Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το SOL από ότι φαίνεται έχει πολύ καλές προοπτικές για μακροχρόνια επένδυση. Αλλά δεν υπάρχει στη binance με ισοτιμία euro. Αν αυτά τα λίγα καλά alts (όπως και το MATIC) αντέχουν τέτοια πίεση και ανεβαίνουν, θέλω να δω τι θα κάνουν με το uptrend του BTC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, judge_manos είπε

Διαφωνώ. Είναι bear market. Το ότι είναι bear market δεν σημαίνει ότι το btc (+ τα alts προφανώς) θα πάνε σε μια νύχτα από τις 50k στα 20. Στο μεταξύ το BTC έχει πέσει από το ATH (65k) 35% σε 35 μέρες

lower lows and lower highs=.............τι κανει νιαου νιαου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, volman είπε

Σωστά.

Για δημοφιλή νομίσματα υπάρχουν και αυτές οι αγορές. (αν θυμάμε καλά υπάρχουν για μπιτ, εθεριουμ, bnb και 2-3 άλλα νομίσματα)

Παράβλεψή μου που δεν το ανέφερα.

Νομίζω παίρνει fees κάθε μέρα δεν είμαι σίγουρος 

Δεν είμαστε σε 🐻bear ! Απλά ρευστοποιουν πολλοί για να πληρώσουν υποχρεώσεις εφορία κλπ . Είναι ο κακός μήνας για την Αμερική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, andreas314p είπε

Νομίζω παίρνει fees κάθε μέρα δεν είμαι σίγουρος 

Δεν είμαστε σε 🐻bear ! Απλά ρευστοποιουν πολλοί για να πληρώσουν υποχρεώσεις εφορία κλπ . Είναι ο κακός μήνας για την Αμερική 

Όταν δανείζεσε νομίσματα από το ανταλλακτήριο πληρώνεις επιτόκιο.

Για μη σταθερά νομίσματα είναι αρκετά χαμηλό και χρεώνετε ανά ώρα. Τον χρόνο το επιτόκιο κυμαίνεται στο 15% αν θυμαμε καλά (εξαρτάτε το ανταλλακτήριο).

Τα σταθερά νομίσματα το επιτόκιο είναι υψηλότερο και μπορεί να φτάσει και 55% το χρόνο.

Βέβαια μπορείς να δανειστείς για  2 ώρες και μετά να τα επιστρέψεις, οπότε χρεώνεσε μερικά λεπτά του ευρώ. Δηλαδή τίποτα.

Σίγουρα το γνωρίζεις αυτό για τις φορολογικές υποχρεώσεις;

Αν ναι, τότε υπάρχει ένα ρητό που λέει sell on May and get away. Μάλλον για αυτό το λόγο το λένε (δεν είχα καταλάβει το λόγο και πως βγήκε αυτό το ρητό).

Μια χαρά τότε. Λογική η πτώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, volman είπε

Όταν δανείζεσε νομίσματα από το ανταλλακτήριο πληρώνεις επιτόκιο.

Για μη σταθερά νομίσματα είναι αρκετά χαμηλό και χρεώνετε ανά ώρα. Τον χρόνο το επιτόκιο κυμαίνεται στο 15% αν θυμαμε καλά (εξαρτάτε το ανταλλακτήριο).

Τα σταθερά νομίσματα το επιτόκιο είναι υψηλότερο και μπορεί να φτάσει και 55% το χρόνο.

Βέβαια μπορείς να δανειστείς για  2 ώρες και μετά να τα επιστρέψεις, οπότε χρεώνεσε μερικά λεπτά του ευρώ. Δηλαδή τίποτα.

Σίγουρα το γνωρίζεις αυτό για τις φορολογικές υποχρεώσεις;

Αν ναι, τότε υπάρχει ένα ρητό που λέει sell on May and get away. Μάλλον για αυτό το λόγο το λένε (δεν είχα καταλάβει το λόγο και πως βγήκε αυτό το ρητό).

Μια χαρά τότε. Λογική η πτώση.

..get away and come back on legers day.

Έχει να κάνει και καλά ότι πουλάς και πας ξένοιαστος διακοπές χωρίς άγχος. Και καλά από Σεπτέμβρη πάλι.

'Ετυχε και το άκουσα στο ραδιόφωνο της προάλλες!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος δεν είδε το προηγούμενο βίντεο να το δει πριν δει αυτό. Το συμπέρασμα είναι οτι η στιγμή δεν είναι καλή για τίποτα. υπάρχει ακόμα μαγείρεμα.

 

 

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Το SOL από ότι φαίνεται έχει πολύ καλές προοπτικές για μακροχρόνια επένδυση. Αλλά δεν υπάρχει στη binance με ισοτιμία euro. Αν αυτά τα λίγα καλά alts (όπως και το MATIC) αντέχουν τέτοια πίεση και ανεβαίνουν, θέλω να δω τι θα κάνουν με το uptrend του BTC.

Το MATIC ανέβηκε πολύ ! Εμείς αγοράζουμε ή περιμένουμε να πέσει λίγο η τιμή του ; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το vechain και από τα λίγα που κατάλαβα από αυτά που διάβασα φαίνονται και τα δυο να έχουν καλές προοπτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι περιμένουν να πέσει και άλλο.

Από μία άποψη είναι καλό αυτό, γιατί οι επενδυτές λιανικής, δηλαδή εμείς, ξέρουμε τι γίνεται και δεν τσιμπάμε.

Αυτός είναι και ο λόγος που έχουμε λιγότερες ρευστοποιήσεις στα ανταλλακτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε κατηφόρα και τεστάρισμα τα 41-40Κ.

Δε ξέρω που θα είναι όταν θα πίνετε καφέ...αλλά έχει κοκκινήσει το σύμπαν και συμβαίνει ότι έγραψα τις προάλλες....για να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί ο τυπάκος με το Wyckoff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...