Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, petran91 είπε

Μα δεν λέει αυτό. 
Έχει στο wallet του 20$ και τον βγάζει να πληρώσει με κάρτα αντί να του τα πάρει από το wallet.

εχεις δικιο οτι να ναι εγραψα. Τσεκαρε εδω @james9tito 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

εχεις δικιο οτι να ναι εγραψα. Τσεκαρε εδω @james9tito 

Αρα γινοταν και το αλλαξε η σονυ....Τι τσακαλια ειναι αυτοι ρε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή πλέον ακόμα και αν έχεις λεφτά μέσω Αμερικάνικων καρτών λεφτά στο Αμερικάνικο psn id wallet σου δεν μπορείς να αγοράσεις πράγματα από το Αμερικάνικο psn store?

Είστε σίγουροι γι' αυτό ή κατάλαβα κάτι λάθος?

 

Και τα λεφτά που κάποιος έχει στο Αμερικάνικο psn wallet του τι θα τα κάνει?

 

Edit: Τώρα είδα και τα επόμενα ποστ.

Τελικά μόνο το psn now μπλόκαραν στην Ελλάδα που τουλάχιστον δεν υποστηρίζεται ακόμα η υπηρεσία γιατί στο ps5 πιστεύω θα την φέρουν επίσημα και στην Ελλάδα κανονικά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, james9tito said:

To γραφω και εδω μπας και εχει κανεις καμια ιδεα. Θελω να ενεργοποιησω για ενα μηνα το ps now απο το us account μου. Αγορασα καρτα και εχω αυτη τη στιγμη στο wallet 20$. Ανοιγω το ps now παω να αγορασω μηνιαια συνδρομη με 9.99$ και μου ζηταει τροπο πληρωμης (πιστωτικη ή paypal) και φυσικα το ελληνικο μου paypal και η ελληνικη πιστωτικη μου δεν γινονται αποδεκτα. 

WTF? Δεν με αφηνει να αγορασω μονο ενα μηνα ενω εχω χρηματα ή εγω κατι εχω χασει?

Δεν σου στέλνω ΠΜ, για να τα βλέπουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται. Έχουμε και λέμε:

1) Πας στο πισί σου ή στο λάπτοπ σου και ανοίγεις Edge (όχι Brave, Mozilla ή ότι άλλο, το PSN είναι γελοίο σάιτ)

2) Πας εδώ και πατάς σε όποιο πακέτο σε ενδιαφέρει (το trial απαιτεί Paypal ή κάρτα, οπότε το αποκλείουμε)

3) Πατάς Subscribe και μετά Update your billing info.

Σε βγάζει σε αυτή την οθόνη ή όχι;

aC5Y8hq.png

 

Εάν σε βγάζει, πού είναι το πρόβλημα, εφόσον έχεις αρκετά λεφτά στο wallet (ακόμα και αν δεν έχεις όταν πατάς payment method, σου δίνει επιλογή για Pre-paid PSN card);

Εάν δεν σε βγάζει σε αυτή την οθόνη, δοκίμασε άλλο subscription (3μηνο ή 12μηνο) και πες αν σε βγάζει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν σου στέλνω ΠΜ, για να τα βλέπουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται. Έχουμε και λέμε:

1) Πας στο πισί σου ή στο λάπτοπ σου και ανοίγεις Edge (όχι Brave, Mozilla ή ότι άλλο, το PSN είναι γελοίο σάιτ)

2) Πας εδώ και πατάς σε όποιο πακέτο σε ενδιαφέρει (το trial απαιτεί Paypal ή κάρτα, οπότε το αποκλείουμε)

3) Πατάς Subscribe και μετά Update your billing info.

Σε βγάζει σε αυτή την οθόνη ή όχι;

aC5Y8hq.png

Εάν σε βγάζει, πού είναι το πρόβλημα, εφόσον έχεις αρκετά λεφτά στο wallet (ακόμα και αν δεν έχεις όταν πατάς payment method, σου δίνει επιλογή για Pre-paid PSN card);

Εάν δεν σε βγάζει σε αυτή την οθόνη, δοκίμασε άλλο subscription (3μηνο ή 12μηνο) και πες αν σε βγάζει.

Αν επιλεξω 1 μηνα με βγαζει σε αυτη την οθονη, δηλαδη παλι ζηταει paypal ή καρτα. Αν επιλεξω 3μηνη ή ετησια με βγαζει στην οθονη που ανεβασες δηλαδη μπορεις να πληρωσεις απο το wallet. WTF ρε σονυ? Ο μονος τροπος να το κανω ειναι να επιλεξω μηνιαια και μετα να κανω redeem code , δηλαδη να εξαργυρωσω μια καρτα 10$ την ωρα που αγοραζω τη συνδρομη. Εγω οπως θα εκανε καθε λογικος ανθρωπος , εξαργυρωσα την καρτα απο το store και μετα πηγα να αγορασω συνδρομη. 

Οποτε θελω νεα 10ευρη για να δοκιμασω και αυτον τον τροπο. Well done sony πρεπει να εχεις τελειωσει ΜΙΤ για να καταλαβεις τι θελει ακριβως το store. 

