Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αγόρασα κι εγώ στα 35€ μεταχειρισμένο και το ξεκινάω τώρα. 

Δύο πράγματα. Νομίζω δύσκολα πέφτει η τιμή κάτω από 25€. Άντε 20€. Γιατί είναι ένα παιχνίδι που ακόμα κι αν δεν είσαι συλλέκτης, το αφήνεις στη βιβλιοθήκη σου. Είναι iconic (που λένε και στο χωριό μου).

Το να το κάνεις Platinum, πόσες ώρες υπολογίζετε πως είναι; Αξίζει ή θα είναι εντελώς βαρετό grinding;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 10/6/2018 στις 7:34 ΜΜ, JohnHacked είπε

Αν είναι από τα πρώτα βγάζει προβληματάκια το Encoder Ic chip. Και φυσικά κοστίζει η αλλαγή του. 

Μακάρι να μην έχεις θέματα. 

 

Στις 10/6/2018 στις 9:17 ΜΜ, postfire είπε

το Panasonic MN86471A τσιπακι ειναι στο 10ευρω κοστιζει δεν ειναι ακριβο

απλα πρεπει να εχεις γνωσεις να το αλλαξεις

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=+Panasonic+MN86471A&_sacat=0P

Σήμερα δοκίμασα να το συνδέσω στην οθόνη για να δοκιμάσω κάτι και άρχισε πάλι τα ίδια. Ούτε στην οθόνη, ούτε στη τηλεόραση σήμα. Το φως του PS4 είναι κυρίως άσπρο σταθερό. Διαβάζω ότι μπορεί να φταίει και το hdmi port. Κάποιος τρόπος για να το διαπιστώσω αυτό μόνος μου δεν παίζει να υπάρχει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι θελει τεχνικο

απο την στιγμη που δουλεψε και στο ξανακανε παιζει να ειναι το hdmi port -οι επαφες-

δες με φως και με μεγενθυντικο φακο αν εχει στραβωσει κανα πιν

και τσεκαρισμα του Panasonic MN86471A 

 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιαστικά που το είδα δεν είδα κάτι στραβό. Θα το ξανακοιτάξω πιο προσεκτικά αν είναι. Και θα ψάξω να βρω μερικά μαγαζιά που κάνουν επισκευές. Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι για Θεσσαλονίκη ας μου στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονισω μονο οτι υπαρχει και ειδικο θεμα για το god of war για οποιον θελει να ρωτησει συγκεκριμενα πραγματα απο οσους το εχουν ηδη τ ελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, fytotech είπε

Το αγόρασα κι εγώ στα 35€ μεταχειρισμένο και το ξεκινάω τώρα. 

Δύο πράγματα. Νομίζω δύσκολα πέφτει η τιμή κάτω από 25€. Άντε 20€. Γιατί είναι ένα παιχνίδι που ακόμα κι αν δεν είσαι συλλέκτης, το αφήνεις στη βιβλιοθήκη σου. Είναι iconic (που λένε και στο χωριό μου).

Το να το κάνεις Platinum, πόσες ώρες υπολογίζετε πως είναι; Αξίζει ή θα είναι εντελώς βαρετό grinding;

Εδω τα Uncharted και Last of Us remasters που εχουν 3-4 χρονια που βγηκαν δεν εχουν πεσει κατω απο 20αρι. Στα 30-40 ευρω πολυ καλο παιχνιδι που βγηκε πριν 1μιση μηνα ειναι πολυ καλη τιμη.

Και αν θελησετε να το κανετε resale,θα βρεθει κοσμος ανετα να το παρει

 

Για το conference της Sony περιμενω να δω Death stranding gameplay και Ghost of Tsushima,συν οποια αλλη εκπληξη εχουν.

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση......Ποσο μπορω να πουλησω το ps4 που εχω αγορασει πριν κανα χρονο με 2 μοχλους και 1-2 παιχνιδια μαζι.Το τελευταιο 6 μηνο καθεται τζαμπα λογο δουλειας και γιαυτο αποφασισα να το δωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

TLOU 2 εγγύηση ND + buy at launch.

