Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι 55xe7096


alprio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, greed είπε

Γενικα και η samsung πουλαει αρκετο σκουπιδι. 
http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-ue55mu6642uxxh-1196363.html Αυτη φαντασου δεν την εχει καν στο site.

Θες να επιχειρηματολογησεις γιατι θεωρεις τη συγκεκριμενη σκουπιδι? Εγω την συγκεκριμενη την ξεφτυλισα στο τσεκαρισμα!!! Για την αρχικη της τιμη που ηταν στα 1050 οχι δεν εξιζε. Για την τωρινη τιμη της αξιζει κατ εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια θεωρω σκουπιδι; Οχι αυτη του λινκ. Αυτη του λινκ ουτε η samsung δεν την ξερει.
Γενικα αν θες samsung πας απο mu7 και πανω.
Ασε δε που το curved στους περισσοτερους προβληματα δημιουργει παρα πλεονεκτηματα.  55" και curved μονο αν αραζεις στο 1-1,5μετρο. Οι flat της ολες μαπα. 8bit panels για να βλεπεις 4κ σαν 256bit gif για 700-800€ δεν λεει. Ασε που απο ποιοτητα κατασκευης ειναι για κλαματα ακομα και η mu7000. 
Tι θεωρεις λοιπον; premium τις tv της samsung κατω των 1000€? Εγω σκουπιδι τις θεωρω και ειναι με πολλες "παιδικες" ασθενειες τεχνολογικα που δεν δικαιολογουν τη τιμη τους. 

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greed είπε

Ποια θεωρω σκουπιδι; Οχι αυτη του λινκ. Αυτη του λινκ ουτε η samsung δεν την ξερει.
Γενικα αν θες samsung πας απο mu7 και πανω.

Αααα οκ καταλαβα οτι αυτη του λινκ θεωρουσες σκουπιδι. Για την σειρα MU7 και πανω που λες, μαζι σου με τα μπουνια αδελφε...αλλα δεν παιζει μαχρη!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Alex_36 είπε

Αααα οκ καταλαβα οτι αυτη του λινκ θεωρουσες σκουπιδι. Για την σειρα MU7 και πανω που λες, μαζι σου με τα μπουνια αδελφε...αλλα δεν παιζει μαχρη!!! :P

Η mu7000 επρεπε να κανει 700€. Εχουν παρει τα μυαλα τους αερα γενικα και μας πουλανε σαβουρα. 3ης μηνες παλευω για να βρω μια σωστη tv στο σωστο budget. Ακομα και η 55mu7002 που βρεθηκε απο γερμανο στα 750€ τελικα ηταν εκθεσιακη. Τουλαχιστον μαζεψα ποντους απο εθνικη 70€ περιπου.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greed είπε

Η mu7000 επρεπε να κανει 700€. Εχουν παρει τα μυαλα τους αερα γενικα και μας πουλανε σαβουρα. 3ης μηνες παλευω για να βρω μια σωστη tv στο σωστο budget. Ακομα και η 55mu7002 που βρεθηκε απο γερμανο στα 750€ τελικα ηταν εκθεσιακη. Τουλαχιστον μαζεψα ποντους απο εθνικη 70€ περιπου.

Ισως λογω μουντιαλ σκασουν προσφορες που να εχουν πιο λογικη τιμολογιακα!! Δυστυχως επειδη οι εταιριες εχουν δει οτι αυτα που πουλανε ειναι τα consumer products και οχι τα premium...τα ενδιαμεσα τα χτυπανε ανελεητα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα low end τα χτυπανε τα καταστηματα..  Περιμενω μπας και παει κανα 800αρι η mu7. Απο την αλλη μου αφησε καλη εντυπωση η panasonic TX-58EX703E αλλα θα υστερει σε πολλα που δεν την εχω τεσταρει πχ smart.
Aν η lg παντως εβαζε va panels ή αν δεν ειχε θεματα με εμπροσθιο φωτισμο θα κλεινανε ολοι τους και ας φοραει ips rgbw. 
Εχει το καταλληλο σμαρτ, harman ηχο, premium design, σουπερ χειριστηριο. πχ sj801v/uj701v σε ανταγωνιστικες τιμες.
Του 18 τα μοντελα πρεπει να εχουν ξεπερασει το προβλημα αυτο καθως ειναι direct led.. δεν ξερω ομως αν θα εχει banding. Οπως και να εχει ομως οι τιμες τους ειναι αρκετα υψηλες καθως πριν λιγες βδομαδες εμφανιστηκαν στην αγορα και ουτε καν οι premium..

