Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδιαμφισβήτητα τρέχει το μηχάνημα σου κ  EL_Capitan,το θέμα είναι ότι πρέπει συγχρόνως να μάθεις μια πολύ πιο δύσκολη εγκατάσταση για να μην βασανιστείς λοιπόν,και αφου ολο αυτο γίνεται μόνο για δοκιμή,και μην έχοντας να κερδίσεις κ κατι ουσιαστικό απο την τελευταία έκδοση,η πρόταση μου παραμένει να δοκιμάσεις αρχικά με Yosi.. άρα googlαρεις την μητρική σου να βρεις κάποιον οδηγό και δοκιμάζεις. Τα υπόλοιπα ναι σωστά τα κατάλαβες.

Αυτό είναι κάτι βάσικο που μου αναφέρεις όποτε θα προχωρήσω για Yosemite, θα το googlaro σαφώς αν και πάνω κάτω έχω βρεί και έχω καταλάβει την διαδικάσια αλλά μια επανάληψη όλα από την αρχή χρειάζεται..Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και το ξεκαθάρισμα των αποριών μου φίλε μου να είσαι καλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

iS out and On

 

post-227308-0-90308000-1453232989_thumb.jpg

 

Μικρο update δύσκολα θα παει κάτι στραβά,εγώ εχω τα patch στον clover άρα δεν εχω να κανω τίποτα μετα,εκτός απο update στους nVidia .. αυτοί που δουλεύουν για την ώρα μεχρι να βγουν οι επίσημοι είναι οι 346.03.05b02

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iS out and On

 

attachicon.gifabout.jpg

 

Μικρο update δύσκολα θα παει κάτι στραβά,εγώ εχω τα patch στον clover άρα δεν εχω να κανω τίποτα μετα,εκτός απο update στους nVidia .. αυτοί που δουλεύουν για την ώρα μεχρι να βγουν οι επίσημοι είναι οι 346.03.05b02

 

 

 

Τουμπανακι το χεις κανει...χεχεχε!!!Να σου πω πιο πολυ φοβαμαι για τους drivers της r7 και ενα usb wireless που εχω αλλα 8α το ρισκαρω...ελπιζω να μην την πατησω!!!

 

http://postimg.org/image/s6ky9y5p5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολύ καλά νέα είναι ότι με αυτό το Update (και είναι δική μας ανακάλυψη) υποστηρίζεται native το 2011-3 socket και οι επεξεργαστές του,(με μια επιφύλαξη για τον 5960X)..

Με δεδομένο το κλείσιμο της ψαλίδας όσο αφορά το κόστος με το 1151 socket και οτι ακόμα δεν υποστηρίζεται επαρκώς είναι μια πολύ εξέλιξη και δυνατότητα για κάποιον που θέλει ένα Workstation.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο δουλειάς εχθές πρόλαβα και ετοίμασα vmware με yosemite 10.10 και σήμερα θα κάνω το bootable usb μαζί με Unibeast για να προχωρήσω σε clean install στον ssd, το αρχείο που θα κάνω το bootable είναι dmg έτσι πρέπει?με το apple id μπορώ να προχωρήσω κανονικά και να κάνω account με τα πραγματικά στοιχεία μου η θα έχω κανά θέμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο δουλειάς εχθές πρόλαβα και ετοίμασα vmware με yosemite 10.10 και σήμερα θα κάνω το bootable usb μαζί με Unibeast για να προχωρήσω σε clean install στον ssd, το αρχείο που θα κάνω το bootable είναι dmg έτσι πρέπει?με το apple id μπορώ να προχωρήσω κανονικά και να κάνω account με τα πραγματικά στοιχεία μου η θα έχω κανά θέμα??

 

 

Κατέβασε το os x από το appstore με το id σου!!Λειτουργεί κανονικότητα με ένα υπάρχον id αλλιώς μπορείς να κάνεις ένα καινούργιο αν θέλεις!!!Έπειτα κανε την διαδικασία με unibeast 6.1.1 και θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτος και αν έψαχνα λάθος στο app store δεν βρήκα Yosemite για να κατεβάσω, έχει μόνο el capitan και ο mm μου είπε να μην μπλέξω με el capitan σαν ''νέος'' στον κόσμο του hackintosh για να μην έχω διάφορα προβλήματα κατά την εγκατάσταση..Όποτε βρήκα μετά από αρκετό ψάξιμο να κατεβάσω Yosemite που μου φάνηκε αξιόπιστο από 1 site και το κατέβασα και είναι .dmg αρχείο.Όσο αφορά το apple id προχωράω κανονικά με επίσημα στοιχεία δεν υπάρχει θέμα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω κανονικα το update χωρις κανενα προβλημα.Το μονο που με απασχολει ειναι οτι οι μνημες μου παιζουν στα 1600 και αυτο γραφει 1333.

post-144071-0-12488100-1453296295_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα και εγω κανονικα το update χωρις κανενα προβλημα.Το μονο που με απασχολει ειναι οτι οι μνημες μου παιζουν στα 1600 και αυτο γραφει 1333.

Στον Clover Configurator SMBIOS και βαζεις τικ στο trust 

ετσι εφτιαξε στο δικο μου που ειναι 1066 και τις εδιχνε 800

 

edit

Όλα καλά με την 10.11.3

Επεξ/σία από vpatac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολύ καλά νέα είναι ότι με αυτό το Update (και είναι δική μας ανακάλυψη) υποστηρίζεται native το 2011-3 socket και οι επεξεργαστές του,(με μια επιφύλαξη για τον 5960X)..

Με δεδομένο το κλείσιμο της ψαλίδας όσο αφορά το κόστος με το 1151 socket και οτι ακόμα δεν υποστηρίζεται επαρκώς είναι μια πολύ εξέλιξη και δυνατότητα για κάποιον που θέλει ένα Workstation.

μηπως εχουν πει τιποτα για υποστιρηξη σε skylake?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εκανα και εγω κανονικα το update χωρις κανενα προβλημα.Το μονο που με απασχολει ειναι οτι οι μνημες μου παιζουν στα 1600 και αυτο γραφει 1333.

Στον clover configurator..βάλε xmp profile 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγκατασταση snow leopard και δεν μου αναγνωριζει το πληκτρολογιο το οποιο ειναι serial οχι usb τι μπορω να κανω.??? να σημειωσω οτι οταν παταω το num lock το λεντακι στο πληκτρολογιο αναβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...