Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Dr_73 είπε

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .

Συγνώμη για τις διαστάσεις του τίτλου αλλά ... εντυπωσιάστηκα !!!!

Σήμερα το πρωί ... πίνοντας τον πρωινό φραπέ ... χάζευα στο ίντερνετ και σκεφτόμουν τι φακό να πάω δεύτερο , για τη νέα μου μηχανή.

Θεωρούσα καλή αγορά έναν 35άρη prime. Η παλιά έκδοση d διάβασα, δεν υστερεί από τη νέα και είναι πολύ οικονομικότερη.

Κοιτάω το site του e-infin και δεν είναι διαθέσιμος.

Στέλνω λοιπόν ένα ... email (Κυριακή) και τους ρωτάω αν πρόκειται μελλοντικά να τον έχουν !!!!

Σε λίγες ώρες έρχεται απάντηση ....

 
We can confirm the lens is now available again from our site:
 
 
 
 
 

Πολυ ακριβος ομως.

Και δεν εχει και καμια τεραστια διαφορα με τον 50ρη που εχεις.

κατσε κανα χρονο ετσι οπως εισαι και βλεπεις μετα τι θα παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Πολυ ακριβος ομως.

Και δεν εχει και καμια τεραστια διαφορα με τον 50ρη που εχεις.

κατσε κανα χρονο ετσι οπως εισαι και βλεπεις μετα τι θα παρεις

Σε σχέση με ελλάδα η τιμή είναι καλή , εδώ έχει 110 ευρώ παραπάνω. Και σε σχέση με το σύγχρονο af-s 35mm f/1.8 οι διαφορές είναι ασήμαντες.

Ενώ οι παλιοί 28,24 και 20 mm f/2.8 (εστιακές αποστάσεις με μεγάλη διαφορά από τον 50ρη μου) χάνουν πολύ από τους σύγχρονους af-s f/1.8 (τους 1.4 τους αφήνω εκτός) .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fp84 είπε

την 610 την παραλαβές τελικά ???

Φυσικά. Δες σελίδα 2 στο παρόν thread .

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Δεν εχει μεγαλη διαφορα στην εστιακη αποσταση, αν ειναι να παρεις 5-6 prime, παρε εναν 24-70 :P

Ο φθηνότερος 27-70 που μου αρεσει είναι αυτός .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Ntinaras είπε

εγω εχω αυτον εδω κι ενα χρονο

Από οξύτητα πως πάει; (Μάλλον καλύτερα να πάρω το Ρ20..... 🤣) 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Από οξύτητα πως πάει; (Μάλλον καλύτερα να πάρω το Ρ20..... 🤣) 

Ε ναι ρε και συ, μην το καθυστερείς!!

Πάντως σας υπενθυμίζω ότι το θέμα του νήματος είναι οι αγορές από e-infin και όχι ποιος είναι καλός φακός!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Πάντως σας υπενθυμίζω ότι το θέμα του νήματος είναι οι αγορές από e-infin και όχι ποιος είναι καλός φακός!! :rolleyes:

Απολύτως δεκτο-respect! 👌👌🏼

Πάντως το ερώτημα για τον 24-70 είναι πραγματικό καθώς, εάν είναι αρκετά οξυς θα με απασχολήσει και μπορεί να προτιμήσω το συγκεκριμένο eshop. 

Απλώς θυμήθηκα το θέμα με το Ρ20 και δε μπόρεσα να κρατηθώ ... 🤭

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, chessplayer-alexis είπε

το ερώτημα για τον 24-70 είναι πραγματικό καθώς, εάν είναι αρκετά οξυς θα με απασχολήσει και μπορεί να προτιμήσω το συγκεκριμένο eshop.

Το θέμα είναι ότι διαβάζοντας τι γράφουν διάφοροι χρήστες των φακών , πολλοί με tamron (ακόμη και το g2) έχουν αλλάξει 3 μέχρι να τους κάτσει !!!

Αυτό με προβληματίζει έντονα. Γιατί έχει και η μαμά νίκον μοντέλο .

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! διαβασα το θεμα κ μου εχουν δημιουργηθει καποιες αποριες..  Για αρχη , αγοραζοντας απο το e infinity οι καμερες ειναι ανακατασκευασμενες ή εκθεσιακα κομματια απο καπου?  Καποιοι αναφερατε οτι ερχονται με καποια κλικς..  Δηλαδη ειναι μεταχειρισμενες?  
Καλοκοιταζω τις sony α6000 ή α6300  και η διαφορα σε σχεση με ελλαδα απο σκρουτζ ειναι γυρω στα 100 ευρω.  Εκτος της εγγυησης τι αλλο μπορει να θεωρηθει ως μειονεκτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xirosiman είπε

Καλησπερα! διαβασα το θεμα κ μου εχουν δημιουργηθει καποιες αποριες..  Για αρχη , αγοραζοντας απο το e infinity οι καμερες ειναι ανακατασκευασμενες ή εκθεσιακα κομματια απο καπου?  Καποιοι αναφερατε οτι ερχονται με καποια κλικς..  Δηλαδη ειναι μεταχειρισμενες?  
Καλοκοιταζω τις sony α6000 ή α6300  και η διαφορα σε σχεση με ελλαδα απο σκρουτζ ειναι γυρω στα 100 ευρω.  Εκτος της εγγυησης τι αλλο μπορει να θεωρηθει ως μειονεκτημα?

Άλλα γράφουμε και διαβάζουμε και άλλα διαβάζεις εσύ; Που είδες ότι εγώ ή ο @Dr_73, που αγοράσαμε από το κατάστημα, γράψαμε ότι οι κάμερες είναι μεταχειρισμένες; Διάβασε σε παρακαλώ καλύτερα αυτά που γράψαμε προηγουμένως, δεν μπορούμε να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Οι απαντήσεις είναι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Άλλα γράφουμε και διαβάζουμε και άλλα διαβάζεις εσύ; Που είδες ότι εγώ ή ο @Dr_73, που αγοράσαμε από το κατάστημα, γράψαμε ότι οι κάμερες είναι μεταχειρισμένες; Διάβασε σε παρακαλώ καλύτερα αυτά που γράψαμε προηγουμένως, δεν μπορούμε να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια. Οι απαντήσεις είναι παραπάνω.

 

Ναι λαθος μου κ ισως να μηντο διατυπωσα σωστα..  Ειπα οτι καποιοι ανεφεραν για ανακατασκευασμενες μηχανες που ερχονται με καποιον αριθμο απο κλικς..  Δεν αναφερθηκα προσωπικα σε εσενα κ σε κανεναν σας. Εχω δει οτι απο τις αγορες σας ησασταν ευχαριστημενοι κ απλα ηθελα μια διευκρινηση. Σκεφτομαι να κανω κ εγω καποια αγορα κ θα ηθελα την βοηθεια σας ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...