Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ανέβαινε η κατανάλωση θα ανέβαινε κ η θερμοκρασία,δεν μιλάμε λοιπόν για κάτι υπολογίσιμο.

Αλλά όπως και να έχει, μακάρι το μονο μας προβλημα να "παραμείνει" αυτό σε ένα λειτουργικό ημερών

και με τις δυνατότητες του Hardware που έχουν τα μηχανήματα μας.

Υπομονή για τους καινούριους drvrs από την nVidia λοιπόν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο θέμα είχα και γω με την 760 και 10.9.2 , στο 10.9.3 και η apple και οι Web drivers της nvidia διόρθωσαν το πρόβλημα . 

 

Για Yosemite θα περιμένω μέχρι να λυθούν όλα τα θέματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θέμα είχα και γω με την 760 και 10.9.2 , στο 10.9.3 και η apple και οι Web drivers της nvidia διόρθωσαν το πρόβλημα . 

 

Για Yosemite θα περιμένω μέχρι να λυθούν όλα τα θέματα .

Κανένα 6μηνο δηλαδή .. :P :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα οκ με τον Clover (Αν και ο Chameleon δεν μου έκανε κανένα θέμα), όμως δεν μου παίζει ο ήχος σωστά (Βλέπει μόνο Front Audio), και επίσης στην οθόνη επιλογής δεν έπαιζε σωστά η ανάλυση.

 

Βέβαια με ρύθμιση στο config δούλεψε βάζοντάς του 1600x1200, αλλά στην logon screen η ανάλυση παραμένει πολύ χαμηλή.

Ξέρει κανείς πως φτιάχνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Legacy.

Mavericks, εγκατάσταση του app σε φλασάκι με Unibeast, boot, έβαλα τα id στα kexts, εγκατάσταση του Clover και ρύθμιση του config για το resolution.

Η κάρτα μου είναι η Radeon HD 4650 με id 0x1002 0x9498.

 

Λές να μου έφαγε το σκάλωμα εξαιτίας του Unibeast που τρέχει με Chameleon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί τώρα μαθαίνω και εγώ Clover σε βάθος,

αυτό στο κάνει γιατί δεν είναι "συμβατός" o clover με το vBios της κάρτας γραφικών σου..

Αν δεις στο configuration έχει επιλογές να δηλώσεις την κάρτα σου και να προφορτώσει το vBios της.

Πάλεψε το προς αυτή την κατεύθυνση η ψαξτο περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια γιατί πάω να σκάσω εδώ και δυο μέρες παλεύω να περάσω στο σκληρό δίσκο για bootloader τον clover  και δε μπορώ  με τίποτα τις περισσότερες φορές καταλήγω σε αυτό το σφάλμα boot1: error και ο μόνος τρόπος για να ξανά μπω στο Yosemite είναι μέσω του USB που όλος παραδόξως εκει δουλεύει ο clover. Έχω ακολουθήσει διάφορους οδηγούς από το ίντερνετ και με εγκατάσταση Legacy, UEFI εχω δοκιμάσει επίσης $ να περασω τον Chameleon ο οποίος δούλευε και μετα τον clover αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα  αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τικαρεις μόνο το Instali clover in the esp και το Instal boot0ss in the mbr.

Στο βιος άφησε και τις δυο επιλογές αν έχεις uefi + legacy και δώσε προτεραιότητα στο legacy και στον δίσκο που έχεις τον bootloader.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τόσο καιρό περίμενες να δουλέψουν οι Maxwell και η 750Τι και τώρα ρωτάς πάλι για Kepler ? :P

Ναι έτσι λένε όλοι ότι δουλεύει.

Επίσης Χρόνια πολλά και στην Πρωτεύουσα σας..  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...