Προς το περιεχόμενο

[Gaming chairs] Genesis Nitro 550 black - red - blue - green 139€ @ Ε-shop


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, vadergr είπε

Με τερμα κατω την καρέκλα, τα arm rests (και αυτα κατεβασμενα στο χαμηλοτερο σημείο τους) σε τι υψος βρίσκονται?

Ρωτάω γιατι θελω οταν δεν την χρησιμοποιώ να την βαζω "μεσα" στο γραφείο.

Δεν είμαι σπίτι για να σου πω ακριβώς, αλλά θα χωράει σίγουρα :P
Χαμηλώνει πολύ έτσι όπως περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, vadergr είπε

Με τερμα κατω την καρέκλα, τα arm rests (και αυτα κατεβασμενα στο χαμηλοτερο σημείο τους) σε τι υψος βρίσκονται?

Ρωτάω γιατι θελω οταν δεν την χρησιμοποιώ να την βαζω "μεσα" στο γραφείο.

Με τέρμα κάτω την καρέκλα sε γραφείο 70-75cm ύψος χωράνε άνετα τα arm rests αρκεί να μην είναι τέρμα πάνω, κάπου στην μέση τους είναι ok.

Εγώ επειδή παίζω παιχνίδια τα έχω τέρμα ψηλά και όταν την αποθηκεύω τα κατεβάζω λίγο (1-2 σκάλες) για να μπει κάτω από το γραφείο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/22/2018 στις 12:50 ΜΜ, tiniakos είπε

Θέλω μία για δουλειά γραφείου στο σπίτι μου 2-3 ώρες. Να πάρω αυτή ή μία κλασική. 

Μετά απο κάποια χρήση θα αρχίσει να τρίζει ελαφρά όταν κάθεσαι και θα σφίξεις ξανά καλά τις βίδες της έδρας. Μετά δεν θα ξανατρίξει.

Επίσης ένα tip τις τάπες όταν βιδώσετε την πλάτη μην τις βάλετε. Καλύτερα αν θέλετε σώνει και καλά να μην φαίνονται οι τρύπες να βάλετε ένα μαύρο στρογγυλό ματ αυτοκολλητάκι ή αν είστε μερακλήδες και σας έχει ξεμείνει σπίτι αυτοκόλλητο carbon vinyl μαύρου χρώματος απο ντύσιμο κανενός laptop ή ότι άλλο να κόψετε στρογγυλά κομματάκια και να καλύψετε τις τρύπες, θα ταιριάζουν τέλεια και με την πλάτη. 

Ο λόγος διότι αν απο την χρήση μετά απο πολύ καιρό αρχίσει να σας τρίζει η πλάτη, να τα αφαιρέσετε πανεύκολα να σφίξετε καλά τις βίδες και να τα ξαναβάλετε. Αν έχετε τις τάπες θα πληγώσετε το πλαστικό περιμετρικά της καρέκλας καθώς και τις τάπες. Στην 550 μου δεν το σκέφτηκα εξ αρχής μιας και δεν είχα θέμα με τρίξιμο στην πλάτη όμως στην 770 δεν έχω βάλει τις τάπες για πάν ενδεχόμενο! ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Μετά απο κάποια χρήση θα αρχίσει να τρίζει ελαφρά όταν κάθεσαι και θα σφίξεις ξανά καλά τις βίδες της έδρας. Μετά δεν θα ξανατρίξει.

Επίσης ένα tip τις τάπες όταν βιδώσετε την πλάτη μην τις βάλετε. Καλύτερα αν θέλετε σώνει και καλά να μην φαίνονται οι τρύπες να βάλετε ένα μαύρο στρογγυλό ματ αυτοκολλητάκι ή αν είστε μερακλήδες και σας έχει ξεμείνει σπίτι αυτοκόλλητο carbon vinyl μαύρου χρώματος απο ντύσιμο κανενός laptop ή ότι άλλο να κόψετε στρογγυλά κομματάκια και να καλύψετε τις τρύπες, θα ταιριάζουν τέλεια και με την πλάτη. 

Ο λόγος διότι αν απο την χρήση μετά απο πολύ καιρό αρχίσει να σας τρίζει η πλάτη, να τα αφαιρέσετε πανεύκολα να σφίξετε καλά τις βίδες και να τα ξαναβάλετε. Αν έχετε τις τάπες θα πληγώσετε το πλαστικό περιμετρικά της καρέκλας καθώς και τις τάπες. Στην 550 μου δεν το σκέφτηκα εξ αρχής μιας και δεν είχα θέμα με τρίξιμο στην πλάτη όμως στην 770 δεν έχω βάλει τις τάπες για πάν ενδεχόμενο! ;) 

 

 

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα που περιγράφεις τώρα απέκτησα μετά από 1 μήνα περίπου.

Οι τάπες αυτές δεν φαίνονται να βγαίνουν και δεν ξέρω πως θα τις βγάλω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vadergr είπε

Με τερμα κατω την καρέκλα, τα arm rests (και αυτα κατεβασμενα στο χαμηλοτερο σημείο τους) σε τι υψος βρίσκονται?

Ρωτάω γιατι θελω οταν δεν την χρησιμοποιώ να την βαζω "μεσα" στο γραφείο.

