Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

μηπως γυριζει η κατασταση????

Προς το παρον δε νομιζω. αυτο κανει ολη μερα ανεβαινει αποτομα και ξανακατεβαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

μηπως γυριζει η κατασταση????

Sesame Street GIF

 

πολύ νωρίς..από Τετάρτη που θα έχουν πιεί όλες οι χώρες τον 2ο καφέ και δε θα είναι αγουροξυπνημένοι και θα σκέφτονται με περισσότερο νηφαλιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

μηπως γυριζει η κατασταση????

Ύποπτο σημείο: Αυτό που παρατηρώ είναι όταν μπορούσαν να δώσουν μία κατραπακιά στο μπιτ όταν ήταν στα 42001, αντί οι πωλήσεις να ήταν 40 ή 50 ή 60 εκατομμύρια ήταν μόνο 20.

Στην συνέχεια δεν επιμένανε και το αφήσανε να κερδίσει κοντά 1 χιλιάρικο.

Παρατήρηση: Αυτές τις μέρες, αν το σκεφτείτε, κάποιοι αγοράζουν φτηνά, στα 42κ - 43Κ νομίσματα που λόγω φόβου οι περισσότεροι από εμάς δεν αγγίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pareisaktos είπε

Καλησπέρα παιδια. Πήρα ένα coin της πλάκας στο pancakeswap και ανέβηκε 1000%. Προσπαθώ να το κάνω swap σε bnb και μου βγάζει το παρακάτω. Ξέρει κανείς τι ακριβώς συμβαίνει;

Επίσης όταν προσπαθώ να το μετατρέψω τμηματικά σε μικρότερες ποσότητες μου βγάζει τη δεύτερη εικόνα

Screenshot_20210517-185135_Trust Wallet.jpg

Screenshot_20210517-185817_Trust Wallet.jpg

Τελικά έβγαλες άκρη; Κρίμα να μην προλάβεις το x1000, ειδικά αν έχεις βάλει 10-20 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Τελικά έβγαλες άκρη; Κρίμα να μην προλάβεις το x1000, ειδικά αν έχεις βάλει 10-20 ευρώ 

Ναι είναι scam. Δεν σε αφήνει να πουλήσεις με τπτ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το polkadot το παρακολουθεί κανείς; 

Λέω να εκμεταλλευτώ τις χαμηλές τιμές και να μπω κι εκεί, να βάλω ένα ποσό να πλαισιώσει το ωραιότατο ada που το πήρα φθηνά και λέω να το αφήσω για καιρό. 

Για  long term πάντα. 

Πάντως για μακροχρόνιες επενδύσεις κι όσοι έχετε ρίξει μόνο εκείνα που σας περίσσευαν,  (νόμος γενικότερα, πόσο μάλλον στο χόρο των απρόβλεπτων κρυπτονομισμάτων), αυτή η κατάσταση εμένα δε με ανησυχεί. Το έχουμε ξανα δει το έργο κι επιβιώσαμε βρίσκοντας ευκαιρίες ν αγοράσουμε φθηνά, και μάλιστα επιστρέψαμε και δυνατότεροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trelaras22 είπε

Το polkadot το παρακολουθεί κανείς; 

Λέω να εκμεταλλευτώ τις χαμηλές τιμές και να μπω κι εκεί, να βάλω ένα ποσό να πλαισιώσει το ωραιότατο ada που το πήρα φθηνά και λέω να το αφήσω για καιρό. 

Για  long term πάντα. 

Πάντως για μακροχρόνιες επενδύσεις κι όσοι έχετε ρίξει μόνο εκείνα που σας περίσσευαν,  (νόμος γενικότερα, πόσο μάλλον στο χόρο των απρόβλεπτων κρυπτονομισμάτων), αυτή η κατάσταση εμένα δε με ανησυχεί. Το έχουμε ξανα δει το έργο κι επιβιώσαμε βρίσκοντας ευκαιρίες ν αγοράσουμε φθηνά, και μάλιστα επιστρέψαμε και δυνατότεροι...

