Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι 55xe7096


alprio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

μερικες φωτο απο την σονυ που βλεπω τωρα

Thor 

https://ibb.co/cAjEeS
https://ibb.co/dChpDn
https://ibb.co/d1gD67
https://ibb.co/f7O4Dn
https://ibb.co/fWwVm7

https://ibb.co/f2saKS

Και 2 ακόμα από υον πλανήτη των πιθήκων 


Πατήστε στο full resolution. 

Πολύ καλές οι φωτό.. Ο Θωρ και ο Σίζαρ σκίζουν σε ανάλυση. Είδα 1080 υλικό από usb, ήταν ανέλπιστα καλό (σχεδόν ξεπέρασε τις προσδοκίες  μου..).

4 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ναι 

..

Επεξ/σία από dess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, dess είπε

Πολύ καλές οι φωτό.. Ο Θωρ και ο Σίζαρ σκίζουν σε ανάλυση. Είδα 1080 υλικό από usb, ήταν ανέλπιστα καλό (σχεδόν ξεπέρασε τις προσδοκίες  μου..).

Αυτές είναι 4Κ. Και εγω είδα 1080 το wind river τέλεια εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSC_0006.thumb.jpg.9ba31ab35022ef1d8f487a4c1988e73c.jpg

Το 5 σε κύκλο, μετά το HD τι σημαίνει?  Άλλα κανάλια έχουν 4 σε κύκλο. Είναι κάπως εκνευριστικό το σετάρισμα των καναλιών, (αλλαγή σειράς, διαγραφή, ταξινόμηση γενικώς).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dess είπε

DSC_0006.thumb.jpg.9ba31ab35022ef1d8f487a4c1988e73c.jpg

Το 5 σε κύκλο, μετά το HD τι σημαίνει?  Άλλα κανάλια έχουν 4 σε κύκλο. Είναι κάπως εκνευριστικό το σετάρισμα των καναλιών, (αλλαγή σειράς, διαγραφή, ταξινόμηση γενικώς).

Εμένα μου φάνηκε πολύ εύκολο. Πατάς ένα κουμπί το παίρνεις το βάζεις εκεί που θες. 

Τωρα για το 5 δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι σε δύο θέσεις οι ρυθμίσεις για τα κανάλια, ευτυχώς γίνεται σπάνια. Βάλτε τα σε λίστα αγαπημένων ώστε να μη διαγραφούν από τυχόν αναβαθμίσεις firmware ή digea προσθήκη καναλιών.

Δύο φορές χωρίς λόγο δεν έβλεπε τις μνήμες καναλιών 1,2,3 (ERTHD, ERT2, ERT3 στη δική μας αρίθμηση), άρχιζε από τη μνήμη 4. Αναγκάστηκα να ξανακάνω σάρωση (X2). Μετά απ' αυτό τα έβαλα με τη σειρά που προτιμάμε στη λίστα αγαπημένων.

Επεξ/σία από dess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, dess είπε

Είναι σε δύο θέσεις οι ρυθμίσεις για τα κανάλια, ευτυχώς γίνεται σπάνια. Βάλτε τα σε λίστα αγαπημένων ώστε να μη διαγραφούν από τυχόν αναβαθμίσεις firmware ή digea προσθήκη καναλιών.

Δύο φορές χωρίς λόγο δεν έβλεπε τις μνήμες καναλιών 1,2,3 (ERTHD, ERT2, ERT3 στη δική μας αρίθμηση), άρχιζε από τη μνήμη 4. Αναγκάστηκα να ξανακάνω σάρωση (X2). Μετά απ' αυτό τα έβαλα με τη σειρά που προτιμάμε στη λίστα αγαπημένων.

Σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ

https://www.sony.gr/electronics/support/res/manuals/4686/46860494M.pdf

Αναφορά σε κείμενο

Τεχνικές Ρυθμίσεις:

Αυτόματη Ενημέρωση Υπηρ. Δίνει τη δυνατότητα στην τηλεόραση να ανιχνεύει και να αποθηκεύει νέες ψηφιακές υπηρεσίες μόλις γίνονται διαθέσιμες.

Αλλαγή υπηρεσίας Επιλέξτε [Ναι] για αυτόματη αλλαγή του καναλιού όταν ο σταθμός αλλάξει τη μετάδοση του προγράμματος που παρακολουθείτε σε διαφορετικό κανάλι.

Μεταφορά λίστας προγραμμάτων Εισαγωγή ή εξαγωγή συντονισμένων προγραμμάτων μέσω συσκευής USB

είναι δυνατή η απενεργοποίηση της αυτόματης ενημέρωσης της λίστας προγραμμάτων

και η λίστα προγραμμάτων μπορεί να αποθηκευτεί σε USB για backup

(αλλά και πιθανότατα και για επεξεργασία στο PC με το πρόγραμμα Sony editor https://www.sony.de/electronics/support/downloads/00014977 )

10 ώρες πριν, dess είπε

DSC_0006.thumb.jpg.9ba31ab35022ef1d8f487a4c1988e73c.jpg

Το 5 σε κύκλο, μετά το HD τι σημαίνει?  Άλλα κανάλια έχουν 4 σε κύκλο. Είναι κάπως εκνευριστικό το σετάρισμα των καναλιών, (αλλαγή σειράς, διαγραφή, ταξινόμηση γενικώς).

 

10 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Εμένα μου φάνηκε πολύ εύκολο. Πατάς ένα κουμπί το παίρνεις το βάζεις εκεί που θες. 

Τωρα για το 5 δεν ξέρω. 

Συμφωνώ με τον alexakos89 ότι δεν υπάρχει κάποια δυσκολία στο σετάρισμα της λίστας προγραμμάτων.

