Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Χαιρομαι για σενα που εισαι η εξαιρεση στον κανονα και τα πας καλυτερα κι απο επαγγελματιες traders σε χρηματηστηρια. Εισαι ομως εξαιρεση και μην προσοαθεις να περασεις την τυχη σου/ικανοτητα σου/whatever ως ευκαιρια κερδους για τον καθενα.


Απο την αλλη, οσο κι αν μουσκεψαμε με αυτα που γραφεις,  δεν αλλαζω ουτε τελεία σε οσα εγραψα προηγουμενως, ωστοσο. 


Για την ιστορια θα προσθεσω, οτι οταν το στοιχημα για ποδοσφαιρο πρωτοηρθε στην Ελλαδα, που ξημεροβραδιαζονταν ολοι στα προποτζιδικα με δεκα δελτια στο χερι, αλλες δεκα εφημεριδες και προτεινανε αριστερα δεξια στανταρακια κλπ, ολοι ανεξαιρετως δηλωναν κερδισμενοι στους χωρους αυτους. Ο ενας πιο γκουρου απο τον αλλον και μονος χαμενος ο ΟΠΑΠ. Θα μου επιτρεψεις λοιπον σε βαρυσημαντες δηλωσεις αντιστοιχου υφους που μουσκευουν τον αναγνωστη, να διατηρω επιφυλαξεις. Δε το λεω για εσενα, αλλα για οσους δόλιους μας διαβαζουν κι αποφασισουν απο τα γραφομενα σου να χωθουν σε κατι που οδηγει με στατιστικη βεβαιοτητα σε οικονομικες απωλειες, οπως οδηγουσε και το στοιχημα παρολο που ολοι δηλωναν κερδισμενοι και κανεις δεν ηταν… Αυτο ειναι το manual day trading.

Διάβασε αυτό που γράφεις και θα καταλάβεις γιατι χάνουν. Ο νούμερο 1 κανόνας μου: ΠΟΤΕ δεν ακολουθώ συμβουλές άλλου. 9 στους 10 traders χάνουν τα λεφτά τους. Αν θες να έχεις κέρδος πρέπει να μάθεις πότε πρέπει να κλείσεις θέσεις με χασούρα. Νούμερο 2: ΠΟΤΕ μην παίζεις με λεφτά που θα σε νοίαζει αν τα χάσεις. Νούμερο 3: Τράβα κέρδος. Αν δεν τραβάς κάθε μέρα τπ 25% των κερδών σου, δεν έχεις κέρδος. Έχω δει άτομα να πάνε λογαριασμούς απο 2κ σε 35κ μέσα 20 μέρες και να τα χάνουν όλα γιατι δεν τράβαγαν τα ημερίσια κέρδη.

Επεξ/σία από mcstefan7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, laserjesus είπε

ξαναλέω εαν καταφέρνεις και εχεις αυτο το νούμερο που λες καθημερνά εχεις πέτυχει αυτο που προσπαθούν παρα πολλοι.

Για τα 1000 σε ενα χρόνο γίνονται 1.3mil :) 

Πως ακριβώς γίνονται 1.3mil αφού 300 τον μήνα σε ένα χρόνο βγαίνει 3.600?

13 λεπτά πριν, laserjesus είπε

ξαναλέω εαν καταφέρνεις και εχεις αυτο το νούμερο που λες καθημερνά εχεις πέτυχει αυτο που προσπαθούν παρα πολλοι.

Για τα 1000 σε ενα χρόνο γίνονται 1.3mil :) 

Πως ακριβώς γίνονται 1.3mil αφού 300 τον μήνα σε ένα χρόνο βγαίνει 3.600?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fuz10n είπε

@Kostasallinone εννοουσε 1% να αυξανεις το χιλιαρικο, που βγαινει 35κ περιπου. μαλλον εσυ ελεγες να τραβας το 1% καθε μερα οκ και να ξεκινας παλι με 1000

Εάν έχεις βρει το μαγικό 2% δεν τραβάς αλλά τα κάνεις κεφάλαιο. Έτσι προκύπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Silverage είπε

mcstefan δώσε μας τζάμπα premium discord μπας και βγάλουμε κάνα ψιλό

Είναι το δικό μου discord. Είναι για το profittrailer (bot) και δίνω market updates στους premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Daily weekly monthly levels of candle closures plus some fibs and high volume nodes is the recipe for nice high probable scalp trades. The rest is mambo jumbo. Plan the trade, wait for the price to reach your level, wait for the bounce absorption trapped trades get in with market get out with limit and put money in the pocket. Do not care if btc price goes to zero or 500k. Yes real money can be made with a nice swing trade but with right leverage and ta with market profile and order flow is king to make the nice 1% consistently and daily. Study yourself build statistics and trade safely have fun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ifrit21 είπε

Daily weekly monthly levels of candle closures plus some fibs and high volume nodes is the recipe for nice high probable scalp trades. The rest is mambo jumbo. Plan the trade, wait for the price to reach your level, wait for the bounce absorption trapped trades get in with market get out with limit and put money in the pocket. Do not care if btc price goes to zero or 500k. Yes real money can be made with a nice swing trade but with right leverage and ta with market profile and order flow is king to make the nice 1% consistently and daily. Study yourself build statistics and trade safely have fun.

Στα λόγια και στη θεωρία και εγώ πιάνω 126% την ημέρα. 

Πράξεις είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, passakis είπε

Τρολαρετε τωρα η όντως τα εννοείτε ειναι δυσκολο να βγαλεις 1-2% την μερα?

Πληρώνω όσο όσο να μου δώσεις config/backtest για 2% την ημέρα πχ το τελευταίο 6μηνο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Πληρώνω όσο όσο να μου δώσεις config/backtest για 2% την ημέρα πχ το τελευταίο 6μηνο.

 

Πληρωνω παραπανω εγω απο τον laserjesus οποιον εχει config να δινει guaranteed 1% την μερα επι 6 μηνες. Ουτε καν 1,5% δε ζηταω σαν τον αχαιρευτο απο πανω μου :P Ενα τιποτενιο 1%.


ΥΓ. Δινω 5ψηφια αμοιβη για να ψωνισω τετοιο config/strategy υπο την προυποθεση οτι αποδεικνυεται σε βαθος 6μηνου με backlog απο γνωστα ανταλλακτηρια. 
ΥΓ2. Κοινως ταζεις 730% καθαρο κερδος το χρονο με zero risk και ρωτας αν τρολλαρουν οσοι υποστηριζουν οτι οποιος ταζει τετοια νουμερα μεσω manual daiky crypto trading ειναι τζογαδορος χωρις σωβρακα απο τα χρεη. Η απατεωνας που ψαρευει θυματα. Αλλα ανοιχτοι ειμαστε να μας αποδειξεις αυτο που υποστηριζεις , οχι σε βαθος χρονου, αλλα σε βαθος 6μηνου, για να μη σε ταλαιπωρουμε με τα logs.

28 λεπτά πριν, passakis είπε

Τρολαρετε τωρα η όντως τα εννοείτε ειναι δυσκολο να βγαλεις 1-2% την μερα?

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...