Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα της Elin οικιακό fixed και τώρα το αλλάζουν  με 12 ευρώ πάγιο.

Επειδή εχω κατανάλωση περίπου 600-700 Kwh τον χρόνο στο εξοχικό ποιον πάροχο να βάλω?

Screenshot (32).png

Screenshot (33).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ardo είπε

Ειχα της Elin οικιακό fixed και τώρα το αλλάζουν  με 12 ευρώ πάγιο.

Επειδή εχω κατανάλωση περίπου 600-700 Kwh τον χρόνο στο εξοχικό ποιον πάροχο να βάλω?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kazantzidis είπε

Εχω ΚΟΤ και για 1995kwh μου ηρθε 421 ευρω. Βλεπω μεσα οτι εχει ρητρα αναπροσαρμογης 81 ευρω. Μπορω να παω καπου χωρις να την πληρωνω; Εχω ΔΕΗ. 

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kazantzidis είπε

Εχει ρητρα Co2 (αναπροσπαρμογης... ; )

Όχι, μόνο ρήτρα πρόωρης αποχώρησης. Οι περισσότεροι εκεί πήγαμε πλέον. Το πρόβλημα είναι οτι έχει κλειστό διετές συμβόλαιο με τις συγκεκριμένες τιμές. ΚΟΤ ισχύει κανονικά. Δώρο 30Ε στον 1ο λογαριασμό, χωρίς εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε το εχω ψαξει, ουτε με ενδιαφερει το θεμα (εχω φβ οποτε οι λογαριασμοι μου ειναι ετσι κι αλλιως μηδενικοι στο απλο Γ1Ν)

αλλα θεωρω οτι "αγοραζετε" προγραμματα (με διετη δεσμευση) κοντα στη κορυφη των τιμων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fallen333 είπε

Το πρόβλημα είναι οτι έχει κλειστό διετές συμβόλαιο με τις συγκεκριμένες τιμές.

Πρόβλημα για τη ΔΕΗ είναι αυτό, όχι για μας (τόσο ψηλά που παίζει η χονδρική τιμή ρεύματος αυτό τον καιρό).

Επίσης με τα 30€ δώρο στον πρώτο λογαριασμό καλύπτεται η όποια ποινή πρόωρης καταγγελίας της σύμβασης.

Αυτό που δεν έχω ψάξει είναι αν δύναται η ΔΕΗ να αυξήσει τη (σταθερή) χρέωση ανά kWh μέσα στη διετία. Παίζει να ισχύει ότι μπορεί να το κάνει μετά τους πρώτους 6 μήνες (παραμονής στο πρόγραμμα ή γενικά στην εκπροσώπηση όμως;).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Foutrelis είπε

Αυτό που δεν έχω ψάξει είναι αν δύναται η ΔΕΗ να αυξήσει τη (σταθερή) χρέωση ανά kWh μέσα στη διετία. Παίζει να ισχύει ότι μπορεί να το κάνει μετά τους πρώτους 6 μήνες (παραμονής στο πρόγραμμα ή γενικά στην εκπροσώπηση όμως;).

Την ίδια απορία εξέφρασα κι εγώ στο ανάλογο thread της ΔΕΗ: 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58846686

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Όχι, μόνο ρήτρα πρόωρης αποχώρησης. Οι περισσότεροι εκεί πήγαμε πλέον. Το πρόβλημα είναι οτι έχει κλειστό διετές συμβόλαιο με τις συγκεκριμένες τιμές. ΚΟΤ ισχύει κανονικά. Δώρο 30Ε στον 1ο λογαριασμό, χωρίς εγγύηση. 

Δηλαδή είναι η τιμή που αναφέρει ανά kwh (0.096) + την έκπτωση από κοτ α; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kazantzidis είπε

Δηλαδή είναι η τιμή που αναφέρει ανά kwh (0.096) + την έκπτωση από κοτ α; 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/page/85/

Spoiler

ΝΑΙ: 0,096-0,075=0,021E/kwh

 

Κόρακα, τους έστειλες όλους στο myHome Online αλλά ΑΝ τυχόν η προεδράρα μας ο Σουμπάσης αποδειχθεί "Αμπράμοβιτς", ΘΑ σε "κυνηγάνε" όλοι! :lol:
Αστειεύομαι φυσικά, αύριο πρωί θα καλέσω Φλώρινα να με πούνε ΑΝ χιονίζει και ΑΝ θα αλλάξουν τα τιμολόγια για να κάνουν καμία "μεταγραφή" στο CL!! :P
 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 3:32 ΜΜ, sndev είπε

ναι οκ , αυτο που λεω ειναι οτι σε μενα που δεχτηκα τον Αύγουστο με τις τιμες 0.99 μετα που ξαναλλαξε πολιτική κ εβαλε και παγιο δεν μου προσθεσε κατι επιπλέον

Update στον εαυτο μου, μολις μου σκασε απο ελιν 1020850665_SmartSelect_20211006-231710_SamsungNotes.jpg.0ead410582adc5ebf3244db22959d933.jpg1785822330_SmartSelect_20211006-231723_SamsungNotes.jpg.fdd478a8327ca3396f85ff7ef644a22e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ΔΕΗ νυχτερινο και σκεφτομαι να αλλαξω και θελω να επιλεξω αναμεσα σε Protergia και Ηρων. Ηρων εχω στο πατρικο  μου αλλα δεν βλεπω καποιο οφελος. Να προτιμησω protergia?

*δυστυχως δεν εχω το χρονο να διαβασω πολυ το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

εχω ΔΕΗ νυχτερινο και σκεφτομαι να αλλαξω και θελω να επιλεξω αναμεσα σε Protergia και Ηρων. Ηρων εχω στο πατρικο  μου αλλα δεν βλεπω καποιο οφελος. Να προτιμησω protergia?

*δυστυχως δεν εχω το χρονο να διαβασω πολυ το thread.

Το ποιο συμφέρον πρόγραμμα στην δισφορα είναι της ΔΕΗ το my home online. Μπαίνεις στο ebill της ΔΕΗ και το ενεργοποιείς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...