 

1month.PNG

 

3month.PNG

Επεξ/σία από james9tito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δεν σου στέλνω ΠΜ, για να τα βλέπουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται. Έχουμε και λέμε:

1) Πας στο πισί σου ή στο λάπτοπ σου και ανοίγεις Edge (όχι Brave, Mozilla ή ότι άλλο, το PSN είναι γελοίο σάιτ)

2) Πας εδώ και πατάς σε όποιο πακέτο σε ενδιαφέρει (το trial απαιτεί Paypal ή κάρτα, οπότε το αποκλείουμε)

3) Πατάς Subscribe και μετά Update your billing info.

Σε βγάζει σε αυτή την οθόνη ή όχι;

aC5Y8hq.png

Εάν σε βγάζει, πού είναι το πρόβλημα, εφόσον έχεις αρκετά λεφτά στο wallet (ακόμα και αν δεν έχεις όταν πατάς payment method, σου δίνει επιλογή για Pre-paid PSN card);

Εάν δεν σε βγάζει σε αυτή την οθόνη, δοκίμασε άλλο subscription (3μηνο ή 12μηνο) και πες αν σε βγάζει.

 

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί και εμένα με ενδιαφέρει η συνδρομή από PC. Δουλεύει από Ελλάδα ή χρειάζεται VPN και τέτοια που έγραφες?

52 λεπτά πριν, james9tito είπε

Αν επιλεξω 1 μηνα με βγαζει σε αυτη την οθονη, δηλαδη παλι ζηταει paypal ή καρτα. Αν επιλεξω 3μηνη ή ετησια με βγαζει στην οθονη που ανεβασες δηλαδη μπορεις να πληρωσεις απο το wallet. WTF ρε σονυ? Ο μονος τροπος να το κανω ειναι να επιλεξω μηνιαια και μετα να κανω redeem code , δηλαδη να εξαργυρωσω μια καρτα 10$ την ωρα που αγοραζω τη συνδρομη. Εγω οπως θα εκανε καθε λογικος ανθρωπος , εξαργυρωσα την καρτα απο το store και μετα πηγα να αγορασω συνδρομη. 

Οποτε θελω νεα 10ευρη για να δοκιμασω και αυτον τον τροπο. Well done sony πρεπει να εχεις τελειωσει ΜΙΤ για να καταλαβεις τι θελει ακριβως το store. 

1month.PNG

3month.PNG

 

Κράζεις για να κράζεις ως συνήθως. Την κάρτα σου θέλουνε για billing, για να δικαιολογήσουν στους shareholders την πτώση τιμής και τα στοιχεία σου για την παρουσίαση στους μετόχους, τα οποία θα πουλήσουν, είτε θα τα παρουσιάσουν σε PowerPoint ως στατιστικό.

Τι δεν καταλαβαίνεις δηλαδή?

Για το netflix βρίσκεις στο περίπτερο κάρτες netflix?

Η μέθοδος/funds πάει και αυτή για φούντο - όπως και το physical.

Εγώ περιμένω ακόμα απάντηση για το αν υποστηρίζεται στην Ελλάδα ή θέλει VPN, στο μεταξύ αν έχεις κάποιος την καλοσύνη να απαντήσει.

Η αν θέλει UK Account πως στο καλό πληρώνεις σε συνδυασμό με τα παραπάνω σχόλια?

Μήπως αυτό ήταν στοχευμένο για να μην μπορείς να ξεγελάσεις την Sony? 

Λέω εγώ τώρα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Inside X είπε

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί και εμένα με ενδιαφέρει η συνδρομή από PC. Δουλεύει από Ελλάδα ή χρειάζεται VPN και τέτοια που έγραφες?

Κράζεις για να κράζεις ως συνήθως. Την κάρτα σου θέλουνε για billing, για να δικαιολογήσουν στους shareholders την πτώση τιμής και τα στοιχεία σου για την παρουσίαση στους μετόχους, τα οποία θα πουλήσουν, είτε θα τα παρουσιάσουν σε PowerPoint ως στατιστικό.

Τι δεν καταλαβαίνεις δηλαδή?

Για το netflix βρίσκεις στο περίπτερο κάρτες netflix?

Η μέθοδος/funds πάει και αυτή για φούντο - όπως και το physical.

Ως συνήθως ξερολιαση χωρίς να έχεις ασχοληθεί με το αντικείμενο. Δεν κράζω το ότι ζητάνε κάρτα/PayPal, κράζω ότι ζητάνε κάρτα/PayPal στην μηνιαία και όχι στην 3μηνη/ετήσια. 

Και ότι ζητάνε κάρτα/PayPal ενώ υπάρχουν funds. 

Και ναι φυσικά πωλούνται κάρτες netflix στα seven πχ . 

Πάμε παρακάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Ως συνήθως ξερολιαση χωρίς να έχεις ασχοληθεί με το αντικείμενο. Δεν κράζω το ότι ζητάνε κάρτα/PayPal, κράζω ότι ζητάνε κάρτα/PayPal στην μηνιαία και όχι στην 3μηνη/ετήσια. 

