Προς το περιεχόμενο

JVC LT55K880 55" Smart 4K TV 399€ Κοτσώβολος


powerup

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, papafigos84 είπε

Εβαλε το mediamarkt την παρακατω.

Ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη επιλογη;

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_f-u-fl-2-d-5504-uh-1209582.html

Με βάση τα χαρακτηριστικά και από την στιγμή που και οι δύο τηλεοράσεις πλέον έχουν IPS panel (η περσινή JVC είχε VA panel και πιο πολλές θύρες HDMI+USB από τη φετινή), η F&U έχει Bluetooth που η JVC δεν έχει, η F&U είναι 20 ευρώ φθηνότερη και οι δύο είναι ουσιαστικά κατασκευής Vestel (που σημαίνει ότι πιθανόν έχουν και ίδιο panel) τότε η F&U είναι πιο VFM αγορά. 

Στο μόνο που υπερτερεί στα χαρτιά η JVC είναι οι 2 θύρες USB έναντι της 1 θύρας της F&U.

Αν είχα να επιλέξω αποκλειστικά ανάμεσα στις δύο, όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές και ο εξοπλισμός, στην F&U θα πήγαινα.

Στα 380 ευρώ για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτήσεις είναι μονόδρομος και δεν βλέπω να βγαίνει κάτι καλύτερο σε αυτό το μπάτζετ μέχρι το μουντιάλ. :) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Με βάση τα χαρακτηριστικά και από την στιγμή που και οι δύο τηλεοράσεις πλέον έχουν IPS panel (η περσινή JVC είχε VA panel και πιο πολλές θύρες HDMI+USB από τη φετινή), η F&U έχει Bluetooth που η JVC δεν έχει, η F&U είναι 20 ευρώ φθηνότερη και οι δύο είναι ουσιαστικά κατασκευής Vestel (που σημαίνει ότι πιθανόν έχουν και ίδιο panel) τότε η F&U είναι πιο VFM αγορά. 

Στο μόνο που υπερτερεί στα χαρτιά η JVC είναι οι 2 θύρες USB έναντι της 1 θύρας της F&U.

Αν είχα να επιλέξω αποκλειστικά ανάμεσα στις δύο, όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές και ο εξοπλισμός, στην F&U θα πήγαινα.

Στα 380 ευρώ για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτήσεις είναι μονόδρομος και δεν βλέπω να βγαίνει κάτι καλύτερο σε αυτό το μπάτζετ μέχρι το μουντιάλ. :) 

+ Ότι η f&u έχει 3 χρόνια εγγυηση αντιπροσωπείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου. Ένα παλιό wii συνδέεται σε τέτοια τηλεόραση; Μου χάρισαν πρόσφατα ένα για τα μικρά που το έχω με composite σε παλιά crt που πάει για αντικατάσταση έτσι κι αλλιως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφουν ότι έχουν την υποδοχή που θελεις για το wii σου, οπότε μια χαρά...

Μπορείς βέβαια να πάρεις και ένα τέτοιο με 3.5 Ευρω

https://www.ebay.com/itm/Wii-to-HDMI-Wii2HDMI-Full-HD-FHD-1080P-Converter-Adapter-3-5mm-Audio-Output-Jack/222745554107?hash=item33dcab6cbb:m:mLrZdp60ASCpJgzaIaGkJEA

 

Αν και το wii καλύτερα θα σου δείχνει στην παλιά crt την οποία θα έδινα στα παιδιά για αποκλειστική χρήση.

Με το wii στην 55αρα θα πονέσουν τα μάτια σου στην ανάλυση ειτε 480p είτε 576i που μπορεί να βγάλει...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sarleft είπε

Καλησπέρα

Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου. Ένα παλιό wii συνδέεται σε τέτοια τηλεόραση; Μου χάρισαν πρόσφατα ένα για τα μικρά που το έχω με composite σε παλιά crt που πάει για αντικατάσταση έτσι κι αλλιως

Aπο ότι βλέπω στα χαρακτηριστικά της διαθέτει υποδοχή composite video καθώς αναφέρει "είσοδος AV" στο site του κατασκευαστή. Αυτό δεν είναι άλλο απο τις εισόδους του component av καλωδίου του wii έχεις. 

 

Συνδεσιμότητα: HDMIx3, USB (εικόνες/μουσική/βίντεο), LAN-Ethernet(IEEE 802.3) RJ45, Είσοδος AV, VGA 15pin D-sub, Common Interface, Ψηφιακή έξοδος ήχου, Ακουστικών, Είσοδος κεραίας RF και ομοαξονική 75ohm

https://www.fandu.gr/product.asp?catid=1558&title=fu-fl2d5504uh-4k-ultra-hd-smart-tv-55-ιντσών

s-l225.jpg

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2018 στις 11:34 ΜΜ, papafigos84 είπε

Εβαλε το mediamarkt την παρακατω.

Ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη επιλογη;

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_f-u-fl-2-d-5504-uh-1209582.html

Την έβαλε και kotsovolos στην ίδια τιμή και αυτός..

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/183168-f%26u-fl2d5504uh-55

 

Τελικά καμια εντύπωση γνώμη από αυτούς που την τσίμπησαν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αντίστοιχη προσφορά της 55" F&U που είναι επίσης Vestel υπάρχει θέμα.

Για να λυθούν κάποιες βασικές απορίες για τα χαρακτηριστικά τους και το πόσο σχέση έχουν μεταξύ τους ή με το προηγούμενο μοντέλο JVC LT55K870 του 2017 που είχε VA Panel, όσοι έχουν πάρει τη JVC LT55K880 ή την F&U FL2D5504 μπορούν να μπουν στο κρυφό μενού πατώντας: MENU και μετά 4725 και να ανεβάσουν εδώ μια φωτογραφία τι τους βγάζει.

Επισυνάπτω το αντίστοιχο της JVC LT55K870 του 2017 που βρήκα από άλλο χρήστη

JVC_LT55K870_2017.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι. Είναι από τον georsev και πόσταρε τη φωτό εδώ στο θέμα της 870.

Θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει ο ίδιος ή κάποιος άλλος κάτοχος να ανεβάσει τη δική του φωτό να συγκρίνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, garros είπε

Λογικά ναι. Είναι από τον georsev και πόσταρε τη φωτό εδώ στο θέμα της 870.

Θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει ο ίδιος ή κάποιος άλλος κάτοχος να ανεβάσει τη δική του φωτό να συγκρίνουμε!

Ναι είναι από την 870 που έχω αλλά 100% δεν είναι 120herzt το βλέπεις από την κίνηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...