64 εκατοστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Μετά απο κάποια χρήση θα αρχίσει να τρίζει ελαφρά όταν κάθεσαι και θα σφίξεις ξανά καλά τις βίδες της έδρας. Μετά δεν θα ξανατρίξει.

Επίσης ένα tip τις τάπες όταν βιδώσετε την πλάτη μην τις βάλετε. Καλύτερα αν θέλετε σώνει και καλά να μην φαίνονται οι τρύπες να βάλετε ένα μαύρο στρογγυλό ματ αυτοκολλητάκι ή αν είστε μερακλήδες και σας έχει ξεμείνει σπίτι αυτοκόλλητο carbon vinyl μαύρου χρώματος απο ντύσιμο κανενός laptop ή ότι άλλο να κόψετε στρογγυλά κομματάκια και να καλύψετε τις τρύπες, θα ταιριάζουν τέλεια και με την πλάτη. 

Ο λόγος διότι αν απο την χρήση μετά απο πολύ καιρό αρχίσει να σας τρίζει η πλάτη, να τα αφαιρέσετε πανεύκολα να σφίξετε καλά τις βίδες και να τα ξαναβάλετε. Αν έχετε τις τάπες θα πληγώσετε το πλαστικό περιμετρικά της καρέκλας καθώς και τις τάπες. Στην 550 μου δεν το σκέφτηκα εξ αρχής μιας και δεν είχα θέμα με τρίξιμο στην πλάτη όμως στην 770 δεν έχω βάλει τις τάπες για πάν ενδεχόμενο! ;) 

για τις ταπες θα συμφωνησω.

εβαλα μια και δεν  την ειδα να βγαινει η @#@ και τις αλλες τις αφησα :P

ακριβως για τον ιδιο λογο. οταν τριζει οι βιδες θελουν σφιξιμο ( σε ολες τις καρεκλες)

λογικα παντως μπορεις να κανεις τρυπα με ενα κατσαβιδι πχ πανω στο κεντρο στην ταπα,

και να το χρησιμοποιησεις σα μοχλο χωρις να φθειρεις περιμετρικα

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aκριβώς παιδιά, λεπτό κατσαβίδι ή μαχαίρι λεπτό με μύτη, λείο όχι πριονοτό. Θα βγούν οι τάπες με τη λιγότερη δυνατή φθορά.

Όλες οι καρέκλες μετά απο κάποια χρήση θέλουν πάλι καλό σφίξιμο στις βίδες.  

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, petran91 είπε

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα που περιγράφεις τώρα απέκτησα μετά από 1 μήνα περίπου.

Οι τάπες αυτές δεν φαίνονται να βγαίνουν και δεν ξέρω πως θα τις βγάλω ...

Ηθλεα και εγω να της βγαλω και δοκιμασα περιμετρικα αλλα δεν γινοταν με τιποτα οποτε εκαψα σε λιγη φωτια ενα μικρο κατσαβιδακι και το περασα μεσα απτην ταπα και της εβγαλα ευκολα, μετα απλα εξυσα λιγο την ταπα με ενα γυαλοχαρτο και της εβαλα μαυρη κολλητικη ταινια απεξω και την ξαναεβαλα αλλα οχι μεχρι τερμα μεσα για να μπορω να την βγαλω ευκολα στο μελλον :)

Επεξ/σία από imdenq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vadergr είπε

Με εσωσες, δεν χωράει για 2 πόντους.

Σε ευχαριστω.

Σιγά το πράμα. Βάζεις 4 ξύλινους τάκους των 2 πόντων κάτω απο το γραφείο και είσαι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anivas11 είπε

Σιγά το πράμα. Βάζεις 4 ξύλινους τάκους των 2 πόντων κάτω απο το γραφείο και είσαι ΟΚ

Δυστυχώς δεν είναι εφικτό επειδή το γραφείο έχει μυστήρια ποδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/4/2018 στις 11:28 ΠΜ, vadergr είπε

Με τερμα κατω την καρέκλα, τα arm rests (και αυτα κατεβασμενα στο χαμηλοτερο σημείο τους) σε τι υψος βρίσκονται?

Ρωτάω γιατι θελω οταν δεν την χρησιμοποιώ να την βαζω "μεσα" στο γραφείο.


Εγώ μετράω 62.2cm

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@vadergr Γιαυτό αγοράζεις γραφείο με πτυσσόμενα πόδια ή σκέτα πτυσσόμενα πόδια σε επιφάνεια εργασίας.

Δες αν μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητους χοντρούς πλαστικούς τάκους (λογικά θα βρείς σε Praktiker στα προστατευτικά για έπιπλα) ή καρφωτούς πλαστικούς τάκους.

Θα ανέβει άνετα 2-3 πόντους το γραφείο.

Επίσης στην έσχατη περίπτωση αγοράσεις ένα πακετάκι αυτοκόλλητα τσοχάκια (όχι λαστιχένια για να μην βεντουζάρει στο πάτωμα όταν το μετακινείς και φύγουν) τετράγωνα μεγάλα ή στρογγυλά (ανάλογα τα πόδια σου) και τα κολλάς 2-3 μαζί το ένα πάνω στο άλλο. ;) 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vadergr είπε

Με εσωσες, δεν χωράει για 2 πόντους.

Σε ευχαριστω.

Επίσης τι γραφείο είναι αυτό που έχει χώρο 62cm για τα πόδια; Μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...