Και ότι ζητάνε κάρτα/PayPal ενώ υπάρχουν funds. 

Και ναι φυσικά πωλούνται κάρτες netflix στα seven πχ . 

Πάμε παρακάτω. 

Στην χώρα μας δεν υποστηρίζεται το ps now, όπως και το stadia κτλ.

Εκεί μιας και είσαι ξερόλας, ποια είναι η λύση?

Αυτό ρωτάω.

btw Τα Seven ούτε ήξερα ότι υπάρχουν ακόμα. Κοντεύουμε 2020 βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inside X είπε

Στην χώρα μας δεν υποστηρίζεται το ps now, όπως και το stadia κτλ.

Εκεί μιας και είσαι ξερόλας, ποια είναι η λύση?

Αυτό ρωτάω.

btw Τα Seven ούτε ήξερα ότι υπάρχουν ακόμα. Κοντεύουμε 2020 βλέπεις.

Και επειδή δεν ξέρεις ότι υπάρχουν τα σεβεν πουλάς εξυπνάδα ότι δεν πωλούνται κάρτες netflix. Μάλιστα. 

Whatever. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james9tito είπε

Και επειδή δεν ξέρεις ότι υπάρχουν τα σεβεν πουλάς εξυπνάδα ότι δεν πωλούνται κάρτες netflix. Μάλιστα. 

Whatever. 

Δεν ξέρω με τι είδους νοοτροπία γράφεις αν και υποπτεύομαι. 

Ήμουν ξεκάθαρος. Ανέβασα ένα blog post από επάνω της Sony. 

Το PS Now ΔΕΝ έχει έρθει στην Ελλάδα υποτίθεται και κράζεις ότι δεν υποστηρίζεται η Ελληνική κάρτα σου ή και το Paypal βασιζόμενο σε αυτή.

Και σε ρωτάω. Πως βγάζεις συμπέρασμα για αυτό.

Τον Οκτώβρη τέλος σκάει το Stadia και δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα. Θα πάω στο site και θα φάω τα μούτρα μου.

Μετά θα είναι πρέπον να γράψω 200 post για την κάρτα μου ή για το φτωχό μου το μυαλό που δεν είδα ότι ΔΕΝ υποστηρίζεται στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Inside X είπε

Δεν ξέρω με τι είδους νοοτροπία γράφεις αν και υποπτεύομαι. 

Ήμουν ξεκάθαρος. Ανέβασα ένα blog post από επάνω της Sony. 

Το PS Now ΔΕΝ έχει έρθει στην Ελλάδα υποτίθεται και κράζεις ότι δεν υποστηρίζεται η Ελληνική κάρτα σου ή και το Paypal βασιζόμενο σε αυτή.

Και σε ρωτάω. Πως βγάζεις συμπέρασμα για αυτό.

Τον Οκτώβρη τέλος σκάει το Stadia και δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα. Θα πάω στο site και θα φάω τα μούτρα μου.

Μετά θα είναι πρέπον να γράψω 200 post για την κάρτα μου ή για το φτωχό μου το μυαλό που δεν είδα ότι ΔΕΝ υποστηρίζεται στην Ελλάδα?

Αλήθεια πόση ώρα θα ξεφτιλιζεσαι; Ποιος διαμαρτυρηθηκε οτι δεν υποστηρίζεται ή κάρτα ή οτιδήποτε; Τι ανοησίες γράφεις; 

Get a life, δε θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, james9tito είπε

Αλήθεια πόση ώρα θα ξεφτιλιζεσαι; Ποιος διαμαρτυρηθηκε οτι δεν υποστηρίζεται ή κάρτα ή οτιδήποτε; Τι ανοησίες γράφεις; 

Get a life, δε θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω. 

Από την κάρτα σου δοκίμασες? Ε βάλε και τρίμηνη for science?

Η δεν την δέχεται λόγω χώρας?

PS: Θα σε παρακαλέσω να μου απευθύνεσαι κόσμια - και όχι όπως στο χωριό σου.

Από το laptop μου τώρα δεν ανοίγει καν - θα δοκιμάσω και από desktop PC με καλές προδιαγραφές αύριο και μιλάμε (περί payment).

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αγαπημένοι συμφορουμητες. Τώρα που άρχισε να ξεπροβάλει το 5 θέλω να ξεκινήσω να χτίζω την βιβλιοθήκη μου με δισκάκια του 4. Με ενδιαφέρει η χαμηλή τιμή ασχέτως αν είναι καινούργια ή μεταχειρισμένα. Έχετε κάποιο σάιτ να προτείνετε που να στέλνει Κύπρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Inside X said:

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί και εμένα με ενδιαφέρει η συνδρομή από PC. Δουλεύει από Ελλάδα ή χρειάζεται VPN και τέτοια που έγραφες?

Δεν ήθελε ποτέ VPN. Μόνο αμερικανικό account. 

2 hours ago, Inside X said:

Μήπως αυτό ήταν στοχευμένο για να μην μπορείς να ξεγελάσεις την Sony? 

Την ξεγελάσαμε τελικά. Της δώσαμε τα λεφτά μας χωρίς να θέλει να τα πάρει! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...