Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όλοι είναι με τη σκανδάλη στα χέρια και περιμένουν πότε θα μπουν

 

σίγουρα όσοι το επιχειρήσουν πρώτοι θα φάνε τα μούτρα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω τα εφαγα ηδη αυτη τη στιγμη εχει μεγαλη κατηφορα... το πρωι εδειχναν αρκετα σταθερα ολα γιαυτο μπηκα. Ουτε τα σπασμενα δε θα βγαλουμε ετσι οπως παιζει πλεον...

Επεξ/σία από spirosR7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, spirosR7 είπε

Εγω μπηκα το πρωι στα 37κ μια ανεβαινει μια κατεβαινει καθολου σταθερο... μολις κανει τη πρωτη μεγαλη ανοδο θα πουλησω παλι

37k ευρω? Αρα μπηκες στα 45k usd. 

ενταξει μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει και καμια ιδιαιτερη κατρακυλα οπως λες. Δεν ειναι και πολυ ασχημα, καθε μερα προσπαθουν να το ριξουν αλλα αντεχει. Εχτες ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cliobaccarra είπε

37k ευρω? Αρα μπηκες στα 45k usd. 

ενταξει μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει και καμια ιδιαιτερη κατρακυλα οπως λες. Δεν ειναι και πολυ ασχημα, καθε μερα προσπαθουν να το ριξουν αλλα αντεχει. Εχτες ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα

Ναι καπου εκει στα 36800 μπηκα το πιστεψα για λιγο οτι θα ανεβαινε και θα κρατιοταν ψηλα οπως παλια. Ειχα λιγες απωλειες απο τη μεγαλη πτωση που εγινε και ειπα μηπως βγαλω τις απωλειες μου. Πλεον δε ξερω πως θα παει αλλα πιστευω η ζημια εχει γινει στα crypto  τοσο ασταθη που ειναι και να μην εχουμε καμια μεγαλη ανοδο ακομα μακαρι να ειμαι λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε επιτέλους να γράφετε ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. ο άλλος δεν μπορεί να συνειδιτοποιήσει ότι τα κρύπτο είναι ασταθή. Συγχαρητήρια μας απέδειξες ότι δεν ασχολήθηκες ούτε 20 δευτερόλεπτα πρίν βάλεις λεφτά σε αυτό. Για όνομα ρε σείς. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Σταματήστε επιτέλους να γράφετε ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. ο άλλος δεν μπορεί να συνειδιτοποιήσει ότι τα κρύπτο είναι ασταθή. Συγχαρητήρια μας απέδειξες ότι δεν ασχολήθηκες ούτε 20 δευτερόλεπτα πρίν βάλεις λεφτά σε αυτό. Για όνομα ρε σείς. 

Ασχολουμαι πολλους μηνες οκ το παραδεχομαι δε ξερω πολλα αλλα που ειναι το κακο ρε φιλε δηλαδη ακομα και αν ξερω τα παντα απο μενα αποκλειστικα εξαρταται αν θα βγαλω κερδος; Δε νομιζω οτι παει ετσι αλλα τεσπα. Και διαβασμα εχω ριξει και αρκετο καιρο ασχολουμαι αλλα εσυ μου λες οτι οποιος εχει απωλειες ειναι αποκλειστικα δικια του ευθυνη; και αν καποιος δε τα ξερει ολα δεν ειναι κακο ολοι ετσι δεν αρχισαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό ρε φίλε είναι κάθε 1 μέρα που δεν ανεβαίνει κάτι να διαβάζουμε σχόλια του τύπου : 

Αναφορά σε κείμενο

πιστευω η ζημια εχει γινει στα crypto  τοσο ασταθη που ειναι και να μην εχουμε καμια μεγαλη ανοδο ακομα μακαρι να ειμαι λαθος..

Τα κρύπτο ήταν είναι και θα είναι για χρόνια ακόμα ασταθή. Είναι το νούμερο 1 πράγμα που καταλαβαίνεις το 1ο δευτερόλεπτο που κοιτάς το πρώτο σου γράφημα . Για ποιό λόγο κάθε μέρα τρομολαγνεία κλπ; 

 

Ο άλλος κάτι σελίδες πίσω, πέφτει το καρντάνο κάτω απ τα 2 "ΣΟΣ έπεσε τώρα θα δυσκολευτεί πολύ να περάσει τα 2 πάλι μπλα μπλα" 

κυριολεκτικά 1 ώρα μετά 2.10 το καρντάνο. ε νισάφι.

Επεξ/σία από fastmanakos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ νέος σε όλο αυτό και διαβάζω όσο μπορώ.

Ας πούνε και οι πιο παλιοί, αλλά εγώ προτείνω να γίνει ένα καινούριο θέμα για γενική συζήτηση για ισοτιμίες, τακτικές, τιπς, ερωτήσεις -απαντήσεις, προτεινόμενα tutorial. και αυτό το θέμα να αφορά νέα - ειδήσεις όπως λέει και ο τίτλος.

