Προς το περιεχόμενο

Με γυάλινη πλάτη, το OnePlus 6 έρχεται με οθόνη 6.3 ιντσών και τιμή από €519


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, vAg0s97 είπε

Τι να το κάνεις παλικάρι μου το wireless charging...
Μέχρι στιγμής είναι μια ανούσια τεχνολογία, στην οποία καταναλώνεις περισσότερο ρεύμα από ότι χρησιμοποιείς στην πραγματικότητα.

Με την τεχνολογία dash charge που διαθέτει, νομίζω ότι περιττεύει η ασύρματη φόρτιση...

Εν έτη 2k18 το wireless charging είναι ξεκάθαρα για τους φιγουρατζήδες και μόνο.

Στην Ελλάδα αυτά. Γιατί εξωτερικό είναι λίγο αλλιώς. Πας σε ένα restaurant και σου έχει βάση που φορτίζει ασύρματα το τηλέφωνο σου. Και σε αμάξια καινούρια πλέον έχει βάση να φορτίζει το κινητό σου επίσης ασύρματα. Γνώμη μου στα λεφτά που ζητάνε και εν έτη 2018 και αν όντως θέλει να λέγεται flagship killer και πλέον με γυάλινη πλάτη ΈΠΡΕΠΕ να βάλουν. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, jorgemeto said:

Στην Ελλάδα αυτά. Γιατί εξωτερικό είναι λίγο αλλιώς. Πας σε ένα restaurant και σου έχει βάση που φορτίζει ασύρματα το τηλέφωνο σου. Και σε αμάξια καινούρια πλέον έχει βάση να φορτίζει το κινητό σου επίσης ασύρματα. Γνώμη μου στα λεφτά που ζητάνε και εν έτη 2018 και αν όντως θέλει να λέγεται flagship killer και πλέον με γυάλινη πλάτη ΈΠΡΕΠΕ να βάλουν. 

Δεν αναφερόμαστε σε επίπεδο χώρας. Η ασύρματη τεχνολογία φόρτισης έχει πολύ μέλλον ακόμα μέχρι να φτάσει σε επιθυμητό - ικανοποιητικό σημείο. Σαν επιπρόσθετο - πολυτελές feature δεκτό, εν ώρα έκτακτης ανάγκης για προσθήκης "κάποιου - ελάχιστου ποσοστού" μπαταρίας στην συσκευή ενώ δεν υπάρχει διαθεσιμότητα καλωδίου. Το wireless charging βρίσκεται σε πολύ βρεφικό σημείο ακόμα και για το εξωτερικό. Θα κάνει αρκετά χρόνια ακόμα να αντικαταστήσει το παραδοσιακό καλώδιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστική η One+ στο θέμα της μπαταρίας. Μιας ημέρας μπαταρία σε 30 λεπτά; Damn... Πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή. Αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στην One+ σε θέμα ασφάλειας, ιδιωτικότητας κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο τηλέφωνο! Και αφού το κάνουν και αυτό ευαίσθητο βάζοντας γυαλί για λόγους ομορφιάς και ταχύτητας, ας προσφέρουν και δωρεάν μια αντικατάσταση όταν σπάσει το τηλέφωνο στην πρώτη τούμπα. Τόσα φράγκα ζητάνε όλοι και δεν μπορούμε να χαρούμε τηλέφωνο χωρίς θήκη! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Alphaleader είπε

Βαλανε γυαλινη πλάτη και δεν βάλανε wireless charging. Για ποιο λογο?

Μα για να το βάλει στο 6Τ σε 4 μήνες...

1 ώρα πριν, angelos82 είπε

Πολύ όμορφο τηλέφωνο! Και αφού το κάνουν και αυτό ευαίσθητο βάζοντας γυαλί για λόγους ομορφιάς και ταχύτητας, ας προσφέρουν και δωρεάν μια αντικατάσταση όταν σπάσει το τηλέφωνο στην πρώτη τούμπα. Τόσα φράγκα ζητάνε όλοι και δεν μπορούμε να χαρούμε τηλέφωνο χωρίς θήκη! 

Προσφέρουν θήκη μέσα στη συσκευασία.

