Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tο steam προσφέρει δωρεάν το παιχνιδάκι Mido and Di αν το
προσθέσετε στη συλλογή σας μέχρι τις 2 Μαΐου στις 20.00

link >>>>>>>>> https://store.steampowered.com/app/1691560/Mido_and_Di/

  • Like 9
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαθέσιμα τα παιχνίδια στο Amazon Prime γι' αυτόν τον μήνα:

  • Dead Space 2 (Origin key)
  • The Curse of Monkey Island
  • Cat Quest
  • Out of Line
  • Mail Mole
  • Shattered - Tale of the Forgotten King

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Iστορικό χαμηλό για το Thea: The Awakening στο Fanatical, στα 0,79 ευρώ

Πρόκειται για ένα εξαιρετικό παιχνίδι στρατηγικής/adventure/survival/crafting/lite rpg, εμπνευσμένο από τη σλαβική μυθολογία, με πολύ ιδιαίτερο σύστημα μάχης, όπου το τι μπορεί να κάνει ο κάθε χαρακτήρας δεν εξαρτάται μόνο από τα χαρακτηριστικά του αλλά, σε μεγάλο βαθμό, και από τον εξοπλισμό του. Aντίστοιχο ενδιαφέρον έχουν και τα διάφορα challenges που μπορούν να επιλυθούν με τη βία ή με την ευφυΐα (ανάλογα με το τι χαρακτήρες και εξοπλισμό έχει η ομάδα).

Δεν έτυχε της εμπορικής επιτυχίας που του άξιζε, δυστυχώς, ούτε και το μεταγενέστερο Thea 2: The Shattering, όμως oι -αρχικά Πολωνοί, πλέον διεθνείς- developers, ΜuHa Games έφτιαξαν καλό όνομα στο χώρο και πλέον, σε συνεργασία με τη Slitherine/Matrix αναπτύσσουν μια σύγχρονη εκδοχή του Master of Magic (περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ).

Σε αυτά τα χρήματα, μιλάμε απλά για χάρισμα ενός πραγματικού indie διαμαντιού.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δυστυχως sold out και με ψηνουν τετοια παιχνιδια γμτ 

ξανα διαθεσιμο thanks!!!

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Snoob είπε

Iστορικό χαμηλό για το Thea: The Awakening στο Fanatical, στα 0,79 ευρώ

Το βλέπω συνεχώς σε Fanatical bundles και εκπλήσσομαι πώς δεν το έχω ήδη. Με κάποιο περίεργο τρόπο έχω το  Thea 2 στο GOG. Ανάμεσα στα δύο ποιο είναι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε ιστορικό χαμηλό στο Fanatical στα €1,09, μέσω του Staff Picks Build Your Own Bundle, το House of Many Doors, ένα πάρα πολύ ιδιαίτερο indie RPG/adventure με πλούσια, καλογραμμένη ιστορία, εμπνευσμένο από το Sunless Sea (με τη Failbetter Games να βοηθά στην ανάπτυξη).

Όπως και το Sunless Sea (και το μεταγενέστερο Sunless Skies) είναι ένα παιχνίδι που βασίζεται στα κείμενα και τις καταστάσεις που προκύπτουν στην πορεία, προσφέροντας διάφορες καταλήξεις και σενάρια για να φτάσεις στον "προορισμό". Είναι, ας πούμε, μια ψηφιακή καβαφική Ιθάκη, που περισσότερο από τον προορισμό σημασία έχει το ταξίδι.

Σε αυτά τα χρήματα, όποιος συγκινήθηκε έστω και ελάχιστα από τα δύο Sunless (ή και το Fallen London) δεν πρέπει να το χάσει.

Έχω προτείνει και παλιότερα το θαυμάσιο adventure Lamplight City. Κλασικό point & click, με έξυπνη ιστορία, ενδιαφέροντες χαρακτήρες και ευχάριστο ρυθμό. Συγκαταλέγεται, δυστυχώς, στα διαμαντάκια που δεν σημείωσαν την εμπορική επιτυχία που τους άξιζε . Με την ευκαιρία του ιστορικού χαμηλού (7,49 δολάρια, περίπου 7,12 ευρώ) στο Wingamestore, το προτείνω μία ακόμη φορά.

25 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Το βλέπω συνεχώς σε Fanatical bundles και εκπλήσσομαι πώς δεν το έχω ήδη. Με κάποιο περίεργο τρόπο έχω το  Thea 2 στο GOG. Ανάμεσα στα δύο ποιο είναι καλύτερο?

Προσωπικά, προτιμώ το πρώτο -ελαφρά- αλλά και τα δύο είναι πολύ έξυπνα παιχνίδια. Σε συνδυασμό με το roguelike στοιχείο (όπου σταδιακά ξεκλειδώνεις θεότητες και δυνατότητες αυτών των θεοτήτων/αρχικές ομάδες κτλ.) αξίζει να το δει κανείς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Disco Elysium Final Cut & Control Ultimate ->
(έκπτωση 69%) στα 12,59€ στο steam, νομίζω είναι πολύ καλή προσφορά για disco elysium final cut.
spacer.png

EDIT: Μόλις το προχώρησα στο καλάθι για αγορά, δε δίνει την εκπτωση που λέει στην αρχή, για όσους έχουν το CONTROL από το humble choice, γιατί μάλλον δεν είναι η ultimate edition. Ας επιβεβαιώσει κάποιος.

Επεξ/σία από geodevil
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσο το βγαζει 12.59 και στο checkout. Πρεπει να εχεις την ultimate edition του control για να σε βγαζει το DE στα 12.59

 

 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι το Control απο το HB ενεργοποιήθηκε ως Control Ultimate, κατά την αγορά του συγκεκριμένου bundle δεν το αναγνωρίζει.
Διάβασα στο reddit οτι ανοίγοντας support ticket στο steam σε αφήνουν να πάρεις μόνο το Disco Elysium στα €12,59,
Έχω στείλει ticket και περιμένω...

Πέρα απο αυτό το bundle, μου ήρθε και mail για την αγορά του Disco Elysium με έκπτωση -65%, στα €13,99. Δεν ξέρω αν είναι προσωποποιημένη προσφορά, αλλά αν δεν μπορούμε να το πάρουμε €12,59 τότε και το €13,99 ακούγεται καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...