Τώρα για το «5» στον κύκλο, είναι η ένδειξη του χαρακτηρισμού καταλληλότητας και δείχνει την επιθυμητή ελάχιστη ηλικία για παρακολούθηση του τρέχοντος προγράμματος.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εμενα τωρα βρηκαν αποθεμα απο τον προμηθευτη τους κ λογικα θα μπορω να την παρω μεσα στην εβδομαδα

να παραλαβω λετε αξιζει;

για πειτε εσεις που την ζειτε περιπου 2 εβδομαδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, what_if είπε

λοιπον εμενα τωρα βρηκαν αποθεμα απο τον προμηθευτη τους κ λογικα θα μπορω να την παρω μεσα στην εβδομαδα

να παραλαβω λετε αξιζει;

για πειτε εσεις που την ζειτε περιπου 2 εβδομαδες 

Εγω μετα απο μια lg και μια Samsung μπορω να πω οτι ειναι ανωτερη σε ποιοτητα εικονας,καθαροτητα!

Καλυτερα ηχεια απο lg οχι απο Samsung.

Καλυτερη καστασκευ και απο τις 2 εχει. και πιο λεπτη.

Smart κομματι κανει τα βασικα. Emby,plex,youtube,netflix,browser και αλλα apps.

Μεσω σκληρου παιζει τα παντα.απλα αμα αφησεις την ταινια στην μεση δεν σε παει παλι απο εκει.παει απο την αρχη.αν προχωρήσεις ομως την ταινια δεν ολλαει να κανει buffering η να πηδαει frames.προχωραει και βλεπεις κανονικα. στις άλλες 2 που ειχα εκανε skip και μαντευες.

Oταν παιζεις ταινιες απο σκληρο εχει ενα φοντο απο πισω για τους υποτιτλους.ενα μαυρο transparent. αλλα μονο οταν παιζεις απο σκληρο.

Δεν κολλαει σαν smart tv.εγω θα το συνοδεψω με mi box tv.

Ειναι η μονη τβ που θα ξανα επαιρνα γιατι αξιζει στα ματια μου.και οσοι ειχαν δει και τις 2 μου ειπαν μακραν η sony.

Σε Samsung και lg οταν εβαζα το pc τα γραμματα καναν σπασιματα και τα χρωματα δεν φαινοντουσαν καλα,εδω εχει τρομερη εικονα.

Για 560 ευρω δεν νομιζω να υπαρχει και κατι καλυτερο.

Εβαλα και καποιες φωτο που δειχνουν οτι εχει μια αλφα εικονα.πολυ καλη και δυνατη, με ωραια μαυρα και καλη αντιθεση.

 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες φιλε; Στην lg τα γράμματα τα κάνεις οτι μέγεθος θελεις ακομα και χρώμα αλλάζεις. Ηχεια απo lg καλύτερα δεν έχει στη καλυτερη να εχει ίσα με lg σε φτωχή σειρά. Μη διαβαζουμε ανακρίβειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greed είπε

Τι λες φιλε; Στην lg τα γράμματα τα κάνεις οτι μέγεθος θελεις ακομα και χρώμα αλλάζεις. Ηχεια απo lg καλύτερα δεν έχει στη καλυτερη να εχει ίσα με lg σε φτωχή σειρά. Μη διαβαζουμε ανακρίβειες.

Φίλε έχω αλλάξει 4 τηλεοράσεις. 

Εσυ πόσες έχεις αλλάξει και έχεις ασχοληθεί ; 

Και δεν μίλησα για μέγεθος γραμμάτων.αλλα για ευκρίνεια.

και μίλησα ξεκάθαρα για την 620V που είχα της lg την φτωχή σειρά.και δεν είναι ίδια.ειναι ανώτερα της Sony.

και επίσης είπα ότι για 560 ευρώ δεν υπάρχει κάτι καλύτερο .

και μιλάω καθαρά για το κομμάτι της τηκεορασεις της εικόνας των χρώματων του hdr  

Ότι λέω είναι αυτό που λέω και τίποτα λιγότερο. 

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοεις ευκρινεια στους υποτιτλους; Να μη παιζει λευκα γραμματα αλλα περιμετρικα να εχει μαυρο; Το εχουν οι lg αυτο by default. 
Η 620v ειναι το σκουπιδι της lg δεν την δουλεψα ποτε μου ουτε την τσεκαρα απο κοντα.
Στα 560€ ηταν μια επιλογη αλλα σημερα δεν ειναι.  
Δεν διαφωνω στο να την παρει. Ναι να την παρει, διαφωνω ομως ως προς τις ανακριβειες που διαβασα.
 

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greed είπε

Τι εννοεις ευκρινεια στους υποτιτλους; Να μη παιζει λευκα γραμματα αλλα περιμετρικα να εχει μαυρο; Το εχουν οι lg αυτο by default. 
Η 620v ειναι το σκουπιδι της lg δεν την δουλεψα ποτε μου ουτε την τσεκαρα απο κοντα.
Στα 560€ ηταν μια επιλογη αλλα σημερα δεν ειναι.  
Δεν διαφωνω στο να την παρει. Ναι να την παρει, διαφωνω ομως ως προς τις ανακριβειες που διαβασα.
 

Εφόσον δεν την εχεις την τηλεοραση δεν μπορεις να εχεις και αποψη γι αυτην.

Σου μιλαω για κατι που ειχα.Δεν μιλησα για ακριβες lg,αλλα  για την συγκεκριμενη.

To θεμα που ειχα ηταν Blurry text η fuzzy.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, what_if είπε

απο κινηση πως τα παει;

σπασιματα ειδατε;

καποιο σχολιο για αυτο;

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...