Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά έπεσε στα χεριά μου αυτό το netbook έχω τα win7 και σκέφτομαι να βάλω καμιά εκδοσή mac

θα δω καμιά βελτίωση η να μη το παλέψω

 

 

Ακομα και να καταφερεις να κανεις εγκατασταση σε intel atom,1gb ram ειναι λιγο!!!Δοκιμασε snow leopard iatkos s3 v2..πριν λιγες μερες τα περασα για πλακα σε εναν pentium 4 και τα πηγαινε πολυ καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα και να καταφερεις να κανεις εγκατασταση σε intel atom,1gb ram ειναι λιγο!!!Δοκιμασε snow leopard iatkos s3 v2..πριν λιγες μερες τα περασα για πλακα σε εναν pentium 4 και τα πηγαινε πολυ καλα!!!

η διαδικασία γίνετε με rufus η ακολουθώ άλλη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαδικασία γίνετε με rufus η ακολουθώ άλλη διαδικασία

 

 

Κανονικα χρειαζεσαι mac για να κανεις bootable usb η καποιο hackintosh.Ομως μπορεις να το κανεις και απο virtual maschine!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να στήσω ένα hackintosh για χρήση γραφείου. Διαβάζοντας τριγύρω βλέπω ότι προτείνεται κυρίως i3 και i5 επεξεργαστές,h97 και z97 μητρική καθώς και κάποιες κάρτες γραφικών.

Θα ήθελά τη βοήθειά σας όσον αφορά το hardware του μηχανήματος καθώς το κόστος είναι αρκετά υψηλό για να στηθεί ένα τέτοιο μηχανάκι και να μη προτιμήσει κάποιος κανονικό Apple υπολογιστή με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο hardware το οποίο να λειτουργεί σωστά και να μην είναι τόσο υψηλό το κόστος κτήσης του;

Η μόνες "απαιτήσεις" που έχω είναι οι εξής: μητρική mini ITX και να έχω δυνατότητα για σύνδεση 2 οθονών και να λειτουργεί σωστά.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές του post μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτά διάβαζα κι εγώ αυτές τις ημέρες.

Απλά ρωτούσα μήπως υπάρχει και κάτι φθηνότερο απο πλευράς hardware.

Και πάλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις απλά αυτές είναι οι δοκιμασμένες. Κατ' εμέ δώσε κάτι παραπάνω τουλάχιστον σε μητρική και πάρε μια από αυτές που ενδείκνυται από το σάιτ γιατί μετά θα παιδευτείς τσάμπα.

Διαφορετικά κοίτα σε μεταχειρισμένη μητρική + cpu περασμένης γενιάς για πιο φθηνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Σε λίγο καιρό θα υποδεχτώ το καινούργιο μου σύστημα:http://postimg.org/image/5ccfdhbl5/ SSD:http://postimg.org/image/5077zvv7x/ HDD:500GB από παλιό σύστημα.Μπορεί να τρέξει hackintosh;Αν ναί μπορείτε να μου δώσετε links από χρήσιμα κείμενα και βίντεο;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μου έπεσε στα χέρια ένας ssd και σκέφτομαι να περάσω mac os x el capitan το σύστημα είναι 4790k

με Asus maximus hero vii, αυτό που θέλω να μάθω είναι τι μπορείς να κάνεις με ένα πραγματικό mac το οποίο δεν μπορείς να κάνεις στο ίδιο αλλά σε hackintosh (όσον αφορά updates,upgrades, mac id κτλ) συγχωρέστε με αν η απορία μου είναι βλακώδης αλλά δεν έχω ασχοληθεί πότε με το θέμα και ούτε είχα πότε στην κατοχή μου κάποιον Mac..Επίσης να αναφέρω ότι θα το κάνω απλά για να μου φύγει ο νταλγκάς και όχι γιατί το χρειάζομαι έτσι απλά για να δω πως είναι και αυτό το περιβάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν περιορισμοί ανάμεσα σε ένα real mac κ σε ένα hackint0sh μηχάνημα,αρκεί να ξέρεις πως να πάρεις το καθετί.

Εσένα για δοκιμή και με δεδομένο το hardware που έχεις θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις - ξεκινήσεις με   Yosemite που έχεις κ περισσότερες επιλογές στον bootloader και γενικά τα πράγματα είναι πιο απλά,ώστε να μην "χαθείς". .


Ξέρει κανείς αν υπάρχουν drivers για xonar d1 σε 10.8.5 ;

Δεν υπάρχουν,δοκίμασε κανένα Voodoo μήπως σου "κάτσει"..


Γειά σας.Σε λίγο καιρό θα υποδεχτώ το καινούργιο μου σύστημα:http://postimg.org/image/5ccfdhbl5/ SSD:http://postimg.org/image/5077zvv7x/ HDD:500GB από παλιό σύστημα.Μπορεί να τρέξει hackintosh;Αν ναί μπορείτε να μου δώσετε links από χρήσιμα κείμενα και βίντεο;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Με αρκετή δυσκολία στην σημερινή συγκυρία,και μόνο EL_Capitan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε με λίγα λόγια μου λες ότι δεν κολλάμε πουθενά όσον αφορά Updates-προγράμματα κτλ αρκεί να έχεις και μια δεδομένη γνώση του τι κάνεις και που θα βρείς αυτό που θες να κάνεις , τωρά για τον λόγο που προτείνεις Yosemite έναντι του El capitan πως το εννοείς το πιο απλά τα πράγματα? στην εγκατάσταση του ίδιου του λέιτουργικού και των drivers, στην συμβατότητα ? Γιατί σκεφτόμουν (μπορεί λάθος μου) ότι με το hardware που έχω "wtf "είμαι για την νεότερη έκδοση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαμφισβήτητα τρέχει το μηχάνημα σου κ  EL_Capitan,το θέμα είναι ότι πρέπει συγχρόνως να μάθεις μια πολύ πιο δύσκολη εγκατάσταση για να μην βασανιστείς λοιπόν,και αφου ολο αυτο γίνεται μόνο για δοκιμή,και μην έχοντας να κερδίσεις κ κατι ουσιαστικό απο την τελευταία έκδοση,η πρόταση μου παραμένει να δοκιμάσεις αρχικά με Yosi.. άρα googlαρεις την μητρική σου να βρεις κάποιον οδηγό και δοκιμάζεις. Τα υπόλοιπα ναι σωστά τα κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...