Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Χμμ... Είχα διαβάσει κι εγω την προσφορά για όσους έχουν το 1 οτι θα μπορούν να παίξουν τα ίδια επεισόδια με τα νεα features του 2 αλλά προσωπικά αν και εχω την GOTY του 1 δεν μου εμφανίζει κάτι στο 2 όπως εσένα... Πρέπει να ακολουθήσουμε κάποια βήματα?
 

Εγώ απλά μπήκα στη σελίδα στο steam και μου είχε κουμπί Play the game και σκάλωσα άσχημα, γι' αυτό άρχισα να ψάχνω. Δεν ξέρω τι γίνεται έχω μπερδευτεί, αφού δεν είναι το 2 πάντως (λογικό, δεν περίμενα και κάτι άλλο) κακώς το εμφανίζουν ως το full game στη library. Ας έφτιαχναν μια διαφορετική έκδοση του 1 τι χαζομάρες είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ απλά μπήκα στη σελίδα στο steam και μου είχε κουμπί Play the game και σκάλωσα άσχημα, γι' αυτό άρχισα να ψάχνω. Δεν ξέρω τι γίνεται έχω μπερδευτεί, αφού δεν είναι το 2 πάντως (λογικό, δεν περίμενα και κάτι άλλο) κακώς το εμφανίζουν ως το full game στη library. Ας έφτιαχναν μια διαφορετική έκδοση του 1 τι χαζομάρες είναι αυτές.

Σου εμφανίζει owned το legacy pack? Εμένα μου το έχει να το αγοράσω στο store...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Σου εμφανίζει owned το legacy pack? Εμένα μου το έχει να το αγοράσω στο store...

Κι εμένα για αγορά μου το έχει τελικά. Άρα σύμφωνα με αυτά που λέει ο Despotas στο post που έδωσε ο saxos55:

Αναφορά σε κείμενο

Αν έχεις το HITMAN GOTY, παίρνεις δωρεάν στο 2 όλο το περιεχόμενο του 1.

Αν έχεις το HITMAN μη GOTY παίρνεις το μη GOTY περιεχόμενο του 1. Μετά προαιρετικά μπορείς να αγοράσεις το πακέτο HITMAN GOTY Legacy Pack Upgrade με 10€ για να προσθέσεις το GOTY περιεχόμενο και στο 2.

Αν δεν έχεις το 1, αγοράζεις το HITMAN GOTY Legacy Pack με 20€ και έχεις πάλι όλο το περιεχόμενο του 1.

αυτό που μου έδωσε είναι το μη GOTY περιεχόμενο του 1. Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρουν τίποτα και το παιχνίδι φαίνεται σαν να προστέθηκε όλο τη library, ενώ στην πραγματικότητα είναι περιεχόμενο απ' το 1 και κάτσε βγάλε άκρη μετά εσύ τι έχεις και τι όχι. Μας δουλεύουν μου φαίνεται, ας τα σβήσει κάποιος mod αν δεν είναι προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κι εμένα για αγορά μου το έχει τελικά. Άρα σύμφωνα με αυτά που λέει ο Despotas στο post που έδωσε ο saxos55:

αυτό που μου έδωσε είναι το μη GOTY περιεχόμενο του 1. Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρουν τίποτα και το παιχνίδι φαίνεται σαν να προστέθηκε όλο τη library, ενώ στην πραγματικότητα είναι περιεχόμενο απ' το 1 και κάτσε βγάλε άκρη μετά εσύ τι έχεις και τι όχι. Μας δουλεύουν μου φαίνεται, ας τα σβήσει κάποιος mod αν δεν είναι προσφορά.

Τσέκαρες και είναι το περιεχόμενο απο το 1 ή μήπως το δωρεάν prologue που δίνουν σε όλους? Δεν εχω κατεβάσει τίποτα ακόμα για να δω.

Το λεω επειδή είπες οτι είναι κάπου 8.5gb αυτό που κατεβάζεις ενω η Season 1 σε εμένα λέει ~70gb για κατέβασμα...

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Τσέκαρες και είναι το περιεχόμενο απο το 1 ή μήπως το δωρεάν prologue που δίνουν σε όλους? Δεν εχω κατεβάσει τίποτα ακόμα για να δω.

Το λεω επειδή είπες οτι είναι κάπου 8.5gb αυτό που κατεβάζεις ενω η Season 1 σε εμένα λέει ~70gb για κατέβασμα...

Όχι δεν το τσέκαρα κι ούτε πρόκειται να το κάνω σύντομα, γιατί διέκοψα την λήψη εφόσον δεν αναφέρουν ξεκάθαρα τι είναι. Το full game δεν είναι σίγουρα, οπότε δεν θα αφιερώσω χρόνο προς το παρόν για να ανακαλύψω τι ακριβώς είναι τα αστεία promo τους.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ καλό indie bundle από το Humble Bundle (απορώ πώς του ήρθε)

https://www.humblebundle.com/games/dystopian-bundle

Πρόκειται για δυστοπικά παιχνίδια όπου εν πάσει περιπτώσει η κοινωνία και η ανθρωπότητα έχει πάρει τον κακό δρόμο, υπάρχει μοναξιά, απώλεια της ιδιωτικότητας κλπ.

Ξεχωρίζει το πρώτο tier με Tokyo 42, Orwell (νομίζω είναι το πρώτο επεισόδιο), Beholder, Distrust

Καλό δεύτερο tier με Orwell (επεισόδιο 2), Rain World, 60 seconds

Το Observer στο τελευταίο tier πολύ καλή επιλογή αλλά πολλά χρήματα.

Θα ελέγξω αν δίνουν κλειδιά για GOG.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Tobajara είπε

ΠΟΛΥ καλό indie bundle από το Humble Bundle (απορώ πώς του ήρθε)

https://www.humblebundle.com/games/dystopian-bundle

Πρόκειται για δυστοπικά παιχνίδια όπου εν πάσει περιπτώσει η κοινωνία και η ανθρωπότητα έχει πάρει τον κακό δρόμο, υπάρχει μοναξιά, απώλεια της ιδιωτικότητας κλπ.

Ξεχωρίζει το πρώτο tier με Tokyo 42, Orwell (νομίζω είναι το πρώτο επεισόδιο), Beholder, Distrust

Καλό δεύτερο tier με Orwell (επεισόδιο 2), Rain World, 60 seconds

Το Observer στο τελευταίο tier πολύ καλή επιλογή αλλά πολλά χρήματα.

Θα ελέγξω αν δίνουν κλειδιά για GOG.

Δεν είναι επεισόδια τα 2 orwell (το λέω γιατί τα ίδια τα παιχνίδια είναι χωρισμένα σε επεισόδια) αλλά 2 διαφορετικά παιχνίδια (ή season  όπως αναφέρονται). Το bundle φαίνεται πολύ ενδιαφέρον όντος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο Humble, το Civilization VI Digital Deluxe (base game, soundtrack και 6 DLC packs, δηλαδή ό,τι έχει κυκλοφορήσει εκτός του Rise & Fall) στα €19,99 (2η καλύτερη τιμή ιστορικά + credit €0,81 για μελλοντικές αγορές). 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...