Προς το περιεχόμενο

[Gaming chairs] Genesis Nitro 550 black - red - blue - green 139€ @ Ε-shop


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, WoodSell3r είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Είχα παραλάβει την 770 την προηγούμενη εβδομάδα και πρόλαβα μόνο να την σετάρω, μετά μας έπιασαν οι ετοιμασίες λόγω εορτών.
Ωστόσο, είχα παρατηρήσει μια έντονη μυρωδιά στη πλάτη της και είπα να χρησιμοποιήσω υγρά μαντιλάκια αλλά τίποτα.
Πριν φύγουμε στο χωριό, έριξα αρωματικό σπρευ αυτοκινητού (αυτό που βάζουμε στο ταμπλώ) και όλα έδειχναν πως η μυρωδιά της πλάτης θα φύγει.
Μόλις γυρίσαμε από το χωριό και η πλάτη μυρίζει το ίδιο έντονα όπως αρχικά. :angry:
Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο παρόμοιο θέμα και αν ναι, πως το λύσατε;
Ευχαριστώ.

Αφησε τη στο μπαλκόνι για κανα 3ημερο και θα φυγει η πολύ μυρωδιά . Μετα απο λίγο καιρο θα φύγει τελείως.

Αν την είχες αφήσει έξω κάπου προστατευμένα πριν φύγεις για το χωρίο τώρα που επέστρεψες θα ηταν μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

Αφησε τη στο μπαλκόνι για κανα 3ημερο και θα φυγει η πολύ μυρωδιά . Μετα απο λίγο καιρο θα φύγει τελείως.

Αν την είχες αφήσει έξω κάπου προστατευμένα πριν φύγεις για το χωρίο τώρα που επέστρεψες θα ηταν μια χαρά.

Είχα σκεφτεί να την αφήσω έξω αλλά δεν ήξερα πως θα πήγαινε ο καιρός οπότε δεν το ρίσκαρα.
Θα το κάνω όμως τώρα για να φύγει η βαριά μυρωδιά και αργότερα ίσως ρίξω λίγο σπρευ αυτοκινητού ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ελατήριο για το tilt είναι λίγο σκληρό κ σε εσάς στη 550? Εμένα χωρίς την ασφάλεια κ στο full loose πιάνει λίγο δύσκολα, μόνο όταν εχω το κάθισμα πολύ κάτω κ έχει πολύ βάρος η πλάτη. Σε ορθή γωνία δεν μπορώ να την κάνω tilt εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohNickZ είπε

Παιδιά το ελατήριο για το tilt είναι λίγο σκληρό κ σε εσάς στη 550? Εμένα χωρίς την ασφάλεια κ στο full loose πιάνει λίγο δύσκολα, μόνο όταν εχω το κάθισμα πολύ κάτω κ έχει πολύ βάρος η πλάτη. Σε ορθή γωνία δεν μπορώ να την κάνω tilt εύκολα.

Και σε μένα μια απτά ίδια.. Πρέπει να βάλω πολυ δύναμη για να κάνω tilt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται. Κι εγώ κάτοχος της νίτρο 550. Είπα να την πάρω καθώς έχω ένα πρόβλημα με τη μέση και νόμιζα θα με βοηθήσει. Δεν ξέρω γιατί τόσα θετικά για αυτή την καρέκλα. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε τοσο, νιώθω πως το μαξιλαρακι μέσης είναι λίγο πιο σκληρό αποτι πρέπει, βέβαια την χρησιμοποιώ μονο μια εβδομάδα. Χωρις αυτό βέβαια μετά από 1 1 μισή ώρα με πιάνει πόνος στη μέση. Με αυτό όμως νιώθω να με κρατάει πιο σταθερό αλλά το νιώθω λίγο υπερβολικό και αρκετα σκληρό και μεγάλο(thats what she said :D) Την χρησιμοποιεί κάποιος περισσότερο καιρό να μου πει αν έχει μαλακώσει καθόλου το μαξιλάρι μέσης? Γιατί βλέπω να την βάζω αγγελία να πηγαίνω σε καμία markus.. ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, imdenq είπε

Χαίρεται. Κι εγώ κάτοχος της νίτρο 550. Είπα να την πάρω καθώς έχω ένα πρόβλημα με τη μέση και νόμιζα θα με βοηθήσει. Δεν ξέρω γιατί τόσα θετικά για αυτή την καρέκλα. Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε τοσο, νιώθω πως το μαξιλαρακι μέσης είναι λίγο πιο σκληρό αποτι πρέπει, βέβαια την χρησιμοποιώ μονο μια εβδομάδα. Χωρις αυτό βέβαια μετά από 1 1 μισή ώρα με πιάνει πόνος στη μέση. Με αυτό όμως νιώθω να με κρατάει πιο σταθερό αλλά το νιώθω λίγο υπερβολικό και αρκετα σκληρό και μεγάλο(thats what she said :D) Την χρησιμοποιεί κάποιος περισσότερο καιρό να μου πει αν έχει μαλακώσει καθόλου το μαξιλάρι μέσης? Γιατί βλέπω να την βάζω αγγελία να πηγαίνω σε καμία markus.. ευχαριστώ

To υλικό που έχει το μαξιλαράκι της μέσης όντως είναι κάπως σκληρό και υπερβολικό σε μέγεθος. Δοκίμασε να βάλεις άλλο υλικό στο εσωτερικό του. Εγώ έβαλα ένα μικρό μαλακό μαξιλαράκι και είναι μία χαρά τώρα. Ένα σαν το εικονιζόμενο.

