Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά αποφάσισα και πήρα το Ledger Nano X που ρώταγα προχθές για hardware wallet.

Το Trezor μου άρεσε περισσότερο είναι η αλήθεια αλλά μετά απο ψάξιμο είδα ότι το Ledger έχει καλύτερο support απο την εταιρεία, είναι πιο εύχρηστο και έχει πιστοποίηση CC EAL 5+ κάτι που δεν έχει το Trezor. Δεν σημαίνει βέβαια κάτι αυτό αλλά εμένα με καθησυχάζει περισσότερο.

Επίσης ήταν πιο φθηνό, το Trezor κοστίζει 200€ και για να έρθει με courier ήθελε +10€ αλλιώς απλό ταχυδρομείο. Tο Ledger κοστίζει 119€ και με ένα κουπόνι που μου έστειλε ένας τύπος απο το Reddit μου βγήκε 95€ με DHL Economy shipping δωρεάν.

Απλά δεν έβαλα το επίσημο email μου στην παραγγελία για καλό και για κακό με τις χακεριές στο site τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τελικά αποφάσισα και πήρα το Ledger Nano X που ρώταγα προχθές για hardware wallet.

Το Trezor μου άρεσε περισσότερο είναι η αλήθεια αλλά μετά απο ψάξιμο είδα ότι το Ledger έχει καλύτερο support απο την εταιρεία, είναι πιο εύχρηστο και έχει πιστοποίηση CC EAL 5+ κάτι που δεν έχει το Trezor. Δεν σημαίνει βέβαια κάτι αυτό αλλά εμένα με καθησυχάζει περισσότερο.

Επίσης ήταν πιο φθηνό, το Trezor κοστίζει 200€ και για να έρθει με courier ήθελε +10€ αλλιώς απλό ταχυδρομείο. Tο Ledger κοστίζει 119€ και με ένα κουπόνι που μου έστειλε ένας τύπος απο το Reddit μου βγήκε 95€ με DHL Economy shipping δωρεάν.

Απλά δεν έβαλα το επίσημο email μου στην παραγγελία για καλό και για κακό με τις χακεριές στο site τους.

Πολύ καλή επιλογή. Έχω το nano S εδώ και κάποια χρόνια (δεν υπήρχε το X τότε) και με βολεύει για αυτά που θέλω να κρατήσω και να "ξεχάσω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Ας βάλουμε καμιά εντολή χαμηλά να μαζέψουμε τίποτα, 6 εβδομάδες έμειναν για να φύγει το τραίνο.

Που πάει για να πάρουμε εισιτήρια?

!remindme 6 weeks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, laserjesus είπε

Που πάει για να πάρουμε εισιτήρια?

!remindme 6 weeks

Το έχουμε στριμώξει τώρα, δεν έχει που να πάει, θα πάει ή πάνω ή κάτω :P. Θεωρώ όμως πιο πιθανό να ανέβει. Καλύτερα πάντως να αγοράζω (λίγο λίγο) τις μεγάλες πτώσεις παρά τις μεγάλες ανόδους, έτσι σκέφτομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Το έχουμε στριμώξει τώρα, δεν έχει που να πάει, θα πάει ή πάνω ή κάτω :P. Θεωρώ όμως πιο πιθανό να ανέβει. Καλύτερα πάντως να αγοράζω (λίγο λίγο) τις μεγάλες πτώσεις παρά τις μεγάλες ανόδους, έτσι σκέφτομαι.

Μιλάς με γρίφους γέροντα. Μακάρι να πάει νέο ath

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, laserjesus είπε

Μιλάς με γρίφους γέροντα. Μακάρι να πάει νέο ath

Χωρίς γρίφους τώρα, (ω μη γένοιτο) βλέπω το επόμενο support level του ΕΤΗ στα 1310,37€

image.png.755b887b6018908f2ead178326c53db5.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...