Προς το περιεχόμενο

La Casa de Papel (Money Heist)


liakos18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ μαζί σας αλλά για κάποιο λόγο είναι πρώτο στις προτιμήσεις του Netflix. Τα είδα εχθές και τα 5 σερί και είδα πολλές σκηνοθετικές μπαρούφες αλλά οκ προσπέρασα. Περιμένω αναγκαστικά τα αλλά 5 τον Δεκέμβριο χωρίς αγωνία, γιατί μπορώ να φανταστώ τι θα συμβεί. Μην ξεχνάτε επίσης ότι ένας λόγος που έγιναν πολλοί συνδρομητές στο Netflix ήταν για αυτήν την σειρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, smpt είπε

Εγώ νομίζω ότι αν σταμάταγε στον δεύτερο κύκλο θα ήταν μια χαρά.

Βασικα απο Ισπανια εβγαλαν ενα κυκλο 15 επεισοδιων. Τελειωνει εκει που βγαζουν τα λεφτα και ειναι ολοι καλα και ευτυχισμενα. Την πηρε το netflix και την εσπασε σε 9 και 6 επεισοδια απο 2 σεζον. Απο εκει και περα εχασαν τη μπαλα τελειως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειδαμε αποψε με την κοπελα μου,στο ρεπο μας.

Εμενα με πηρε ο υπνος στο δευτερο επεισοδιο,ξυπνησα στη μεση του τριτου.

Σχολιασα πολλες φορες βλακειες και λαθη του σκηνοθετη και τα συζητησαμε με το κοριτσι,χωρις να βγαλουμε ακρη,το πιστολιδι με ενοχλησε αρκετα,ενιωσα οτι βλεπω "Ο Ραμπο στην Ισπανια".

Το εχουνε ξεφτιλισει,ειδαν οτι βγαινει χρημα και μας κοροιδευουνε μεσα στη μουρη μας.

 

Στις 4/9/2021 στις 3:37 ΜΜ, -WISE- είπε
Spoiler

Τον Ράμπο Αρτουρίτο της τελευταίας σεζόν εννοείς ε;  😛 😛

 

Ετσι ακριβως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σφαίρες σκοτώνουν μόνο όταν θέλει ο σκηνοθέτης, στις υπόλοιπες περιπτώσεις πέφτουν άσφαιρα..Πολύ κακό το πιστολίδι, καλύτερα να έμεναν στα έξυπνα tricks ληστείας και το πιστολίδι να έπεφτε μόνο αν είχε νόημα(Να πεθάνει κάποιος π.χ.).

Έπρεπε να σταματήσει στην πρώτη σεζόν και να πηγαίναμε όλοι διακοπές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να μιλάμε σελίδες ολόκληρες για τα plot holes, την κακή σκηνοθεσία, τα τραβηγμένο από τα μαλλιά σενάριο αλλά προσωπικά είπα θα προσπαθήσω να το δω γνωρίζοντας ότι βλέπω μια σειρά για να περάσει η ώρα χωρίς να χω απαιτήσεις για ποιότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει ακόμα ούτε μισό επεισόδιο παρόλο το χαμό που έχει κάνει & ενώ το γνώριζα εδώ κ χρόνια. Θα το ξεκινήσω από βδομάδα και ενημερώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν έχω δει ακόμα ούτε μισό επεισόδιο παρόλο το χαμό που έχει κάνει & ενώ το γνώριζα εδώ κ χρόνια. Θα το ξεκινήσω από βδομάδα και ενημερώνω.

Δες τα πρώτα 15 επεισόδια και πες ότι τελείωσε εκεί μην δεις παραπάνω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Οι σφαίρες σκοτώνουν μόνο όταν θέλει ο σκηνοθέτης, στις υπόλοιπες περιπτώσεις πέφτουν άσφαιρα..Πολύ κακό το πιστολίδι, καλύτερα να έμεναν στα έξυπνα tricks ληστείας και το πιστολίδι να έπεφτε μόνο αν είχε νόημα(Να πεθάνει κάποιος π.χ.).