Close enough...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vAg0s97 είπε

Τι να το κάνεις παλικάρι μου το wireless charging...
Μέχρι στιγμής είναι μια ανούσια τεχνολογία, στην οποία καταναλώνεις περισσότερο ρεύμα από ότι χρησιμοποιείς στην πραγματικότητα.

Με την τεχνολογία dash charge που διαθέτει, νομίζω ότι περιττεύει η ασύρματη φόρτιση...

Εν έτη 2k18 το wireless charging είναι ξεκάθαρα για τους φιγουρατζήδες και μόνο.

Ντάξει ρε φίλε εγώ το πληρώνω το ρεύμα που σπαταλάω! Το ακουμπάω πάνω στο pad και το αφήνω και φορτίζει, δεν μου αλλάζει τη ζωή αλλά βολεύει! Άμα θέλω fast charge βάζω το καλώδιο! Το βράδυ τι την θες την ταχυφορτιση στον ύπνο σου;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάλο είναι ότι έχει επιλογή να απενεργοποιήσεις το notch. Και δεν θα φαίνεται μαύρη η περιοχή δίπλα άλλα θα φαίνονται οι ειδοποιήσεις, ώρα κτλ..

OnePlus-6-Notchless.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα χρήματα του (που δεν είναι λίγα απλά έχουν ξεφύγει οι τιμές τελευταία) τσεκαρει 7 στα δέκα και είναι πολύ όμορφο, έχει και την μπαταρία που δεν έχει προδώσει κανέναν όποτε είναι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, vAg0s97 είπε

Τι να το κάνεις παλικάρι μου το wireless charging...
Μέχρι στιγμής είναι μια ανούσια τεχνολογία, στην οποία καταναλώνεις περισσότερο ρεύμα από ότι χρησιμοποιείς στην πραγματικότητα.

Με την τεχνολογία dash charge που διαθέτει, νομίζω ότι περιττεύει η ασύρματη φόρτιση...

Εν έτη 2k18 το wireless charging είναι ξεκάθαρα για τους φιγουρατζήδες και μόνο.

Καλημέρα δεν ξέρω αν έχεις χρησιμοποιήσει ποτε την ασύρματη φορτίσει αυτό που ξέρω είναι ότι βολεύει απίστευτα πας στο γραφείο το τοποθετείς κατευθείαν σπίτι γυρνάς το βάζεις φορτίζει ούτε καλώδια ούτε μπρίζες ούτε τίποτα, άσε που έχει και ο πατέρας το s7 edge και με έναν φορτιστεί κάνουμε την δουλειά μας. Για μένα είναι σημαντικός λόγος να μην επιλέξω συσκευή αν δεν έχει και δεν είμαι φιγουρατζής δεν κάθομαι να επιδεικνύω την ασύρματη φόρτιση στους γνωστούς και φίλους. Εσένα μπορεί να σου φαίνεται μια άχρηστη λειτουργία αλλα δεν είναι για όλους άχρηστη κάποιους τους βολεύει και τους εξυπηρετεί ας είμαστε λίγο αντικειμενικοί και όχι επειδή εσέι το θεωρείς άχρηστη λειτουργία πρέπει να είναι για όλους

Επεξ/σία από andreas443
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, madtheo said:

Ντάξει ρε φίλε εγώ το πληρώνω το ρεύμα που σπαταλάω! Το ακουμπάω πάνω στο pad και το αφήνω και φορτίζει, δεν μου αλλάζει τη ζωή αλλά βολεύει! Άμα θέλω fast charge βάζω το καλώδιο! Το βράδυ τι την θες την ταχυφορτιση στον ύπνο σου;

Μην ασχολεισε πρόκειται για άλλη μια κλασσικη περιπτωση τυπου που δεν εχει χρησιμοποιησει wireless charging και δεν μπορει να καταλαβει ποσο βολικο είναι σε σχεση με το κλασσικο καλωδιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Specs Galaxy s9 . Υποψιάζομαι σαφώς υποδεέστερη οθόνη, σαφώς υποδεέστερη κάμερα και με χαλάει η απουσία IP rating. Δε θα τους κατακρίνω όμως, διότι δεν ζητάει χρήματα Galaxy s9 όπως διάφοροι άλλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...