Προς το περιεχόμενο

[Gaming chairs] Genesis Nitro 550 black - red - blue - green 139€ @ Ε-shop


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις την εστησα, τα μαξιλαρακια που εχει για την μεση και τον αυχενα σουπερ βολικα , τελικα η βαση της ειναι μεταλλικη και οχι πλαστικη οπως μου ειχαν πει απο το τηλεφωνο, μεγαλα ροδακια για σμουθ ρολλαρισμα, τα μπρατσα σουπερ βολικα τα προσαρμωσα ακριβως στο υψος που με βολευει ο χρονος βεβαια θα δειξει για το αν αξιζε τα λεφτα της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Μολις την εστησα, τα μαξιλαρακια που εχει για την μεση και τον αυχενα σουπερ βολικα , τελικα η βαση της ειναι μεταλλικη και οχι πλαστικη οπως μου ειχαν πει απο το τηλεφωνο, μεγαλα ροδακια για σμουθ ρολλαρισμα, τα μπρατσα σουπερ βολικα τα προσαρμωσα ακριβως στο υψος που με βολευει ο χρονος βεβαια θα δειξει για το αν αξιζε τα λεφτα της .


Καλορίζικη :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα τριξίματα δεν ήταν από τις βίδες της πλάτης. 

Ακούγεται έντονο τρίξιμο από τον μηχανισμό δεξιά που ξαπλώνει την πλάτη. Με το που ακουμπήσω την πλάτη και δώσω βάρος σε αυτήν τρίζει, καθώς και όταν της αφαιρώ όλο το βάρος.
Δεν φαίνεται να είναι κάτι που θέλει σφήξιμο πάντως :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, petran91 είπε

Τελικά τα τριξίματα δεν ήταν από τις βίδες της πλάτης. 

Ακούγεται έντονο τρίξιμο από τον μηχανισμό δεξιά που ξαπλώνει την πλάτη. Με το που ακουμπήσω την πλάτη και δώσω βάρος σε αυτήν τρίζει, καθώς και όταν της αφαιρώ όλο το βάρος.
Δεν φαίνεται να είναι κάτι που θέλει σφήξιμο πάντως :/

δυστυχως και σε μενα το κανει αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran91 είπε

Τελικά τα τριξίματα δεν ήταν από τις βίδες της πλάτης. 

Ακούγεται έντονο τρίξιμο από τον μηχανισμό δεξιά που ξαπλώνει την πλάτη. Με το που ακουμπήσω την πλάτη και δώσω βάρος σε αυτήν τρίζει, καθώς και όταν της αφαιρώ όλο το βάρος.
Δεν φαίνεται να είναι κάτι που θέλει σφήξιμο πάντως :/

Δεν μου εμφάνισε κάτι τέτοιο η δικιά μου. Το μόνο τρίξιμο που είχα ήταν απο τις βίδες της βάσης που λύθηκε με σφίξιμο. Όταν ακουμπάς πίσω είναι σταθερή ή κουνιέται η πλάτη;

Αν είναι κάτι που δεν αντέχεται και είναι ενοχλητικό ή κουνιέται η πλάτη όταν ξαπλώνεις τσέκαρε αν έχει τοποθετηθεί σωστά η πλάτη αλλιώς αξιοποίησε την εγγύηση.

Δεν είναι λογικό να τρίζει ο μηχανισμός ανάκλισης σε καινούργια καρέκλα εκτός και αν είσαι ο πίτ παπαδάκος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους .Επειδή έχω και την 330 και την 550 στο γραφείο να γράψω 1-2 πραγματάκια για τις διαφορές τους για μελλοντικούς ενδιαφερόμενους.

Η 330 είναι ποιο ογκώδης ,ποιο προεδρική που λέμε και φαίνεται να ενδεικνύεται καλύτερα για ποιο βαριούς και ψηλούς σκελετούς . 

Η 550 φαίνεται να έχει καλύτερο φινίρισμα και αντί για πλαστικό στα περισσότερα εξαρτήματα έχει μέταλλο πχ βάση . Τα μπράτσα ρυθμίζονται και αυτό είναι εξαιρετικά χρήσιμο. Από την άλλη όμως τα μπράτσα της 330 είναι ποιο άνετα γιατί είναι με μαξιλάρι ενώ στην 550 είναι λεπτό πλαστικό.

Η 550 έχει 2  μαξιλάρια και αυτό της μέσης είναι ποιο συμμαζεμένο (και ποιο άνετο) από την 330. Επίσης φαίνεται να έχει ποιο πολύ χώρο για τα πόδια. (στα μπούτια εννοώ)

Η 330 τουλάχιστον η δικιά μου δεν κλειδώνει καλά ,δηλαδή κάνει ένα μικρό παίξιμο προς τα πίσω , δεν ξέρω αν κάτι δεν ρύθμισα σωστά.

