Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

Αύριο έχουμε και την grayscale.

Προσπαθούν να κρατήσουν το 31Κ / 1850 ηιατί άμα ξεφύγει από σήμερα η κατάσταση μπορεί να γίνει πολύ άσχημα με το unlock.

 

Οχι αυριο, μεθαυριο Δευτέρα θα απελευθερωθουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

Αύριο έχουμε και την grayscale.

Προσπαθούν να κρατήσουν το 31Κ / 1850 ηιατί άμα ξεφύγει από σήμερα η κατάσταση μπορεί να γίνει πολύ άσχημα με το unlock.

 

δηλαδη; φωτισε την ομαδα των νουμπαδων😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostm36 είπε

δηλαδη; φωτισε την ομαδα των νουμπαδων😅😅

Δεν ξέρω φίλε μου και εγώ νουμπας είμαι .. κάτι για μετοχές ξεκλειδώνουν με btc του διαόλου πράματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, laserjesus είπε

Δεν ξέρω φίλε μου και εγώ νουμπας είμαι .. κάτι για μετοχές ξεκλειδώνουν με btc του διαόλου πράματα.

 

πια μερα να φερω παπα να ριξει αγιασμο;! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Τι Γιάννης Γιαννάκης , thx anyway

Κυριακη ειναι κλειστα τα χρηματιστήρια. Άρα παμε Δευτέρα. Σε 24 ωρες πολλα γίνονται. 

16 λεπτά πριν, kostm36 είπε

δηλαδη; φωτισε την ομαδα των νουμπαδων😅😅

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Κυριακη ειναι κλειστα τα χρηματιστήρια. Άρα παμε Δευτέρα. Σε 24 ωρες πολλα γίνονται. 

Δώσε κανένα tip για το 24ωρο να το εκμεταλλευτεί ο φτωχός κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Δώσε κανένα tip για το 24ωρο να το εκμεταλλευτεί ο φτωχός κόσμος.

Σωστος. 

Τιπ. 

Μην παίρνεται στα σοβαρα αυτα που διαβάζεται στο ινσομνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gbras είπε

Και οι μετοχες επισης απο το τελος φεβρουαριου τα ιδια.

Απλά δεν υπάρχει η τρέλα που υπήρχε κατά καιρούς προηγουμένως και δεν αρκεί απλά να επιλέγεις ένα ticker και αυτό να εκτοξεύεται, θέλει λίγο dd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως τα δεδομενα απο blockchain δειχνουν πως οι φαλαινες συνεχιζουν να ψωνιζουν και να τα βγαζουν σε wallets.

Βραχυπροθεσμα βλεπω ολο και πιθανοτερο ενα crash κατω απο τα $30.000. Oχι επειδη ειμαι μαντης, αλλα γιατι το support των $30.000 εχει ατονησει πλεον (δοκιμαστηκε αρκετες φορες και ως εκ τουτου εχει πλεον ροκανιστει). Με το ξεκαθαρο downtrend/beartrend που υπαρχει αυτη τη στιγμη λοιπον και με δεδομενο οτι κινουμαστε εδω και μερες σε αυτη την "επικινδυνη ζωνη" των $31000 με φανερη αδυναμια για ανοδο, δεν ειναι δυσκολο να σπασει προς τα κατω. Αν σπασει με φόρα δε (πχ λογω πανικου με gbtc unlocking τη Δευτερα), τοτε εκκρεμουν μπολικα liquidations στη ζωνη κατω των $30.000 αρα η τιμη μπορει να πιεστει περαιτερω. Ενδεχομενως η ερχομενη εβδομαδα να ειναι καλη ευκαιρια αγορων για τους φορτωμενους fiat καθως θα μπορουσαμε για ενα μικρο διαστημα να εχουμε ενα ranging στη ζωνη κατω των $30.000.

Aλλωστε μετα το σοκ της Κινας, ηταν δεδομενο οτι για μια περιοδο θα υπαρχει πιεση στην τιμη, αφου εικαζεται οτι οι miners θα ρευστοποιησουν ειτε για να βγουν οριστικα απο την αγορα, ειτε για να καλυψουν τα εξοδα στησιματος νεων mining centers εκτος Κινας.

Υπομονη, δεν ειναι καθε μηνας πρασινος...Η μεγαλη εικονα παραμενει θετικη κατα τη γνωμη μου.

Σιγουρα πολυ κακη περιοδος για οσους κρατανε μεγαλα ποσοστα altcoins της πλακας ή shitcoins στο portfolio τους κι αν υπαρξει πτωση κατω των $30.000 βλεπω κλαματα στους shitcoinακηδες...

Προσωπικες αποψεις τα παραπανω και μονο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ο Αύγουστος παραδοσιακά σχεδόν κάθε χρόνο έχει πτώσεις της ισοτιμίας που συνεχίζονται και μέχρι τα μέσα Σεπτεμβρίου η αγορά δλδ αυτoυς τους μήνες πάντα κινείτε πτωτικά. Μόνο πέρσυ άλλαξε τελείως το σκηνικό.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Παντως τα δεδομενα απο blockchain δειχνουν πως οι φαλαινες συνεχιζουν να ψωνιζουν και να τα βγαζουν σε wallets.

Πες μου σε παρακαλώ για να μάθουμε πώς ξεχωρίζεις εάν ψωνίζει φάλαινα , retailer ή dca bot. Με charts links και στοιχεία. 

Δεν κατάφερα ποτέ να ξεχωρίσω εκτός εάν δω με την μια αγορά 1000btc

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Ενδεχομενως η ερχομενη εβδομαδα να ειναι καλη ευκαιρια αγορων για τους φορτωμενους fiat καθως θα μπορουσαμε για ενα μικρο διαστημα να εχουμε ενα ranging στη ζωνη κατω των $30.000.

Κάτω από τα 28Κ ίσως δώσουμε κανένα fiat. Το πρόβλημα είναι κάτω από 28Κ αρχίζουν να πουλάνε και θεσμικοί και φάλαινες. Και κανενας δεν μπορεί να υπολογίσει που θα καταλήξει αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...