Προς το περιεχόμενο

Ποιές σειρές έχετε παρατήσει;


Putman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fargo | S01

Homeland | S04

Orphan Black | S01

Lie to Me | S01

The Walking Dead | S05

Arrow | S02

American Horror Story | S03

Leftovers | S01

Gotham | S02

Person of Interest | S03

Bates Motel | S02

Blindspot | S01

How to get away with Murder | S02

Da Vinci's Demons | S01

Wayward Pines | S02

Hemlock Groove | S02

Better Call Saul | S02

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο το Arrow στην 3η σεζόν κατάφερε να νικήσει το OCD μου που με "υποχρεώνει" όταν ξεκινήσω μια σειρά να πρέπει να την τελειώσω. :P Βασικά δεν ξέρω καν γιατί την άρχισα, δεν είμαι των σούπερ ηρώων-φάση, ποιος ξέρει τι ψυχολογικά είχα εκείνη την εποχή. :lol:

Έχω αφήσει εδώ και καιρό Homeland (s06), House of Cards (s04), The Blacklist (s02), The Shield (s03), Person of Interest (s04), True Detective (s02), αλλά θα βρω το κουράγιο κάποια στιγμή (ελπίζω) να τα συνεχίσω, because... ocd.

Ώστε υπάρχουν άνθρωποι που έχουν παρατήσει το έπος το Breaking Bad ε; Ζουν ανάμεσα μας; :lol: Τους καταλαβαίνω πάντως κι εγώ με την 3η προσπάθεια το κατάφερα, το παρατούσα στην αρχή, αλλά αυτή τη στιγμή το θεωρώ ότι καλύτερο έχω δει ποτέ.

Όσοι διαβάζετε που το βαριέστε, κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και πιέστε τον να απορροφήσει την αρχή του, δεν θα το μετανιώσετε. Προσπαθείστε να βρείτε μια κατάλληλη στιγμή που χωρίς προκατάληψη θα μπορέσετε να του δώσετε ακόμη μία ευκαιρία.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Και το shield ρε φίλε που παρατησες,δεν είναι σειρά για να την παρατήσεις.Απορω πως το έκανες...

Δεν το παράτησα επειδή δεν μου άρεσε όμως, έχει διαφορά. Απλά περιορίστηκε ο ελεύθερος χρόνος μου και ανέβηκαν στη λίστα άλλες που τους δίνω προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Μόνο το Arrow στην 3η σεζόν κατάφερε να νικήσει το OCD μου που με "υποχρεώνει" όταν ξεκινήσω μια σειρά να πρέπει να την τελειώσω. :P Βασικά δεν ξέρω καν γιατί την άρχισα, δεν είμαι των σούπερ ηρώων-φάση, ποιος ξέρει τι ψυχολογικά είχα εκείνη την εποχή. :lol:

Έχω αφήσει εδώ και καιρό Homeland (s06), House of Cards (s04), The Blacklist (s02), The Shield (s03), Person of Interest (s04), True Detective (s02), αλλά θα βρω το κουράγιο κάποια στιγμή (ελπίζω) να τα συνεχίσω, because... ocd.

Ώστε υπάρχουν άνθρωποι που έχουν παρατήσει το έπος το Breaking Bad ε; Ζουν ανάμεσα μας; :lol: Τους καταλαβαίνω πάντως κι εγώ με την 3η προσπάθεια το κατάφερα, το παρατούσα στην αρχή, αλλά αυτή τη στιγμή το θεωρώ ότι καλύτερο έχω δει ποτέ.

Όσοι διαβάζετε που το βαριέστε, κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και πιέστε τον να απορροφήσει την αρχή του, δεν θα το μετανιώσετε. Προσπαθείστε να βρείτε μια κατάλληλη στιγμή που χωρίς προκατάληψη θα μπορέσετε να του δώσετε ακόμη μία ευκαιρία.

