Προς το περιεχόμενο

Πώς Epic και Fortnite έβαλαν τα γυαλιά στη βιομηχανία και τα loot boxes –της;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το fornite ειναι για φτωχα ,απλυτα και ανηλικα παιδια που δεν εχουν γουστο οποτε δεν πρεπει να το παιξω για να διατηρησω το κυρος μου σαν γνησιως gamer

 

Παρακαλω πολυ τι παιχνιδια πρεπει να παιζω για να μετραω σαν ενας σοβαρος gamer που εχει καλο γουστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Lol

52 λεπτά πριν, gg i carry είπε

Το fornite ειναι για φτωχα ,απλυτα και ανηλικα παιδια που δεν εχουν γουστο οποτε δεν πρεπει να το παιξω για να διατηρησω το κυρος μου σαν γνησιως gamer

 

Παρακαλω πολυ τι παιχνιδια πρεπει να παιζω για να μετραω σαν ενας σοβαρος gamer που εχει καλο γουστο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gg i carry είπε

Το fornite ειναι για φτωχα ,απλυτα και ανηλικα παιδια που δεν εχουν γουστο οποτε δεν πρεπει να το παιξω για να διατηρησω το κυρος μου σαν γνησιως gamer

Παρακαλω πολυ τι παιχνιδια πρεπει να παιζω για να μετραω σαν ενας σοβαρος gamer που εχει καλο γουστο?

Fortnite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου το ζήτησε ο γίος μου.

Το εγκατέστησα. Επαίξα κάμποση ώρα.

Τελικά αποφάσισα ότι δεν μου αρέσουν τα παιχνίδια με αρματομένα καγκουρό - bob μαστόρες (άσε που το 12χρονό κινεζάκι που τρώει 10 ώρες την ημέρα παίζοντας δεν το ανταγωνίζομαι με την καμία ο γερος - πρέπει να βλέπει το μάτι του παραπάνω frames απο εμένα, έχει και καλύτερο ping οπότε αντίο).

Επιστροφή στο Unreal Tournament (και εκεί χοροπηδάνε αρκέτα αλλά όχι αυτό το πράγμα με το fortnite λες και έχουν ελατήριο στο κόλο).

Ευτυχώς ούτε ο μικρός ασχολήθηκε. Απεγκατάσταση Ουστττττττττττττ.....

Επεξ/σία από panospeter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, panospeter είπε

Μου το ζήτησε ο γίος μου.

Το εγκατέστησα. Επαίξα κάμποση ώρα.

Τελικά αποφάσισα ότι δεν μου αρέσουν τα παιχνίδια με αρματομένα καγκουρό - bob μαστόρες (άσε που το 12χρονό κινεζάκι που τρώει 10 ώρες την ημέρα παίζοντας δεν το ανταγωνίζομαι με την καμία ο γερος - πρέπει να βλέπει το μάτι του παραπάνω frames απο εμένα, έχει και καλύτερο ping οπότε αντίο).

Επιστροφή στο Unreal Tournament (και εκεί χοροπηδάνε αρκέτα αλλά όχι αυτό το πράγμα με το fortnite λες και έχουν ελατήριο στο κόλο).

Ευτυχώς ούτε ο μικρός ασχολήθηκε. Απεγκατάσταση Ουστττττττττττττ.....

Εχεις δικιο τι πραγματα ειναι αυτα?

Να χρειαζεται skill και να υπαρχει τεραστιο outplay potential σε ενα game?

Παμε να παιξουμε Pubg να κρυφτουμε πισω απο κανα δεντρο να φαμε κανεναν 

Γιατι τωρα με την ηλικια πεφτουν και τα reflexes δεν ειναι αυτα τα games πλεον για εμας 

 

1 ώρα πριν, Superuser είπε

Fortnite

ωραια φωτο profile +1

 

Επεξ/σία από gg i carry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2018 στις 2:38 ΠΜ, pirmen56 είπε

Η παλιά γενιά, αυτή που ξεκίνησε από τη δεκαετία του 90, δεν μπορεί να αποδεχτεί σαν game κάτι στο οποίο κερδίζεις επειδή πληρώνεις. Ούτε κάτι στο οποίο θεωρείται κομμάτι του παιχνιδιού να ψάχνεις για αντικείμενα ή να κάνεις διάφορες αγγαρείες για απόκτηση νέων όπλων/ικανοτήτων. Ούτε κάτι στο οποίο έγινες καλός από τo πρώτo δεκάλεπτο επειδή μοιάζει κατά 99% με όλα τα προηγούμενα που έχεις παίξει.

Κρίμα, όχι για τη βιομηχανία των games, αλλά για τα γούστα των σημερινών gamers.

