μετά τους ελέγχους;;;

Επεξ/σία από oykas2001
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Που τις είδε τις αυξήσεις 1-2€?????

είναι όπως το παράδειγμα σε λογαριασμό που βγάλανε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/776834-ρήτρα-αναπροσαρμογης-δεη/?do=findComment&comment=58813738

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ekrepali είπε

Aμφισβήτηση λογαριασμού είχες κάνει; https://www.watt-volt.gr/wp-content/uploads/2018/05/Bill-Dispute-Form-2018.pdf

 

Οχι δεν είχα κάνει αμφισβήτηση λογαριασμού επειδή δεν ήμουν τοσο υποψιασμένος και ενημερωμένος σχετικά με το τι παίζει με την Ρήτρα Κόστους Προμήθειας και πίστευα οτι αφορούσε μικροποσά της τάξεως των 1-2 ευρω. Εννοείται πως ήταν λάθος μου και ακόμα μεγαλύτερο λάθος που υπέγραψα νέο συμβόλαιο το Μάιο και τώρα μου ζητάνε ρήτρα αποχώρησης 90 ευρώ. Εννοείται φυσικά οτι δεν θα το αφήσω έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Οχι δεν είχα κάνει αμφισβήτηση λογαριασμού επειδή δεν ήμουν τοσο υποψιασμένος και ενημερωμένος σχετικά με το τι παίζει με την Ρήτρα Κόστους Προμήθειας και πίστευα οτι αφορούσε μικροποσά της τάξεως των 1-2 ευρω. Εννοείται πως ήταν λάθος μου και ακόμα μεγαλύτερο λάθος που υπέγραψα νέο συμβόλαιο το Μάιο και τώρα μου ζητάνε ρήτρα αποχώρησης 90 ευρώ. Εννοείται φυσικά οτι δεν θα το αφήσω έτσι.

Όλοι οι πάροχοι έχουν όρο που αναφέρει πόσο είναι το περιθώριο για αμφισβήτηση (στην Ελίν είναι 15 μέρες μετά την εξόφληση του λογαριασμού). Μετά είναι σαν να αποδέχεσαι σιωπηλά ότι είναι ο λογαριασμός είναι σωστός. Είναι δύσκολο να δικαιωθείς τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Όλοι οι πάροχοι έχουν όρο που αναφέρει πόσο είναι το περιθώριο για αμφισβήτηση (στην Ελίν είναι 15 μέρες μετά την εξόφληση του λογαριασμού). Μετά είναι σαν να αποδέχεσαι σιωπηλά ότι είναι ο λογαριασμός είναι σωστός. Είναι δύσκολο να δικαιωθείς τώρα.

Για παλιούς λογαριασμούς δεν μπορώ πλέον να κάνω κάτι, έκανα το λάθος και το πλήρωσα. Αυτό που θέλω να κάνω είναι αμφισβήτηση για τον τελευταίο λογαριασμό ο οποίος είναι στα 167 ευρώ και έχει μέσα τη ρήτρα αποχώρησης και φυσικά ρήτρα αναπροσαρμογής. Ακόμα δεν μου έχει σταλεί ο αναλυτικός για να δώ λεπτομέρειες, μόνο στην εφαρμογή είδα το ποσό και έφριξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα μου ηρθε ο λογαριασμος της volterra και εχει +30 ευρω ρητρα αναπροσαρμογης,αυτη μπαινει μια φορα τον χρονο ή μπορει και περισσοτερες φορες μεσα στην ιδια χρονια?

επισης να επισημανω το τραγικο τροπο επικοινωνιας της volterra πραγματικα ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει,αυτος θα ειναι και ενας απο τους λογους που θα φυγω.

παιδια και μια βοηθεια αν δεν βαριεστε ,εχω τριφασικο ρευμα και καιω περιπου το τετραμηνο 300 kwh ημερησιο και 250 νυχτερινο,που θα προτεινατε να παω,στις αντιστοιχες συγκρισεις παροχων ρευματων μου βγαζει πρωτη την δεη για αυτες τις καταναλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, vag21 είπε

και μενα μου ηρθε ο λογαριασμος της volterra και εχει +30 ευρω ρητρα αναπροσαρμογης,αυτη μπαινει μια φορα τον χρονο ή μπορει και περισσοτερες φορες μεσα στην ιδια χρονια?

Μια φορα την 5ετια μπαίνει.. 

Ρε συντονιστείτε με την πραγματικότητα αν είναι δυνατόν.. 🤣

 

Μονο ΔΕΗ πλεον (με Η εκ του Ηλεκτρισμού) 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...