Η δυνατότητα της 550 να ρυθμίζεται η πλάτη είναι πολύ χρήσιμη , μπορείς άνετα να κοιμηθείς είναι πάρα πολύ βολική.

Η 550 έχει ένα μεγάλο φάουλ , είναι πολύ ελαφριά με αποτέλεσμα αν για κάποιο λόγο πηγαίνοντας να καθίσεις καθίσεις στην άκρη της  η καρέκλα πέφτει φεύγοντας προς τα πίσω (είμαι 58 κιλά οπότε δεν είναι θέμα βάρους μου :) ) .Μου συνέβη 2 φορές . Το δοκίμασα στην 330 και δεν φεύγει ακόμα και να χοροπηδάς με δύναμη..

Σε γενικές γραμμές εμένα με βόλεψε η 550 καλύτερα σαν σωματότυπο αλλά δεν ξέρω αν θα καλύψει κάποιον βαρύτερο με μεγαλύτερο όγκο

 

 

 

Επεξ/σία από iguana
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν χοροπηδουσα με 98 θα χαν σπασει και οι 2 .  Η 550 μου κραταει μεση και πλατη σε ορθια θεση , στη 330 δε βρισκω στα μπούτια :P Με διαφορα 550 καλύτερη κατασκευη

Επεξ/σία από Damachi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα 149 μόνιμα πλέον ?+10 ευρώ απο όταν άνοιξε το θέμα...

Ή τρέχει ακόμα η προσφορά ? δεν το εχω αποφασίσει να την τσιμπήσω λόγω μεταφορικών προς επαρχία...........

Επεξ/σία από MontzOlee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ποιότητα κατασκευής για την 550. Το κακό της, είναι ότι είναι σαν σανίδα. Δεν ξέρω τί απαιτήσεις έχουν οι gamers, δεν υπήρξα ποτέ. Την θέλω για γενική χρήση, pc και τηλεόραση. Οπότε η απογοήτευση ήταν το κάθισμα, που ήταν απογοητευτικό. Σκληρό, και απαγορευτικό για 1-2 σκάλες ψιλοξάπλωμα. Οπότε κάτω από μαξιλάρι, έκοψα τα σκοινιά που το κράταγαν, και έβαλα αφρολέξ έξτρα, και είναι πολύ καλύτερη η κατάσταση. Κακά τα ψέματα, καρέκλα χωρίς κανονικό τιλτ δεν είναι για άραγμα. 

Α, μόλις έβαλα τα ροδάκια, το ένα άνοιξε κατευθείαν και δεν κούμπωναν οι τροχοί του. Το eshop απάντησε "η εγγύηση δεν καλύπτει σπασίματα, αλλά θα σας εξυπηρετήσουμε". Πάντως μου έστειλαν δεύτερο κατευθείαν σπίτι, την 2η μέρα το είχα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα την εν λογω καρεκλα. Μπορω να πω πως οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες. Το καθισμα πολυ αναπαυτικο, το συστημα που ξαπλωνεις μεχρι τωρα δουλευει πολυ καλα αν και το φοβομουν στην αρχη.

Το μονο που με κουρασε στην συναρμολογηση ηταν η πλατη μιας και εκανα την συναρμολογηση μονος.

 

Το μονο κακο που ειχα διαβασει και σε αλλους κατοχους ειναι πως η συσκευασια οταν ηρθε φαινοταν πως ειχε ανοιχτει απο το μαγαζι. Με ανησυχησε με το που το καταλαβα αλλα απο οτι φαινεται λειτουργουν ολα καλα. Επισης τα χερουλια για την στηριξη του καρπου δεν ειναι 100% σταθερα αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου , ουτε ενοχλει σε τιποτα.

Την καρεκλα την πηρα κυριως λογω των σχολιων εδω περα οποτε ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια απο μενα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 23/04/2018 at 00:47, runner69 said:

Για την 550 λες; 33χ84Χ65. Χωραει σε μεγαλο πορτ μπαγκαζ.

Είναι πολύ βαριά; 

Γιατί θα την κουβαλήσω με τα χέρια απ το να γλιτώσω το 50ρικο μιας και δεν την φέρνουν εδώ Σαλαμίνα.

Θα την παραγγείλω και θα δώσω κάποια διεύθυνση εκεί κοντά στα ferry boat :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Είναι πολύ βαριά; 

Γιατί θα την κουβαλήσω με τα χέρια απ το να γλιτώσω το 50ρικο μιας και δεν την φέρνουν εδώ Σαλαμίνα.

Θα την παραγγείλω και θα δώσω κάποια διεύθυνση εκεί κοντά στα ferry boat :P

Είναι βαριά. Δεν είναι εύκολο με τα χέρια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...