Έπρεπε να σταματήσει στην πρώτη σεζόν και να πηγαίναμε όλοι διακοπές.

Κ στο πρωτο κύκλο γινόταν αυτο . Αρκεί να έβλεπες τα λέιζερ της αστυνομίας να σημαδεύουν το ταβάνι . Επίσης κ εκεί ειχαμε Ράμπο  που με ένα πόδι έσωσε τους δικούς της . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα κι εγώ τα νέα επεισόδια, και δεν χαλάστηκα καθόλου.

Αν ξέρεις τι θα δεις, για να χαλαρώσεις και να διασκεδάσεις, μια χαρά είναι και με το παραπάνω. Δεν έκατσα να ασχοληθώ, με plot holes, σεναριακά λάθη κτλ. Έτσι κι αλλιώς, αυτά υπάρχουν απο το 1ο επεισόδιο. Σειρά είναι, όχι ντοκιματέρ αναπαράστασης ληστείας.

Το οτι βέβαια την έχουν "τραβήξει" την σειρά όσο δεν πάει, φαίνεται απο τα πολλά filler που έχει φέτος με αναφορές σε  παρελθοντικούς έρωτες κτλ. Εκεί, ομολογώ πως έπεσε skip, καθώς καταλαβαίνω πως ο σκηνοθέτης θέλει και καλά να μου περάσει την ψυχολογία του πρωταγωνιστή, αλλά εκτός του οτι την καταλαβαίνω, ουσιαστικά... δεν με ενδιαφέρει 😄

Μεγάλο φαουλ, που έβγαλαν 5 επεισόδια, και τα επόμενα είναι τον Δεκέμβρη.

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο. Τα παλιά χρόνια, βλέπαμε ένα επεισόδιο ανα βδομάδα, οπότε θέλαμε μήνες για να βγει η σεζόν. Τώρα ή τα βλέπεις μαζεμένα όλα, και περιμένεις κανά χρόνο ή στα σπάνε ανα 4μηνο/6μηνο.  Στο μεν 1ο είχες ένα σταθερό "pace" και θυμόσουν τι συνέβαινε, στο 2ο, γεμίζεις το κενό χρόνο, με άλλες σειρές 😀

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει χαθει η μπαλα πλεον, 5 επεισοδια σαν μινι ταινιες του Jason statham. Το σεναριο σε καθε κυκλο γνωστό, η σεζον αρχιζει εκεί που τελειωσε δηλαδή τους ηρωες μας να τα εχουν βρει σκούρα να είναι ολα αδιέξοδα αλλα ξαφνικα να βρίσκεται λυση, λιγο μπαμ μπουμ, και αλλα προβληματα, και θανατο ενος χαρακτηρα στο τελος καθε σεζον για να μην φανε κραξιμο. 

Πλεον απλα το βλέπουμε για να δουμε που θα καταληξει. Ας μας τους δείξουν στο τελευταίο επεισόδιο ολους στις Μπαχάμες να κανουν διακοπες να τελειωνουμε. 

 

Edit: α ναι, θα συμφωνήσω με τον απο πάνω, χωρις σκιπ εκει που μας τους δείχνει παλια δεν παλευεται. Ειχαν 4 σεζον να φτιαξουν τους χαρακτήρες, τωρα που τελειώνει παει το τρένο. 

Επεξ/σία από miucce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σεναριακα κενα; Ναι εχει (εδω κοτζαμ GoT εχει!)

Ηταν πολυ πιο δυνατες οι πρωτες σεζον; Ναι ηταν (οπως σχεδον σε ολες τις σειρες)

Το βλεπεις πολυ ευχαριστα και γινεσαι ενα με τους χαρακτηρες; Ναι και παλι ναι!

Γενικοτερα λοιπον ειναι μια γαματη σειρα που την βλεπεις μονορουφι και το απολαμβανεις παρα τα λαθη που εχει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην το παρατραβαμε κιόλας. Γαμάτη σειρά δεν είναι. Κλασική ισπανική σειρά είναι για τις μάζες. 

Βλέπεται ευχάριστα αν ξέρεις εκ των προτέρων τι πας να δεις. Μέχρι εκεί 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...