το vchain  εχει πεσει αρκετα, το dot οχι και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bitbit είπε

ποιος ασχολείται;

Υπάρχει άτομο εδώ μέσα που δεν έχει revolut/N26/vivid...?

Εμένα η εθνική σήμερα μου μπλόκαρε και να βάλω στην ρεβολουτ με κάρτα.  Εν τω μεταξύ μου πήρε προμήθεια 7 ευρώ για κατάθεση 100 . Υπάρχει άλλος τρόπος εμβάσματος με λιγότερη προμήθεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourgakos2007 είπε

μηπως γυριζει η κατασταση????

Εξαρτάται το πως το εννοείς.
Μετά από κάψιμο, διάβασμα κ.λπ σχετικά με το trading (technical analysis κυρίως), θα γράψω τη πρόβλεψη μου για να την έχω και κάπου καταγεγραμμένη :P

Το BTC (όπως και όλα τα altcoins αφού επηρεάζονται από αυτό), κάνει περίπου 10ήμερα bull-bear cycles.
Το συγκεκριμένο bear cycle μας οδήγησε στις 42000 (περίπου), το οποίο ήταν χαμηλότερο από τις 46000 που έφτασε στο προηγούμενο bear cycle στις 25 Απριλίου.
Αυτό σημαίνει ότι έκανε για 2η φορά lowest low (η σειρά των lows για κάθε bear cycle είναι 1) 50.000 στις 25 Μαρτίου, 2) 46400 στις 25 Απριλίου και 3) 42200 στις 17 Μαίου). Αυτό σημαίνει ότι σε γενικές γραμμές είμαστε σε bear market, οπότε σε 20 μέρες-1 μήνα, ή τελοσπάντων στο επόμενο bear cycle, πάμε για τις 38000 και ίσως και χαμηλότερα.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πουλήσω τώρα;
Θα έλεγα όχι, καθώς μετά από κάθε bear cycle ακολουθεί ένα bull cycle, το οποίο επειδή είμαστε σε bear market θα κάνει χαμηλότερο high. Το προηγούμενο high ήταν στις 59.500 στις 10 Μαίου, οπότε η πρόβλεψή μου είναι ότι θα φτάσει στις 50-53000 τώρα. Γενικά το σωστό trading απαιτεί και validation, οπότε πρέπει να περιμένει όποιος θέλει να αγοράσει να περιμένει να επαληθευτεί ότι υπάρχει κάποια άνοδος (εγώ που ακολουθώ λίγο πιο risky στρατηγική άρχισα να ανοίγω positions από τις 43.000 και προφανώς άνοιξα αρκετά και στις 42.000 παρότι έβλεπα αρκετά κόκκινα από τις αγορές που είχα ήδη κάνει :P).

Πως μπορεί να αποφευχθεί το bear market;
Πολύ απλά, αν κάνουμε highest high και highest low. Δηλαδή αν στο bull cycle που θα ξεκινήσει φτάσουμε πάνω από τις 60 και ακολούθως δεν πέσουμε κάτω από τις 42. Δίνω μικρές πιθανότητες σε αυτό, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας τόσο πολύ :P

Προφανώς δεν λέω να ακολουθήσει κανένας τα παραπάνω, απλά είναι η εκτίμησή μου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, volman είπε

Αυτό που σίγουρα γνωρίζω είναι ότι υπάρχουν ρομποτάκια που αυτόματο trading και συνεργάζονται με binance.

Άλλά νομίζω εσύ ρωτάς κάτι άλλο οπότε μην λάβεις υπόψιν σου την προηγούμενη απάντησή μου.

Ναι αυτό εννοώ. Ξέρεις κανένα αξιόπιστο για binance? Προς το παρόν κοιτάζω τη quadency, pionex που έχουν και εφαρμογές στο playstore αλλά γενικά θέλει μελέτη το όλο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση, εβγαλε η Revolut μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα με τα εμβάσματα και μπορεί να καθυστερήσουν!

Πάνω που παίζει πτώση δηλαδή να μην μπορείς να αγοράσεις...

Ποσο αλυλενδετα είναι κάποιες φορές ολα...

Screenshot_20210517-230205_Revolut.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...