Προς το περιεχόμενο

Insomnia: Προστασία λογαριασμού μέσω 2FA και νέες κατηγορίες αγγελιών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστά, και το έχω κάνει. Αλλά μιλάμε για επαγγελματικές πλατφόρμες,  εταιρείες και όχι ένα φόρουμ στο οποίο πάνω στην "παρεα" δίναμε πράγματα που δεν χρησιμοποιούσαμε. Όμως οι υπεύθυνοι βλέπουν πως το χρήμα είναι αλλού και σπρώχνουν προς τα εκεί. Καλό ταξίδι λοιπόν. 

Επεξ/σία από kifinas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραιες οι νεες κατηγοριες για πιο ευκολη αναζητηση.και μπραβο για τη δηλωση κινητου γιατι τα κρουσματα απατεωνων αυξηθηκαν τελευταισ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΝΤΠ.αυτη η συντομογραφια τα λεει ολα(αναφερομαι στις αγγελιες).κυριοι καλως τα δεχτηκαμε.....

Επεξ/σία από lifanred100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι αλλαγές είναι σίγουρα προς το καλύτερο, αλλά η κατηγοριοποίηση στις κονσόλες θα μπορούσε να είναι καλύτερη κατά την άποψή μου. Όπως έχω ξαναπεί και στο νήμα των προτάσεων, πρέπει ανά εταιρεία (MS, Sony και Nintendo) να υπάρχουν δύο κατηγορίες: μία κατηγορία ανά εταιρεία για τις τελευταίες κονσόλες (για παράδειγμα μία κατηγορία για Switch, μία για PS4 και μία για X1) και μία κατηγορία ανά εταιρεία για τις παλαιότερες κονσόλες (π.χ. μία κατηγορία για NES/SNES/GC/Wii/Wii U, άλλη μία για PS1/PS2PS3 κοκ).

Δεν είναι τόσο καίριο να χωριστούν τα games από τις κονσόλες και τα paraphernalia, όσο το να χωριστούν οι παλιές από τις νέες κονσόλες/games: αυτός που ενδιαφέρεται για κονσόλα PS4 είναι πολύ πιθανό να ενδιαφέρεται και για PS4 games ή PS4 gamepads, όμως είναι σχεδόν απίθανo να ενδιαφέρεται για PS3 games ή PS3 gamepads.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πολύ καλές οι αλλαγές. Υποχρεωτικά κινητό περιοχή και τιμή. Όποιος δεν θέλει να πάει στο  car και στη xe που βάζουν ότι θέλουν.

Πχ.παπι του 80 και λένε μοντέλο 2019 και 1 χιλιόμετρο χαχαχαχαχα 

Δρόμο στους απατεώνες με τα 3πλα account!!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ  να το καταλαβω... καθε φορά που θα συνδεομαι στον λογαριασμο ...θα μου στελνουν και κωδικο στο κινητο τον οποιο πρεπει να εισαγω..για να συνδεθω.....και αυτό θα είναι υποχρεωτικό??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πολύ θετικά και χρήσιμα.

Το μόνο που έμεινε να διορθωθεί είναι το έμψυχο υλικό.

Λίγη επιμόρφωση στους διάφορους admins κλπ να μάθουν να φέρονται κόσμια και νορμάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Malthador είπε

Οι αλλαγές είναι σίγουρα προς το καλύτερο, αλλά η κατηγοριοποίηση στις κονσόλες θα μπορούσε να είναι καλύτερη κατά την άποψή μου. Όπως έχω ξαναπεί και στο νήμα των προτάσεων, πρέπει ανά εταιρεία (MS, Sony και Nintendo) να υπάρχουν δύο κατηγορίες: μία κατηγορία ανά εταιρεία για τις τελευταίες κονσόλες (για παράδειγμα μία κατηγορία για Switch, μία για PS4 και μία για X1) και μία κατηγορία ανά εταιρεία για τις παλαιότερες κονσόλες (π.χ. μία κατηγορία για NES/SNES/GC/Wii/Wii U, άλλη μία για PS1/PS2PS3 κοκ).

Δεν είναι τόσο καίριο να χωριστούν τα games από τις κονσόλες και τα paraphernalia, όσο το να χωριστούν οι παλιές από τις νέες κονσόλες/games: αυτός που ενδιαφέρεται για κονσόλα PS4 είναι πολύ πιθανό να ενδιαφέρεται και για PS4 games ή PS4 gamepads, όμως είναι σχεδόν απίθανo να ενδιαφέρεται για PS3 games ή PS3 gamepads.

