Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χιούμορ είναι,αλλά με νόημα.. :)

Αν θέλεις φορητό που να δουλεύει αξιόπιστα επαγγελματικά θα τα σκάσεις.(και αν τα έχεις φυσικά)

Αν αλλάξεις γνώμη και σου κάνει και σταθερός έλα να το συζητήσουμε.

Εκτός αν είσαι ο ίδιος Hackint0chi* με εμπειρία άνω των 3-5 ετών και αστεράκια στον ώμο. ;)

Αν σου έγραφα εγώ κάτι άλλο θα σε κορόιδευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Φτιάχνω μια σύνθεση για hackintosh και απ'οτι βλέπω στο tonymac έχει ως προτεινόμενες Ram μόνο crucial, αν εγώ βάλω kingston θα υπάρχει κάποιο θέμα συμβατότητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Φτιάχνω μια σύνθεση για hackintosh και απ'οτι βλέπω στο tonymac έχει ως προτεινόμενες Ram μόνο crucial, αν εγώ βάλω kingston θα υπάρχει κάποιο θέμα συμβατότητας?

Aπαξ και την αναγνωρίζει η μητρική κανένα λειτουργικό στον κόσμο, δεν θα ασχοληθεί με την μαρκα ,volt κτλ.

Tα mac μηχανήματα έχουν θεμα συμβατοτητας ,δηλαδή το hardware. Eσύ δεν έχεις Mac(Apple) μηχανημα οπότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαξ και την αναγνωρίζει η μητρική κανένα λειτουργικό στον κόσμο, δεν θα ασχοληθεί με την μαρκα ,volt κτλ.

Tα mac μηχανήματα έχουν θεμα συμβατοτητας ,δηλαδή το hardware. Eσύ δεν έχεις Mac(Apple) μηχανημα οπότε....

Ρώτησα από την άποψη ότι όπως προτείνονται(κυρίως)οι intel cpu και mb μητρικές όταν θες να στήσεις hackintosh είπα μήπως παίζει κάποιο ρόλο και η ram να είναι συγκεκριμένη.Οπότε ο tonymac προτείνει μόνο τις crucial για θέμα μαρκετινγκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα από την άποψη ότι όπως προτείνονται(κυρίως)οι intel cpu και mb μητρικές όταν θες να στήσεις hackintosh είπα μήπως παίζει κάποιο ρόλο και η ram να είναι συγκεκριμένη.Οπότε ο tonymac προτείνει μόνο τις crucial για θέμα μαρκετινγκ?

Δεν είναι κακές και οι crucial,ναι ο Tony έχει τις... αδυναμίες του.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα από την άποψη ότι όπως προτείνονται(κυρίως)οι intel cpu και mb μητρικές όταν θες να στήσεις hackintosh είπα μήπως παίζει κάποιο ρόλο και η ram να είναι συγκεκριμένη.Οπότε ο tonymac προτείνει μόνο τις crucial για θέμα μαρκετινγκ?

Όχι απλά όσοι έχουν Mac και δεν θέλουν να αγοράσουν ram από την apple (λόγο τιμής) αγοράζουν της crucial που πουλάει ram πιστοποιημένες για Mac.

 

Και εγώ crucial έχω γιατί ήταν οι καλύτερες στα 1600Mhz με CL8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά όσοι έχουν Mac και δεν θέλουν να αγοράσουν ram από την apple (λόγο τιμής) αγοράζουν της crucial που πουλάει ram πιστοποιημένες για Mac.

 

Και εγώ crucial έχω γιατί ήταν οι καλύτερες στα 1600Mhz με CL8

Οπότε με λίγα λόγια εγώ με τις Kingston δεν θα έχω κανένα θέμα συμβατότητας με τα λειτουργικά της apple για να μου στήσουν hackintosh αφου δεν παίζουν ρόλο οι μάρκες?

Οκ thanks όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε με λίγα λόγια εγώ με τις Kingston δεν θα έχω κανένα θέμα συμβατότητας με τα λειτουργικά της apple για να μου στήσουν hackintosh αφου δεν παίζουν ρόλο οι μάρκες?

Οκ thanks όλους.

Όχι δεν παίζουν ρόλο, οπότε προχώρα άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...