To True Detective να το συνεχισεις,μετα την δευτερη σεζον γινεται καλυτερο :P.Αφου ρε συ δεν βγηκε αλλη σεζον,η δευτερη ειναι η τελευταια.Τεσπα,πλακα κανω.Εμενα η πρωτη σεζον μου αρεσε παρα πολυ,η δευτερη αν και τον παω παρα πολυ σαν ηθοποιο τον Farrell,δεν με τρελανε αλλα οκ,καλη ηταν.Το Person of Interest,αν εξαιρεσεις τις hacker-αηδιες του στυλ ελατε δυο-τρεις ακομα να πληκτρολογισουμε απο το ιδιο πληκτρολογιο,ηταν καλη σειρα,τουλαχιστον οχι για παρατημα.Τεσπα εγω εχω παρατησει το Vampire Diaries(απορω για πιο λογο το ξεκινησα) στην 3η σεζον,το The 100 στην 4η σεζον(και αυτο μετανοιωσα που το ξεκινησα)το iZombie στην 2η σεζον,Το The Originals μαλλον στην 3η σεζον,Arrow το σταματησα καποια στιγμη περισυ,το Flash αν δεν το κοψουν φετος,του χρονου παει για φουντο απο μενα,το Supergirl απο το διαλειμμα που εκανε τα Χριστουγεννα εφυγε και αυτο(δεν το ξαναειδα και ουτε προκειται) και το Legends μαλλον αυτη ειναι και η τελευταια σεζον που βλεπω(το τι τραβαω καθε φορα μεχρι να τελειωσει το επεισοδιο δεν λεγεται,μια κοιμαμαι,μια παω τουαλετα).

Γενικα δεν παραταω σειρες,ακομα και το once upon a time συνεχιζω και βλεπω αλλα αυτα τα 4 (arrow,flash,legends,supergirl) εχουν αφησει μυθο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2018 στις 9:37 ΜΜ, LouCi4er είπε

To True Detective να το συνεχισεις,μετα την δευτερη σεζον γινεται καλυτερο :P.Αφου ρε συ δεν βγηκε αλλη σεζον,η δευτερη ειναι η τελευταια.

Ότι έχω δει μόνο την 1η εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στην παρενθεση εννοεις την σεζον που σταματησες(πριν δεις).Εγω νομιζα οτι στην παρενθεση ειναι μεχρι ποια σεζον εχεις δει.Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

Μεσα στην παρενθεση εννοεις την σεζον που σταματησες(πριν δεις).Εγω νομιζα οτι στην παρενθεση ειναι μεχρι ποια σεζον εχεις δει.Τεσπα.

Όχι εννοώ τη σεζόν που σταμάτησα (έχω δει μερικά επεισόδια πχ). Για το True Detective μιας και είναι μόνο 2 σεζόν θεώρησα ότι θα γινόταν κατανοητό τι εννοώ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stamatisj1 είπε

3%. Η πρώτη σεζον πάρα πολύ καλή η δεύτερη με ξενέρωσε απο το 1ο επεισόδιο (εκεί σταμάτησα...)

Ομοίως και εγώ, είδα την πρώτη σεζόν αλλά μόλις είδα το 1ο επεισόδιο της 2ης σεζόν την σταμάτησα.

Επίσης το blindspot από το 9ο επεισόδιο της 1ης σεζόν και το altered carbon που είδα μέχρι το 6ο επεισόδιο και τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Homeland. Το άφησα κάπου στην 3.

House of Cards. Το παράτησα στο τέλος της 3ης.

Altered Carbon, αν και στα χαρτιά φαινόταν εξαιρετικό, ήταν απογοήτευση

Westworld. Η καλύτερη σειρά, αν υποφέρεις από αϋπνίες.

Handmaid's Tale. Καθόλου κακή, αλλά προτιμώ να την δω σε άλλη φάση. Η θεματολογία της είναι βαριά.

Arrow. Άντεξα νομίζω 2 ή 3 επεισόδια

Walking Dead. Αρκετά.

Game of thrones. Δεν μπορώ να πω ότι την παράτησα, γιατί ουσιαστικά δεν την ξεκίνησα ποτέ. Είδα 2 επεισόδια και δεν μου έκανε κλικ. Επίσης δεν μου αρέσει το παστίτσιο. Κράζεις; Θαυμάζεις. :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...