Προς το περιεχόμενο

Ποιές σειρές έχετε παρατήσει;


Putman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γιατί να χαλάει κάποιος 45×15 λεπτά για να φτάσει σε κάτι ενδιαφέρον ;

Υπάρχουν πάρα πολλές ενδιαφέρουσες σειρές που δεν χρειάζεται να δεις 2 σεζόν ώστε να μπουν στο ψητό 

Άποψη μου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αμα βρισκεις αποκρουστικο και χωρις ενδιαφερον την θεματολογια απλα δεν την βλεπεις. Αλλα αν σου αρεσει το γεγονος οτι ενας τυπακος της ζωης κατρακυλαει στην παρανομια τοτε ναι πρεπει να κανεις λιγακι υπομονη. Και αλλες σειρες θελουν υπομονη οπως το the wire, ακομα και το shield καποιες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Παιδιά γιατί να χαλάει κάποιος 45×15 λεπτά για να φτάσει σε κάτι ενδιαφέρον ;

Υπάρχουν πάρα πολλές ενδιαφέρουσες σειρές που δεν χρειάζεται να δεις 2 σεζόν ώστε να μπουν στο ψητό 

Άποψη μου 

Γιατί αυτή είναι η ιστορία του, πρέπει να σου χτίσει τον χαρακτήρα από το μηδέν, για να επιβραβευτείς αργότερα. Τι... ψητό θέλεις να δεις δηλαδή από την αρχή, αφού δεν υπάρχει άλλη δομή να ακολουθηθεί από αυτή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ξαναπεί (νομίζω και σε προηγούμενα post σ αυτό το thread) κατά γενική ομολογία στο BB αν περάσεις τον σκόπελο των δυο πρώτων σαιζόν και ίσως και λίγο από την τρίτη μετέπειτα  εξελίσσεται σε ένα αριστούργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά παρακολουθείτε σειρές ;

Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά επειδή έχω δει απίστευτες σειρές που κρατάνε πολλές σεζόν , δεν χρειάστηκε καμία να χτίσει 2 σεζόν χαρακτήρα για να περάσει στο "ψητό" Μπορεί να χτίσει χαρακτήρες ενώ παράλληλα αλλάζουν δεδομένα συνεχώς. Για παράδειγμα το izombie. Το main θέμα είναι μια κοπέλα που γίνεται zombie και παίρνει τις αναμνήσεις απο τα μυαλά που τρώει. Θέλουν να χτίσουν την ιστορία της, με συγγενείς φίλους γκόμενους. Όμως κάθε επεισόδιο σαν main Ιστορία έχει την επίλυση ενός φόνου(μέσω των οραμάτων από τα μυαλά που τρώει η κοπέλα).

Με λίγα λόγια, για ΕΜΕΝΑ μια καλή σειρά σου δίνει από το 1ο επεισόδιο αγωνία για να δεις το 2ο. Όχι να δεις 10 ώρες επεισόδια ώστε να πεις "τώρα Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει"

ΥΓ δεν αμφιβάλλω για το πόσο καλό μπορεί να γίνεται μετά το brba ούτε και ότι κάποιου μπορώ να του φάνηκε ενδιαφέρουσα η 1η σεζόν. Άλλο είναι το point μου 

Επεξ/σία από Fabricated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Γενικά παρακολουθείτε σειρές ;

Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά επειδή έχω δει απίστευτες σειρές που κρατάνε πολλές σεζόν , δεν χρειάστηκε καμία να χτίσει 2 σεζόν χαρακτήρα για να περάσει στο "ψητό" Μπορεί να χτίσει χαρακτήρες ενώ παράλληλα αλλάζουν δεδομένα συνεχώς. Για παράδειγμα το izombie. Το main θέμα είναι μια κοπέλα που γίνεται zombie και παίρνει τις αναμνήσεις απο τα μυαλά που τρώει. Θέλουν να χτίσουν την ιστορία της, με συγγενείς φίλους γκόμενους. Όμως κάθε επεισόδιο σαν main Ιστορία έχει την επίλυση ενός φόνου(μέσω των οραμάτων από τα μυαλά που τρώει η κοπέλα).

Με λίγα λόγια, για ΕΜΕΝΑ μια καλή σειρά σου δίνει από το 1ο επεισόδιο αγωνία για να δεις το 2ο. Όχι να δεις 10 ώρες επεισόδια ώστε να πεις "τώρα Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει"

ΥΓ δεν αμφιβάλλω για το πόσο καλό μπορεί να γίνεται μετά το brba ούτε και ότι κάποιου μπορώ να του φάνηκε ενδιαφέρουσα η 1η σεζόν. Άλλο είναι το point μου 

giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Για παράδειγμα το izombie.

Really dude? 😐 Κι εγώ βλέπω Big bang theory αλλά δεν πάω να το συγκρίνω με το Westworld ξέρω γω και να πω "τι βλέπετε αυτό δεν βγάζει νόημα, βάλτε να γελάσει το χειλάκι σας". Απλά θες μασημένη τροφή και κάτι που χωνεύεται εύκολα για να μη σε κουράζει πες το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε

Really dude? 😐 Κι εγώ βλέπω Big bang theory αλλά δεν πάω να το συγκρίνω με το Westworld ξέρω γω και να πω "τι βλέπετε αυτό δεν βγάζει νόημα, βάλτε να γελάσει το χειλάκι σας". Απλά θες μασημένη τροφή και κάτι που χωνεύεται εύκολα για να μη σε κουράζει πες το.

Δεν έχει νόημα Νομίζω. Είναι σαν τα τουρκικά. Αν έχει απήχηση μας αρέσει να το κραζουμε. Σαν τα anime Επίσης. Σαν την pop(ular) μουσική. Μην νομίζετε ότι αν βλέπετε κάτι με λιγότερη απήχηση είστε genius. 

ΥΓ γενικό σχόλιο δεν πάει προσωπικά στους προλαλήσαντες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fabricated είπε

Δεν έχει νόημα Νομίζω. Είναι σαν τα τουρκικά. Αν έχει απήχηση μας αρέσει να το κραζουμε. Σαν τα anime Επίσης. Σαν την pop(ular) μουσική. Μην νομίζετε ότι αν βλέπετε κάτι με λιγότερη απήχηση είστε genius. 

ΥΓ γενικό σχόλιο δεν πάει προσωπικά στους προλαλήσαντες 

Όχι δεν είναι κανείς genius. Άλλος θέλει να δει iZombie, άλλος κάτι καμένο, ο καθένας όπως τη βρίσκεις για να περάσει καλά. Η σύγκριση σου ήταν άτοπη όμως, καθώς συγκρίνεις 2 διαφορετικές σειρές για να δικαιολογήσεις μια άποψη πως το BB είναι χάλι μαύρο. Αν το είχες δει όλο θα καταλάβαινες ότι δεν μπορεί να αποδοθεί διαφορετικά, παρά μόνο έτσι, αλλά δεν θες να το καταλάβεις, παρόλα αυτά κατακρίνεις. Προφανώς το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου που το έχει πολύ ψηλά, γενικά δεν βλέπει σειρές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fabricated είπε

δεν αμφιβάλλω για το πόσο καλό μπορεί να γίνεται μετά το brba ούτε και ότι κάποιου μπορώ να του φάνηκε ενδιαφέρουσα η 1η σεζόν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...