Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι 55xe7096


alprio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kostasbm είπε

η διαδικασια ποια ειναι ???ειμαι επαρχια γιαυτο ερωτω??

Θα σου εξηγήσει και ο alexakos89 αλλά εννοεί φαντάζομαι ότι θα σου πει σε ποιό όνομα την έχει κρατημένη και θα πας επί τόπου στο Public (Ζωγράφου) να ζητήσεις την παραγγελία με το όνομα αυτό. Αν είσαι από επαρχία θα στείλεις δικό σου άνθρωπο να κάνει την ίδια δουλειά και να σου φέρει την τηλεόραση. Αν το Public έχει δυνατότητα να παραδώσει την παραγγελία σε διαφορετικό υποκατάστημα, αυτό είναι επιπλέον συζήτηση .

Από εμένα το ερώτημα προς τον alexakos89 είναι για ποιό λόγο δεν παραλαμβάνει τη δεύτερη. Η επιπλέον παραγγελία ήταν για καβάτζα ή απλώς δεν είναι καλή η τηλεόραση για να πάρει και δεύτερη;

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, kostasbm είπε

η διαδικασια ποια ειναι ???ειμαι επαρχια γιαυτο ερωτω??

Θα σου δώσω τον αριθμο παραγγελειας. Παίρνεις τηλέφωνο και λες να στην στείλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KoreanW είπε

Θα σου εξηγήσει και ο alexakos89 αλλά εννοεί φαντάζομαι ότι θα σου πει σε ποιό όνομα την έχει κρατημένη και θα πας επί τόπου στο Public (Ζωγράφου) να ζητήσεις την παραγγελία με το όνομα αυτό. Αν είσαι από επαρχία θα στείλεις δικό σου άνθρωπο να κάνει την ίδια δουλειά και να σου φέρει την τηλεόραση. Αν το Public έχει δυνατότητα να παραδώσει την παραγγελία σε διαφορετικό υποκατάστημα, αυτό είναι επιπλέον συζήτηση .

Από εμένα το ερώτημα προς τον alexakos89 είναι για ποιό λόγο δεν παραλαμβάνει τη δεύτερη. Η επιπλέον παραγγελία ήταν για καβάτζα ή απλώς δεν είναι καλή η τηλεόραση για να πάρει και δεύτερη;

Έχω την ίδια εγω. Επειδή δεν πρόλαβα την πρώτη φουρνιά είχε βάλει ένα παιδί εδώ ότι την δίνει και δεν την θέλει. Πήγα και πήρα εκείνη και τώρα ήρθε και η άλλη. Όποτε δεν μου χρειάζεται.

εχω αλλάξει 2 τβ. Lg και Samsung. 

Στην σονυ θα μείνω γιατί για τα μάτια μου είναι αυτό που θέλω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάτοχοι για πείτε τι ρυθμίσεις έχετε ; 

Εγω φωτεινότητα και αντίθεση max. 

Επιπεδο μαύρου 50,

καθαρότητα 75,

Χρωμα 55,

απόχρωση κέντρο,

θερμοκρασία ουδέτερο

ψηφιακή μείωση αυτόματο,

motion  κλειστό.

Λειτουργία ταινίας αυτόματο,

βελτίωση αντίθεσης οχι

ρυθμιση μαύρου μεσαία 

γάμμα 0

ζωντανο χρωμα 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Οι κάτοχοι για πείτε τι ρυθμίσεις έχετε ; 

Εγω φωτεινότητα και αντίθεση max. 

Επιπεδο μαύρου 50,

καθαρότητα 75,

Χρωμα 55,

απόχρωση κέντρο,

θερμοκρασία ουδέτερο

ψηφιακή μείωση αυτόματο,

motion  κλειστό.

Λειτουργία ταινίας αυτόματο,

βελτίωση αντίθεσης οχι

ρυθμιση μαύρου μεσαία 

γάμμα 0

ζωντανο χρωμα 0

Φωτεινότητα : 5

Αντίθεση: 95

Καθαρότητα: 65

Χρώμα: 50

Θερμοκρασία Χρ: Expert 1

Motion: Κανονικό

Γάμμα: -1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aetos1988 είπε

Φωτεινότητα : 5

Αντίθεση: 95

Καθαρότητα: 65

Χρώμα: 50

Θερμοκρασία Χρ: Expert 1

Motion: Κανονικό

Γάμμα: -1

Έβαλα και εγω 5 φωτεινότητα αλλά μου φαίνεται πολύ σκοτεινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Οι κάτοχοι για πείτε τι ρυθμίσεις έχετε ; 

Εγω φωτεινότητα και αντίθεση max. 

Επιπεδο μαύρου 50,

καθαρότητα 75,

Χρωμα 55,

απόχρωση κέντρο,

θερμοκρασία ουδέτερο

ψηφιακή μείωση αυτόματο,

motion  κλειστό.

Λειτουργία ταινίας αυτόματο,

βελτίωση αντίθεσης οχι

ρυθμιση μαύρου μεσαία 

γάμμα 0

ζωντανο χρωμα 0

Με σχεδόν default expert 1, παίρνω πολύ καλό αποτέλεσμα. Το Motion στο ελάχιστο ή off, δεν βλέπω διαφορά. Ψηφιακή μείωση γιατί έχεις στο αυτόματο? μάλλον δεν υπάρχει λόγος, στα ψηφιακά δεν υπάρχει θόρυβος, (θόρυβο block κωδικοποίησης φαντάζομαι εννοεί). Αν καταστέλλει θόρυβο εικόνας, κατά πάσα πιθανότητα χαμηλώνει και την οξύτητα της εικόνας, (ίσως εφαρμόζει κάποιο φίλτρο softness).