Προσωπικά έχω διαβάσει πολύ ενδιαφέροντα πράγματα εδώ αλλά ίσως πρέπει να γίνει ένας διαχωρισμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, spirosR7 είπε

Ασχολουμαι πολλους μηνες οκ το παραδεχομαι δε ξερω πολλα αλλα που ειναι το κακο ρε φιλε δηλαδη ακομα και αν ξερω τα παντα απο μενα αποκλειστικα εξαρταται αν θα βγαλω κερδος; Δε νομιζω οτι παει ετσι αλλα τεσπα. Και διαβασμα εχω ριξει και αρκετο καιρο ασχολουμαι αλλα εσυ μου λες οτι οποιος εχει απωλειες ειναι αποκλειστικα δικια του ευθυνη; και αν καποιος δε τα ξερει ολα δεν ειναι κακο ολοι ετσι δεν αρχισαμε;

οπως σου ειπαν και παραπανω, το +-10% την ημερα ειναι σχεδον φυσιολογικο και εχει γινει απειρες φορες. Δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει. Απο την αλλη σαν νεος δεν πιστευω οτι εχεις ρηξει και πολλα λεφτα οποτε με την πτωση που εχει αντε να χανεις 20-30 ευρω, σιγα το κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Συμβουλή προς τους νέους:

Βάλτε τα λεφτά σας και ανοίξτε τα γραφήματα ξανά μετά από δύο χρόνια. 

Σωστή τακτική και αυτό. Εγώ είχα μπει τον Γενάρη του 18, λίγο καιρό μετά το peak  του BTC στα 20 k και του Ethereum 1 k, αγοράζοντας τότε όταν είχαν πέσει ένα 20% και τελικά έφτασαν 4k και 100$ αντίστοιχα. Όλοι πιστεύαμε ότι με τέτοια κατρακύλα δεν υπάρχει επιστροφή. 3 χρόνια μετά τα ξαναθυμηθήκαμε, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι και απίθανο να ξανασυμβεί εντός της χρονιάς κάτι αντίστοιχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Συμβουλή προς τους νέους:

Βάλτε τα λεφτά σας και ανοίξτε τα γραφήματα ξανά μετά από δύο χρόνια. 

Φυσικα ο Παλαιουρας δεν υπολογιζει την περιπτωση να μην υπαρχει καν γραφημα τοτε,

επειδη το κρυπτονομισμα μπορει να εχει εξαφανιστει απο το ταμπλω ...

Τουτο εχει συμβει σε μετοχες και εμπορευματα .

Το Πετρελαιο μαλιστα πριν λιγους μηνες επαιζε σε αρνητικη τιμη...

Σε πληρωναν δηλαδη για να παρεις βαρελια με πετρελαιο.

Στα κρυπτο που ειναι αερας κοπανιστος φανταζεστε τι μπορει να συμβει.

Οποτε μελετηστε καλα και υπολογιστε τι μπορει να συμβει μετα απο χρονια.

Το HODL δεν ειναι τακτικη που αποδιδει παντα.

43800 Τωρα και καπου εδω θα  γινουμε ΕΛΑΦΡΩΣ αισιοδοξοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spirosR7 είπε

Ναι καπου εκει στα 36800 μπηκα το πιστεψα για λιγο οτι θα ανεβαινε και θα κρατιοταν ψηλα οπως παλια. Ειχα λιγες απωλειες απο τη μεγαλη πτωση που εγινε και ειπα μηπως βγαλω τις απωλειες μου. Πλεον δε ξερω πως θα παει αλλα πιστευω η ζημια εχει γινει στα crypto  τοσο ασταθη που ειναι και να μην εχουμε καμια μεγαλη ανοδο ακομα μακαρι να ειμαι λαθος..

έτσι ηταν παντα!!! αλλα εσείς που ηρθατε εχθές, περιμενετε σημερα να βγαλετε κέρδος!!! μπητε στην ουρα με τον υπολοιπο πλανητη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασχολουμαι ουτε 6 μηνες. Αλλα ρε παιδια , ειλικρινα εχετε δει τι τιμες πχ ειχε το ada ενα μηνα πριν? Εχετε κ παραπονο που ''ΕΠΕΣΕ'' στα 2 δολλαρια?  w t f!!!!!!!!!!!!

Στο 1. 1.20 επαιζε και μαλιστα απ την περυσι που ηταν στα 0.20 0.50 cents εχετε αντιληφθει τι ανοδο εχει κανει ακομα κ μεχρι το 1.20 1.40 ???

Αν μπηκατε στο peak ή σε πολυ υψηλες τιμες γιατι ακουσατε ή διαβασατε οτιθα παει στα 5-10 δολλαρια, εσεις φταιτε και αναλαβετε τις ευθυνες σας.

 

Εχω βαρεθει να τα εξηγω και σε κοντινους μου. 

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...