Μόνο στην πρώτη σειρά έχεις δικιο.
Και βασικα,ακόμα και σήμερα υπάρχουν πολλοι που λένε πως δεν θελουν να στηρίζουν παιχνίδια pay2win.
To να ψαχνεις νεα αντικείμενα,όπλα και ικανότητες ειναι λιγο-πολυ every rpg game ever,οπότε εισαι ψιλοάκυρος.

Η μόνη ουσιαστική διαφορά των "παλιών" και των "καινούριων",είναι οτι παλιότερα οι εταιρίες επένδυαν περισσότερο σε story(παιχνιδάρες με ερευνα και σενάριο τυπου gabriel knight 3 δε θα δουμε ξανα δυστυχώς),ενώ πλέον με τη προσβασιμότητα στο ιντερνετ,το βάρος πεφτει στο competitive και ποιος την έχει μεγαλύτερη(την κατάταξη σε καποιο ladder).
To oποίο επίσης δε με χαλάει εμένα προσωπικά,γιατι άλλη η χάρη του να νικάς μια μηχανη,και άλλη η ικανοποίηση του να νικάς ανθρωπο.
Aυτά απο καποιον που έσκασε το 40αρι στην square enix για να παιξει ξανα το αργο και glitchy remake του Som απο νοσταλγια,για να καταλάβεις που βρισκόμαστε ηλικιακά.

Επεξ/σία από suffocater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα ποιο πολύ μου την δινει οταν με σαπίζουν 6χρονα ....... εκει δινω ρέστα , αλλα οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω ..10 ωρες online ειναι , πως να μην με κομματιάσουν [εγω 47] αλλα μεταξυ μας 

Επεξ/σία από maroulisk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην το Fortnite κοβεται απο το ειδος των γραφικων που εχει για εμενα αυτο το στυλ bugs bunny "παιδικα" γραφικα δεν μου αρεσουν και δεν μπορω να τα πω καν καλα  + οτι το χτισιμο και τα αλματα το κανουν ακομα πιο "ψεύτικο", γ αυτο προτιμω και PUBG που ειναι πιο ρεαλιστικα... το καλο βεβαια ειναι οτι ειναι Free 2 play . απο εκει και περα ειναι γουστα και λεφτα που θελει να διαθεση ο καθενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείο να θεωρούμε σοβαρό παιχνίδι αυτή την αηδία.

Απλά είναι τσάμπα, εύκολο να το ακολουθήσει και η γιαγιά μου, και ως εκ τούτου εθιστικό.

Εκεί στηρίζεται, άλλωστε, και κάθε παιχνίδι που γνωρίζει ότι αποβλακωνόμαστε σε γρήγορους ρυθμούς.

Κάποτε ψάχναμε το πρωτότυπο παιχνίδι που θα ξεχωρίσει, τώρα αποβλακωνόμαστε στα Pokemon Go και στα Fortnite.

Όποια κατηγορία παιχνιδιού και να πιάσεις, υπάρχουν δεκάδες παιχνίδια καλύτερα από αυτές τις «δωρεάν» αηδίες που απλά σε κοιμίζουν.

 

ΥΓ. Το θλιβερό είναι ότι η επιτυχία αυτών των αηδιών, κάνει και τις άλλες εταιρείες να σκέφτονται το πώς θα αντιγράψουν αυτό το μοντέλο, αντί να σκεφτούν πώς θα φτιάξουν καλά και πρωτότυπα παιχνίδια. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που έχει πέσει το gaming ρε γαμώτο. Που είναι οι παιχνιδάρες που στάζαμε μέχρι να κυκλοφορήσουν και λιώναμε με τις ώρες. Δεν θα ξεχάσω που έβλεπα στο PC Master τα Previews που έγραφαν και πότε θα κυκλοφορήσει το game και το σημείωνα στο τετράδιο του σχολίου για να μην το ξεχάσω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 χρονων παλιογερος και γω καθομαι το μεσημερι μετα την δουλεια και παιζω δυο ματσακια fornite η pugb απλα για να χαλαρωσω,καθε παιχνιδι εχει την ωρα του,το βραδυ δεν θα λιωσω σε αυτα αντι να παιξω evil within 2.Η μαγικη λεξη δεν ειναι το δωρεαν αλλα το καμοια προοδο,ολοι ειναι ισοι οταν ξεκιναει ο καθε αγωνας και δεν σε νοιαζει και αμα χασεις και στο πρωτο λεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κούραση η κλαψα για αυτά τα δυο παιχνίδια σε κάθε είδηση που βγαίνει για αυτά. Εντάξει το καταλάβαμε εσείς που δεν σας αρέσει είστε οι αληθινοί gamer και εμείς που παίρναμε την ώρα μας δεν είμαστε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...