Παρατήρησα ότι τονίζει κάπως τα κόκκινα (πχ κόκκινες μπάρες τίτλων στα δελτία ειδήσεων), αλλά μπορεί και να είναι η ιδέα μου ή να είναι θέμα μετάδοσης digea.

Σαν PC μόνιτορ με ανάλυση 1080 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα Windows 10 προτείνουν μέγεθος fonts 150% για 1080 (βολικό για HTPC). Σε ανάλυση 4Κ (από PC), έχει πολύ καλή ανάλυση επίσης (και γραμματοσειρές ψείρες για χρήση από τον καναπέ).

Playback από usb κάνει πάρα πολύ καλό (σε αναλύσεις 4Κ, 1080 και 720 καλής ποιότητας).

Tip: βάλτε ένα φως πίσω από την οθόνη, περίπου στο κέντρο της να φωτίζει προς τον τοίχο, βελτιώνεται η εικόνα και η θέαση γίνεται πολύ πιο ξεκούραστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dess είπε

 

Tip: βάλτε ένα φως πίσω από την οθόνη, περίπου στο κέντρο της να φωτίζει προς τον τοίχο, βελτιώνεται η εικόνα και η θέαση γίνεται πολύ πιο ξεκούραστη.

Καλυτερα λεντοταινια περιμετρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dess είπε

Με σχεδόν default expert 1, παίρνω πολύ καλό αποτέλεσμα. Το Motion στο ελάχιστο ή off, δεν βλέπω διαφορά. Ψηφιακή μείωση γιατί έχεις στο αυτόματο? μάλλον δεν υπάρχει λόγος, στα ψηφιακά δεν υπάρχει θόρυβος, (θόρυβο block κωδικοποίησης φαντάζομαι εννοεί). Αν καταστέλλει θόρυβο εικόνας, κατά πάσα πιθανότητα χαμηλώνει και την οξύτητα της εικόνας, (ίσως εφαρμόζει κάποιο φίλτρο softness).

Παρατήρησα ότι τονίζει κάπως τα κόκκινα (πχ κόκκινες μπάρες τίτλων στα δελτία ειδήσεων), αλλά μπορεί και να είναι η ιδέα μου ή να είναι θέμα μετάδοσης digea.

Σαν PC μόνιτορ με ανάλυση 1080 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα Windows 10 προτείνουν μέγεθος fonts 150% για 1080 (βολικό για HTPC). Σε ανάλυση 4Κ (από PC), έχει πολύ καλή ανάλυση επίσης (και γραμματοσειρές ψείρες για χρήση από τον καναπέ).

Playback από usb κάνει πάρα πολύ καλό (σε αναλύσεις 4Κ, 1080 και 720 καλής ποιότητας).

Tip: βάλτε ένα φως πίσω από την οθόνη, περίπου στο κέντρο της να φωτίζει προς τον τοίχο, βελτιώνεται η εικόνα και η θέαση γίνεται πολύ πιο ξεκούραστη.

Με τα κόκκινα δεν έχω θέμα. Το κοίταξα αυτό που λες δεν παρατήρησα κάτι. 

Τωρα με το ψηφιακό νομίζω με ανοιχτό στα κανάλια βγάζει λίγο τον θόρυβο και φαίνεται πιο ωραία η εικόνα. 

Είδα ένα calibration αλλά δίνει φωτεινότητα 5. Πολύ λίγο είναι. 

Τωρα έριξα και εγω default με ουδέτερο και κλειστά όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Με τα κόκκινα δεν έχω θέμα. Το κοίταξα αυτό που λες δεν παρατήρησα κάτι. 

Τωρα με το ψηφιακό νομίζω με ανοιχτό στα κανάλια βγάζει λίγο τον θόρυβο και φαίνεται πιο ωραία η εικόνα. 

Είδα ένα calibration αλλά δίνει φωτεινότητα 5. Πολύ λίγο είναι. 

Τωρα έριξα και εγω default με ουδέτερο και κλειστά όλα. 

 

Είναι θέμα συνήθειας. Δοκιμασέ το για λίγες μέρες για να προσαρμοστείς και μετά θα κρίνεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aetos1988 είπε

Είναι θέμα συνήθειας. Δοκιμασέ το για λίγες μέρες για να προσαρμοστείς και μετά θα κρίνεις καλύτερα.

Κι εσυ τόσο χαμηλά παίζεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω συνηθίσει πλεόν και από την προηγούμενη τηλεόραση που είχα ( Samsung 40 D6000) . Εγώ θέλω να έχει περισσότερο κινηματογραφική αίσθηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η τηλεοραση εχει μια ελαφρια κλιση προς τα πισω η μου φαινεται;

επιτελους παρελαβα κ εγω κ προς το παρoν απλα την συνδεσα κ την στηριξα με ατσαλοσυρμα γιατι ακομα κλαιω την προηγουμενη μου samsung 48 va 120hz

η εικονα θελει σιγουρα σεταρισμα τις επομενες ημερες

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, what_if είπε

η τηλεοραση εχει μια ελαφρια κλιση προς τα πισω η μου φαινεται;

επιτελους παρελαβα κ εγω κ προς το παρoν απλα την συνδεσα κ την στηριξα με ατσαλοσυρμα γιατι ακομα κλαιω την προηγουμενη μου samsung 48 va 120hz

η εικονα θελει σιγουρα σεταρισμα τις επομενες ημερες

την εχω σε βαση τοιχου. δεν εχω ανοικει καθολου την βαση της

εγω με default ειμαι τωρα πια. αλλα παιξε θα βρεις την ακρη σου.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...