Μονο καμια προσφορα θα μας σωσει oπως λες εμας τους λιγο πιο απαιτητικους που θελουμε να δικαιολογισουμε τα παραπανω χρηματα που ειναι να δωσουμε. Προσωπικα και να ανεβω στα 1000€ δεν δικαιολογει καμια τα χρηματα της. Στα 1000€ θα πρεπει να ειναι 60-65" με ποιοτητα mu7000.. οχι 55" που εχουν αρχισει να γινονται στανταρ εως outdated ως μεγεθος τουλαχιστον στα ματια μου..
Ζουμε εποχες που τα κινητα αλλαξανε τις τιμες στα παντα.. Πριν 10 χρονια δεν θυμαμαι να εβρισκες tv με 15000€ στα καταστηματα. 

Επεξ/σία από greed
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greed είπε

Και τα low end τα χτυπανε τα καταστηματα..  Περιμενω μπας και παει κανα 800αρι η mu7. Απο την αλλη μου αφησε καλη εντυπωση η panasonic TX-58EX703E αλλα θα υστερει σε πολλα που δεν την εχω τεσταρει πχ smart.
Aν η lg παντως εβαζε va panels ή αν δεν ειχε θεματα με εμπροσθιο φωτισμο θα κλεινανε ολοι τους και ας φοραει ips rgbw. 
Εχει το καταλληλο σμαρτ, harman ηχο, premium design, σουπερ χειριστηριο. πχ sj801v/uj701v σε ανταγωνιστικες τιμες.
Του 18 τα μοντελα πρεπει να εχουν ξεπερασει το προβλημα αυτο καθως ειναι direct led.. δεν ξερω ομως αν θα εχει banding. Οπως και να εχει ομως οι τιμες τους ειναι αρκετα υψηλες καθως πριν λιγες βδομαδες εμφανιστηκαν στην αγορα και ουτε καν οι premium..

Μονο καμια προσφορα θα μας σωσει oπως λες εμας τους λιγο πιο απαιτητικους που θελουμε να δικαιολογισουμε τα παραπανω χρηματα που ειναι να δωσουμε. Προσωπικα και να ανεβω στα 1000€ δεν δικαιολογει καμια τα χρηματα της. Στα 1000€ θα πρεπει να ειναι 60-65" με ποιοτητα mu7000.. οχι 55" που εχουν αρχισει να γινονται στανταρ εως outdated ως μεγεθος τουλαχιστον στα ματια μου..
Ζουμε εποχες που τα κινητα αλλαξανε τις τιμες στα παντα.. Πριν 10 χρονια δεν θυμαμαι να εβρισκες tv με 15000€ στα καταστηματα. 

Λογω δουλειας...γνωριζω οτι μεσα στο 2019 θα υπαρχει πολυ 4Κ υλικο σε διαφορες πλατφορμες και στην ελλαδα!! Ηδη μεσα στη χρονια ευρωπη και αμερικη τεσταρουν το περιεχομενο σε 8Κ. Επομενως παλι δε θα ειμαστε ουτε καν breakeven τεχνολογικα. Να σε ρωτησω....ποσο ποσοστο σε αυτη την κατηγορια τηλεορασεων εχει Direct Led και οχι Edge??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα οι περισσοτερες ειναι eled. Kαι οι dled δεν ειναι καλυτερες. Αλλαξα γιαυτο το λογο την philips 50pus6262 επειδη δεν ηταν σωστα καλιμπραρισμενα τα ledακια ειχα vertical banding σε 3 σημεια. Καπου διαβασα πως του 18 οι lg βαζει full array leds.. Κριμα που μας εφερε ο κωτσοβολος hisense και οχι τιποτα vizio.

To 70% πρεπει να ειναι eled.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greed είπε

Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα οι περισσοτερες ειναι eled. Kαι οι dled δεν ειναι καλυτερες. Αλλαξα γιαυτο το λογο την philips 50pus6262 επειδη δεν ηταν σωστα καλιμπραρισμενα τα ledακια ειχα vertical banding σε 3 σημεια. Καπου διαβασα πως του 18 οι lg βαζει full array leds.. Κριμα που μας εφερε ο κωτσοβολος hisense και οχι τιποτα vizio.

To 70% πρεπει να ειναι eled.