 

Αν προχωρούσαμε σε μια τέτοια λύση, θα έπρεπε να γίνει και για άλλες κατηγορίες όπως πχ iPhone, Samsung, κάρτες γραφικών κ.ο.κ γι'αυτό και είναι ανεδαφικό. Όμως αυτό που πρέπει να έχετε υπόψη σας είναι ότι με την προιοντική βάση και όσο αυτή χρησιμοποιείτε ολοένα και περισσότερο, πλέον γνωρίζουμε ακριβώς πόσες αγγελίες υπάρχουν για ένα συγκεκριμένο προϊόν πχ PlayStation 4 Slim. Έτσι αυτός που θα αναζητήσει στο μέλλον το PlayStation 4, θα εμφανίζεται στην αναζήτηση το προϊόν απευθείας, ή για παράδειγμα ένα iPhone 8 256GB και μόλις πατήσει το κουμπί της αναζήτησης, από κάτω θα εμφανιστούν μόνο οι συγκεκριμένες -απόλυτα- σχετικές αγγελίες και όχι άσχετες (πχ iPhone 8 64GB ή PlayStation 4 Pro). Μόνο τότε θα είμαστε και εμείς σίγουροι ότι τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι αυτά που θέλει ο χρήστης, έτσι ώστε να προχωρήσουμε στο επόμενο λογικό βήμα όπως είναι το φιλτράρισμα τιμών. Όλα αυτά είναι πράγματα τα οποία έρχονται και δεν θα αργήσουν, απλά πρέπει από κάπου να ξεκινήσουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, heros είπε

ΓΙΑ  να το καταλαβω... καθε φορά που θα συνδεομαι στον λογαριασμο ...θα μου στελνουν και κωδικο στο κινητο τον οποιο πρεπει να εισαγω..για να συνδεθω.....και αυτό θα είναι υποχρεωτικό??????

Για να καταλάβεις θα πρέπει να διαβάσεις το άρθρο ολόκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vagelisda είπε

Για να καταλάβεις θα πρέπει να διαβάσεις το άρθρο ολόκληρο.

ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ:

 Παρόμοια λειτουργία διαθέτουν αρκετές υπηρεσίες όπως Google, Twitter, Microsoft, PlayStation κ.α. και στόχος της είναι η προστασία του λογαριασμού ακόμα και στη περίπτωση που ο κωδικός σας βρεθεί σε λάθος χέρια, με τον χρήστη να πρέπει να δηλώσει και δεύτερο κωδικό ώστε να του επιτραπεί η πρόσβαση. Ο κωδικός αυτός εμφανίζεται μόνο στο smartphone/tablet σας αφού έχει προηγηθεί μια πολύ εύκολη διαδικασία εγκατάστασης, ενώ ανανεώνεται κάθε 30 δευτερόλεπτα

 

ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ(?) ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, zio10 είπε

Που το βλέπεις ως classifieds; Εγώ αγγελίες βλέπω, μήπως είναι θέμα επιλογής γλώσσας;

Μπράβο για τις νέες αλλαγές και για όλη την προσπάθεια! 

Γιατί όχι και nintendo games κατηγορία;

Καλημέρα και ευχαριστώ πολυ για την παρατήρηση, μολις το διαπίστωσα πως υπάρχει δυνατοτητα επιλογής γλωσσας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστή αναβάθμιση. Το πάνε καλά.

Μόνο εγώ έχω θέμα μετά το update με το κινητό μου όμως; για κάποιο λόγο μόνο μέσα σε αυτή τη σελίδα μου γράφει παρά πολύ αργά, μου ακυρώνει λέξεις από το auto correct και μου προσθέτει και από μόνο του λέξεις. Αυτό που έγραψα τώρα δηλαδή προσπαθώ 5 λεπτά να το γράψω ενώ από το pc είναι θέμα δευτερολέπτων-λεπτού. (Μιλάω για το αρχικό update)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Στην κατηγορία Video Games προστίθενται οι υποκατηγορίες "PC Games", "PlayStation Games", "Xbox Games" ενώ θα υπάρχει μετονομασία των κατηγοριών PlayStation, Xbox και Nintendo με τη λέξη Consoles να προστίθεται δίπλα τους. "

Nintendo Games δεν εχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...