Έχουμε πολυκοσμία στο "ninja genre" πλέον 😅. Μάλλον είναι για το ps4 ότι είναι και τα br για τα pc. Sekiro από from soft, Nioh 2 από team ninja και ghost of tsushima από sucker punch. Το τελευταίο με εξέπληξε όσο αναφορά και το combat system του. Δε φαίνεται "action oriented" , είναι πιο πολύ θέμα reflex και positioning. Ένα καλό sheath attack ή parry και όλοι πέφτουν σαν μύγες. Επίσης έχει μηδενικό UI και σε κάνει να "μπαίνεις" στο game. Αυτό το είχε πετύχει και το μονοκάμερο στο god of war. Μου αρέσει που έχει ιστορικό background και σοβαρό setting (την εισβολή της Μογγολίας). Από πλευράς γραφικής απεικόνισης και artistic impression δείχνει να είναι next gen σε σχέση με τα άλλα 2 games.

Για το death stranding ανησυχώ πάρα πολύ. Αν τελικά το μισό game είναι walk simulator και delivery boy όσο κρύβεσαι από αυτές τις σκιές θα φάει τρελό flop.

Πολύ polished και δυνατό και το spiderman, ενώ και το RE2 μοιάζει σοβαρό remake και όχι half-assed remaster.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, najinblue3 είπε

δε σε τραβηξε 2ο run ε? εγω αυτο φοβαμαι, οτι θα το τελειωσω σε 30 ωρες και δε θα εχω να κανω τπτ...

κοίτα, το αγόρασα επειδή -σαν και εσένα νομίζω- είμαι φαν των soulborne και του Nioh και δεν μπήκα στη λογική να το νοικιάσω 1 σκ και να το τερματίσω τότε... είπα ότι αφού είναι μια μίξη πολλών παιχνιδιών ουσιαστικά, ε άμα το σύστημα μάχης φέρνει λίγο από τα παραπάνω, θα το λιώσω :p

τελικά λίγο βαρέθηκα + κατάντησε πολύ κουραστικό στις μάχες από ένα σημείο και μετά + με ξενέρωσε η απουσία bosses, ενώ σε βάθος χρόνου είναι νομίζω απλά μια πιο εξελιγμένη button mash εμπειρία σε σχέση με τους παλαιότερους τίτλους της σειράς και τίποτα παραπάνω...δεν είναι παιχνίδι με δικό του χαρακτήρα αλλά δανείζεται καλά στοιχεία από όλα σχεδόν τα δημοφιλή παιχνίδια του ps4 (last of us, uncharted, τα της fromsoftware κτλ) και φτιάχνει ένα ικανοποιητικό σύνολο με τα + και - του... αλλά το στορυ αξίζει φουλ για εμένα, γιαυτό και όντως θα το πρότεινα για αγορά (αλλά μέχρι ένα 30άρι :p )

Η ιστορία τρώει κάνα 30ώρο + άντε να παίξεις ένα δεκάωρο ακόμα για πλατίνα και βαλκυρίες...ε κούτσα κούτσα βγαίνει ένα... 40-50ωρο? Εμένα προσωπικά δεν μου αρκεί 40-50 ώρες παιχνίδι (στη καλύτερη και αν) για πάνω από 30 ευρώ, πόσο μάλλον ένα που θα το φάει σίγουρα η σκόνη για πάντα μετά το τέλος του... άσε που το transition από Normal σε Hard είναι από τα χειρότερα aspects του παιχνιδιού και δε βρίσκω λόγο να το ξαναπαίξω στο πιο δύσκολο επίπεδο...

αλλά ξαναλέω, το story αξίζει -ειδικά αν είσαι φαν των παλαιοτέρων παιχνιδιών-, οπτικά είναι δυναμίτης και αν σου αρέσει και η Νορβηγική μυθολογία θα σκαλώσεις με την ala Ζήνα σαπουνοπεροποίησή της :p 

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@snake_plissken2112μπα φαν δεν ημουν σε καμια περιπτωση, αλλωστε με το ειδος δε τα παω καλα, περα απο την bayonetta που λατρεψα. Μαλλον θα προσπερασω την αγορα, οσα ειδα δε με τραβανε ιδιαιτερα 

το μονο που με τραβηξε απο σονυ ειναι spiderman και φυσικα NIOH!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...