Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι. Οταν θελετε να κανετε διαφορες δοκιμες τις κανετε στο main συστημα σας και αν παει κατι στραβα κανετε recovery  ή εχετε στησει σε αλλο δισκο mac os ή σε καποιο vm ?

Έχω έναν αρχαίο δίσκο και εκεί πειραματίζομαι.

Λόγο αρκετών χρόνων εμπειρίας σε Linux  δεν ανησυχώ μην κάνω κάποια βλακεία B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτησω κατι. Οταν θελετε να κανετε διαφορες δοκιμες τις κανετε στο main συστημα σας και αν παει κατι στραβα κανετε recovery  ή εχετε στησει σε αλλο δισκο mac os ή σε καποιο vm ?

 

 

 

Προσωπικα οταν θελω να κανω δοκιμες τις κανω σε virtual maschine αν και θεωρω οτι καλυτερα να δοκιμαζεις σε real osx system!!!Παντως πλην ελαχιστων εξαιρεσεων οτι εχω κανει σε virtual δουλευει και σε real!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι. Οταν θελετε να κανετε διαφορες δοκιμες τις κανετε στο main συστημα σας και αν παει κατι στραβα κανετε recovery  ή εχετε στησει σε αλλο δισκο mac os ή σε καποιο vm ?

Αν μιλάς για hackint0sh τότε θα μιλάς και για δοκιμές εγκατάστασης,μιας και στις εφαρμογές δεν χρειάζεται καμιά δοκιμή αφού δεν υπάρχουν ασυμβατότητες.. άρα αυτές τις δοκιμές τις κάνει κανείς σε έναν δεύτερο clon- αρισμενο δίσκο,η στον βασικό,αν ξέρει πως να επιστέψει εκεί που ήταν με παρεμβάσεις μέσω Terminal η μέσω δεύτερου μηχανήματος,αν κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να διαθετω υπολογιστη mac γι ανα φτιαξω το usb γινεται η διαδικασια?επισης ειναι καλο να απενεργοποιησω το secure boot πριν κανω την εγκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους εχω αυτα τα δυο laptop σε ποιο απο τα δυο μπορω να δοκιμασω τα mac osx

http://www.skroutz.gr/s/6670701/HP-14-r208nv-N2840-2GB-500GB-W8.html

http://www.skroutz.gr/s/5933565/Lenovo-G50-45-E1-6010-2GB-320GB-W8.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους εχω αυτα τα δυο laptop σε ποιο απο τα δυο μπορω να δοκιμασω τα mac osx

http://www.skroutz.gr/s/6670701/HP-14-r208nv-N2840-2GB-500GB-W8.html

http://www.skroutz.gr/s/5933565/Lenovo-G50-45-E1-6010-2GB-320GB-W8.html

νομιζω στο hp θα ναι πιο ευκολα λογω intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα λοιπόν επιστρέφω μάλλον με καλά νέα και με success όπως guessare ο movie βέβαια δεν ξέρω πως να δοκιμάσω το εργαλείο αν δουλεύουν όλα κομπλέ από ήχο είμαστε ωραίοι, από gpu κομπλέ γιατί την αναγνωρίζει βλέπω το σύστημα κανονικά like 780ti 3000+mb, όποτε 2 ερωτήσεις τι κάνω για να δω ότι όλα δουλεύουν κομπλέ και πως θα γίνει να κάνω το πληκτρολόγιο την αλλαγή γλώσσας με alt+shift OMG !! αα επίσης είμαι σε φάση που μόλις τελείωσα και σκέφτομαι πως να συνδέσω τους άλλους δίσκους ώστε να δει και τα άλλα λειτουργικά λέτε να πάθει κανά κοκομπλόκο ???

 

Edit:Μπήκαν όλοι οι δίσκοι σε λειτουργία όλα καλά με το 3ple boot μόνο που εμφανίζονται μια ντουζίνα επιλογές υπάρχει διαδικασία "απεμπλοκής" πολλών από αυτών??

Επεξ/σία από merchant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 1ο μου bench με το Hackint0sh, προσωπική εμπείρια πολύ εύκολη εγκατάσταση χωρίς το παραμικρό σκάλωμα η λάθος αρκεί να ακολουθήσεις κατά γράμμα τον όποιο οδηγό, συγκεκριμένα δεν νομίζω να έκανα παραπάνω από 1 ώρα, βέβαια το ζόρι μου είναι τώρα γιατί έχω άγνοια από το θέμα Mac...όποτε για τα πάντα googlaro συνέχεια!! 

post-231785-0-63029500-1455442614_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 1ο μου bench με το Hackint0sh, προσωπική εμπείρια πολύ εύκολη εγκατάσταση χωρίς το παραμικρό σκάλωμα η λάθος αρκεί να ακολουθήσεις κατά γράμμα τον όποιο οδηγό, συγκεκριμένα δεν νομίζω να έκανα παραπάνω από 1 ώρα, βέβαια το ζόρι μου είναι τώρα γιατί έχω άγνοια από το θέμα Mac...όποτε για τα πάντα googlaro συνέχεια!!

 

 

Ωραίος αυτό με το πληκτρολόγιο που ρώτησες πιο πανω είναι εύκολο από τις ρυθμίσεις του μπορείς να το κάνεις να αλλάζει τις γλώσσες με windows key + space bar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 1ο μου bench με το Hackint0sh, προσωπική εμπείρια πολύ εύκολη εγκατάσταση χωρίς το παραμικρό σκάλωμα η λάθος αρκεί να ακολουθήσεις κατά γράμμα τον όποιο οδηγό, συγκεκριμένα δεν νομίζω να έκανα παραπάνω από 1 ώρα, βέβαια το ζόρι μου είναι τώρα γιατί έχω άγνοια από το θέμα Mac...όποτε για τα πάντα googlaro συνέχεια!! 

 

 

 

Απο περιεργεια...τι cpu φοραει..εισαι με oc??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες εχω μια ερωτηση...το turbo boost των ι5-ι7 σε hackintosh δουλευει κατευθειαν μετα την εγκατασταση η θελει patch το dsdt για να ενεργοποιηθει!!!Το λεω γιατι στον δικο μ i5 δεν το εχω δει ποτε να παει πανω απο τις custom στροφες του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λένε ότι δουλεύει αρκεί να κάνεις generate p and c states από τον μπουτλόουντερ. Προσωπικά δε μου εχει δουλέψει οπότε απλά έβαλα ssdt για τον επεξεγαστή μου και δουλεύει κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...