edit: Μην ξεχνάς ότι μπορείς να την χρησιμοποιείς και χωρίς το μαξιλάρι μέσης αν και εφόσον δεν σε βολέψει ούτε με την πατέντα που σου είπα. 

cotton_silk_1024x683-800x800.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

To υλικό που έχει το μαξιλαράκι της μέσης όντως είναι κάπως σκληρό και υπερβολικό σε μέγεθος. Δοκίμασε να βάλεις άλλο υλικό στο εσωτερικό του. Εγώ έβαλα ένα μικρό μαλακό μαξιλαράκι και είναι μία χαρά τώρα. Ένα σαν το εικονιζόμενο.

edit: Μην ξεχνάς ότι μπορείς να την χρησιμοποιείς και χωρίς το μαξιλάρι μέσης αν και εφόσον δεν σε βολέψει ούτε με την πατέντα που σου είπα. 

cotton_silk_1024x683-800x800.jpg

Χωρίς το μαξιλάρι έχω την τάση να καμπουριαζω λίγο οπότε δεν βολεύει. Θα δοκιμάσω να βάλω κάτι τέτοιο μέσα μήπως με βολεψει αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Ευχαριστώ πάντως :)

Επεξ/σία από imdenq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, imdenq είπε

Χωρίς το μαξιλάρι έχω την τάση να καμπουριαζω λίγο οπότε δεν βολεύει. Θα δοκιμάσω να βάλω κάτι τέτοιο μέσα μήπως με βολεψει αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Ευχαριστώ πάντως :)

Αν βάλεις ένα μαλακό μαξιλαράκι σαν αυτό που σου δείχνω πιστεύω θα σε βολέψει και δεν θα έχεις θέμα.

Στην 770 το μαξιλαράκι μέσης είναι μικρότερο και απο πιο μαλακό υλικό στο εσωτερικό οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω πατέντα. Στην 550 όμως ήταν επιβεβλημένο για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Αν βάλεις ένα μαλακό μαξιλαράκι σαν αυτό που σου δείχνω πιστεύω θα σε βολέψει και δεν θα έχεις θέμα.

Στην 770 το μαξιλαράκι μέσης είναι μικρότερο και απο πιο μαλακό υλικό στο εσωτερικό οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω πατέντα. Στην 550 όμως ήταν επιβεβλημένο για μένα. 

Η αλήθεια είναι πως εγερνα περισσότερο προς την 770 επειδή έβλεπα το μαξιλαράκι πιο μικρο αλλά είχε εξαντληθεί, και τσουπ ξαναμπηκε η 550 σε στοκ και για μένα είναι και λίγο πιο όμορφη από την 770 αν και η άνεση είναι πάνω απολα.. το μαξιλαράκι αυτό το είχες από παλιά ή το αγόρασες για την καρέκλα . Αν ναι από που? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, imdenq είπε

Η αλήθεια είναι πως εγερνα περισσότερο προς την 770 επειδή έβλεπα το μαξιλαράκι πιο μικρο αλλά είχε εξαντληθεί, και τσουπ ξαναμπηκε η 550 σε στοκ και για μένα είναι και λίγο πιο όμορφη από την 770 αν και η άνεση είναι πάνω απολα.. το μαξιλαράκι αυτό το είχες από παλιά ή το αγόρασες για την καρέκλα . Αν ναι από που? Ευχαριστώ

Το είχα στο σπίτι απο παλιά και ταίριαξε τέλεια στην περίπτωση. Αν δεν έχεις μαξιλαράκι, γεμισέ το με το εσωτερικό ενός παλιού μαξιλαριού που σου περισσεύει (όχι πουπουλένιο φυσικά.). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχουν τόσο στόκ, ούτε είχαν ποτέ. Απλά βλέπουν ζήτηση και παραγγέλνουν απο τον προμηθευτή τους.  Οι καρέκλες εξακολουθούν να βγαίνουν στην παραγωγή δεν είναι παλιές - παρωχημένες. 

Άλλωστε είναι οι μόνοι που τις φέρνουν και γενικά σε όλη τη γκάμα τους, είναι πολύ καλές για τα χρήματα που ζητάνε. Ιδιαίτερα όταν μπαίνουν σε τιμές crazy.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω την συναρμολογησα σημερα (1 μηνας περασε) αν και με δυσκολεψε η πλατη στο στησιμο ολα μια χαρα. Με αυτα που ειχα διαβασει ειχα ενα φοβο να μην χωραω (1.93 , 120κ) αλλα τελικα ειμαι μια χαρα. Φαινεται στιβαρη :)

Επεξ/σία από iCyd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ψάξει κανείς για ροδάκια με φρένο για την καρέκλα;

Οσοι παίζουν με τιμονιέρα και πετάλια χρειάζονται αντίσταση στην καρέκλα..

ψάχνω για την 330 που φαντάζομαι εχει ίδια ροδάκια με την 550άρα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε

εχει ψάξει κανείς για ροδάκια με φρένο για την καρέκλα;

Οσοι παίζουν με τιμονιέρα και πετάλια χρειάζονται αντίσταση στην καρέκλα..

ψάχνω για την 330 που φαντάζομαι εχει ίδια ροδάκια με την 550άρα ..

Και εγώ ψάχνω ροδακια με φρένο, αν βρεις κάτι ενημερώσε μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...