Δεν τις ξερω καν!! Λογικα αυτες με Full Array θα ειναι και απλησιαστες!! Τουλαχιστον στις μεγαλες ιντσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα led δοξα το θεο ειναι φθηνα. Τωρα δεν ξερω αν βαζουν τιποτα ειδικα στις tv. 
Πιστευω πως το καλυτερο ειναι να πιανουν τα χερια σου και να τοποθετησεις εσυ τα ledακια αγοραζοντας μια φθηνη dled μετατρεποντας την σε full array.  Aπορω αν υπαρχει βεβαια εστω και ενα βιντεο στο youtube για κατι τετοιο :P Σε 2-3 χρονια θα εχει γινει ψιλοστανταρ το full array... αλλα ποιος περιμενει μεχρι τοτες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, greed είπε

Tα led δοξα το θεο ειναι φθηνα. Τωρα δεν ξερω αν βαζουν τιποτα ειδικα στις tv. 
Πιστευω πως το καλυτερο ειναι να πιανουν τα χερια σου και να τοποθετησεις εσυ τα ledακια αγοραζοντας μια φθηνη dled μετατρεποντας την σε full array.  Aπορω αν υπαρχει βεβαια εστω και ενα βιντεο στο youtube για κατι τετοιο :P Σε 2-3 χρονια θα εχει γινει ψιλοστανταρ το full array... αλλα ποιος περιμενει μεχρι τοτες :P

Λοιπον αδελφε...ενα μικρο update....!! Αποφασισα να περιμενω καμια βδομαδα και να παω σε πραγματικα 100Hz και παντα σε 55 ιντσες. Αποφασισα λοιπον να παω για την Samsung και για μια εκ των δυο σειρων.... Samsung UE55MU8000 ή την Samsung UE55MU9000

Τι αποψη εχεις ρε μπρο γι αυτες?? Η 9000 ειναι curved το γνωριζω. Αλλα για καποιο λογο μου αρεσει. Κατα τ'αλλα ειναι ιδια με την 8

Επεξ/σία από Alex_36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο 1000αρικο ή βρηκες καμια εκπτωση. Η mu7000 ειχε 800€ στο public καποια στιγμη. 
Για curved μονο αμα καθεσαι κοντα αλλιως ξεχνα την. Η βαση τις mu7 με χαλαει + αποτι εχω δει δεν μπορεις να απενεργοποιησεις το local dimming αλλα μονο στο low μπορεις να το βαλεις. 
 Με εχει κουρασει η αναμονη για προσφορες... Εβαλα την 55sj810v για παραγγελια απο mm και ξερω πως για το μαυρο θα πρεπει να παιξει BL... Βεβαια δεν την πληρωσα ακομα γιατι το σκεφτομαι.. βασικα περιμενω μπας και υπαρξει καμια εκπτωση ειτε στη sony του τιτλου κοντα στα 500 που δεν θα εχω και τοσο μεγαλη απαιτηση ειτε στην mu7 ή στην panasonic.. Aλλα πραγματικα εχοντας αλλαξει 2 tv σε διαστημα λιγοτερο των 2 μηνων με εχει κουρασει αυτο το περιμενε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greed είπε

Πας στο 1000αρικο ή βρηκες καμια εκπτωση. Η mu7000 ειχε 800€ στο public καποια στιγμη. 
Για curved μονο αμα καθεσαι κοντα αλλιως ξεχνα την. Η βαση τις mu7 με χαλαει + αποτι εχω δει δεν μπορεις να απενεργοποιησεις το local dimming αλλα μονο στο low μπορεις να το βαλεις. 
 Με εχει κουρασει η αναμονη για προσφορες... Εβαλα την 55sj810v για παραγγελια απο mm και ξερω πως για το μαυρο θα πρεπει να παιξει BL... Βεβαια δεν την πληρωσα ακομα γιατι το σκεφτομαι.. βασικα περιμενω μπας και υπαρξει καμια εκπτωση ειτε στη sony του τιτλου κοντα στα 500 που δεν θα εχω και τοσο μεγαλη απαιτηση ειτε στην mu7 ή στην panasonic.. Aλλα πραγματικα εχοντας αλλαξει 2 tv σε διαστημα λιγοτερο των 2 μηνων με εχει κουρασει αυτο το περιμενε... 1

Αγορινα σκεφτομαι να παω στο χιλιαρικο και στην σειρα MU8000... αλλα πριν λιγο ειδα και την σειρα KS με Quantum Dots, και μου εφυγε λιγο...σαλακι!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια διαθέσιμη στο public ζωγράφου για παραλαβή στο όνομα μου αν την θέλει κανείς στα λεφτά τις προσφοράς  

Ειχα κάνει 2 κρατήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Υπάρχει μια διαθέσιμη στο public ζωγράφου για παραλαβή στο όνομα μου αν την θέλει κανείς στα λεφτά τις προσφοράς  

Ειχα κάνει 2 κρατήσεις.

η διαδικασια ποια ειναι ???ειμαι επαρχια γιαυτο ερωτω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...